Sexuálne turistika

Iste vás to už niekedy napadlo. Prečo za sexom nevyraziť do cudziny? Aké destinácie sú najvhodnejšie, ako sa v rôznych ponukách orientovať a na čo dávať pozor? Toto a niektoré ďalšie veci rieši nasledujúci článok.


Čo je sexuálna turistika

Sexuálna turistika je jav, pri ktorom osoby z vyspelých štátov cestujú do iných, najmä nevyspělých krajín, za účelom sexu za úplatu. Nevylučuje sa, že je sex len spestrením inak bežného výletu alebo dovolenky, ale existujú niektoré destinácie, ktoré sú napospol postavené na sexuálnej turistike a do ktorých sa jazdí naozaj len za jedným účelom. Pre tieto destinácie je sexuálna turistika významným zdrojom príjmu a preto ju miestne úrady tolerujú alebo dokonca podporujú.

Najčastejšie destinácie v sexuálnej turistike

Obvyklými destináciami sú predovšetkým krajiny juhovýchodnej Ázie (predovšetkým Thajsko, ktoré je tým už preslávené), ďalej Rusko, Ukrajina a niektoré Africkej štáty. Na Thajsku je zaujímavé to, že je takmer najviac medializované destinácií sexuálnych turistov a pritom je v ňom prostitúcia zakázaná. Miestne úrady si však uvedomili nutnosť jej prevádzkovanie umožniť a preto sa fakticky nič nedeje a žiadna hrozba problémov s políciou snáď nie je. Medzi občanmi Slovenskej republiky (ktorá je naopak častým cieľom Nemcov) je populárnou destináciou Chorvátsko.

Dôvody sexuálnej turistiky

Asi najčastejšími dôvodmi, prečo niekto cestuje do vzdialených krajín za účelom sexu, sú jeho vlastné sexuálne predstavy. Mnoho mužov chce vyskúšať sex s ázijskou ženou alebo černoškou. To v našej krajine nie je vždy možné. Navyše sa destinácia sexuálnej turistiky rýchlo šíri medzi mužmi. Niekedy aj muži majú strach z odmietnutia a vedia, že ázijské ženy sú o niečo prívetivejšie a poddajnejšie ako tie európske. Ďalším dôvodom je skutočnosť, že sú napríklad ženatí muži na dovolenky zvyčajne ďalej od svojich rodín a preto necíti (alebo cíti menej) pocit viny a celú vec neberú tak vážne. Vedia tiež, že je v podstate vylúčené, že by sa ich manželka o niečom dozvedela. Takíto muži by totiž potrebné vo svojom rodnom meste do nevestinca nešli. Určitým negatívnym faktorom je potom vek. Niektoré krajiny majú veľmi nízky vek, od ktorého môžu mať jej občania sex, a preto sa stávajú tieto krajiny cieľom pedofilov a iných podobných ľudí. Môžu samozrejme existovať aj ďalšie, individuálne, dôvody.

Výhody sexuálnej turistiky

Okrem možnosti si užiť ďalej od svojho bežného prostredia je určite pozitívom prítomnosť kamarátov, medzi ktorými sa môžete hecovať. Rozhodne je ale potrebné, aby ste boli so všetkými dohodnutí, že nič nikomu nepovedia. Akcie tohto typu musia zostať tajné. Obvykle sú tiež vo väčšine destinácií veľmi nízke ceny. Preto si za peniaze, ktoré by vám v Prahe stačili horko ťažko na noc, môžete užiť celý týždeň.

Nevýhody sexuálnej turistiky

Úplne najhoršie je neznalosť destinácie. Každá lokalita totiž má svoje špecifiká, ktoré je potrebné poznať, aby sa predišlo problémom. Niektoré môžu byť len zábavou, o ktoré si potom budete s kamarátmi rozprávať, ale iné môžu mať závažné následky.

Na čo dávať pozor pri sexuálnej turistike

Prvá a najviac premyté problém sú samozrejme pohlavne prenosné choroby. Miesta, kam sa schádzajú ľudia z celého sveta, sú zvyčajne tiež miestami so zvýšeným výskytom týchto chorôb. Najnebezpečnejším je AIDS. V Thajsku sú ním nakazená 2% populácie, teda asi milión ľudí. Extrémna opatrnosť je potrebné v Afrike ale ani o niečo civilizovanejšie Thajsko by nemalo človeka upokojiť natoľko, že odhodí ochranu. Je to naozaj rizikové a mužov, ktorí si z podobných dovoleniek priviezli nejakú chorobu a potom ju ešte preniesli na svoju manželku, je bezpočet. Je to skutočne reálny a vážny problém. Pokus sa vôbec dá vôbec v tomto kontexte vážne hovoriť o sexe bez ochrany, tak naozaj len vo veľmi dobre preverených podnikoch. Celkovo to ale naozaj nemožno odporučiť. Nemožno to napokon pri styku za peniaze odporučiť snáď nikdy. Ďalšou vecou sú potom problémy so zákonom. V niektorých krajinách sú extrémne prísne tresty. Napríklad za pedofíliu hrozí v Thajsku až doživotie alebo dokonca trest smrti. Nie je nič lepšie ako si naozaj dôkladne preštudovať zákony danej krajiny a zistiť si možné riziká. Napríklad v prípade pedofílie je možné im predísť tým, že si vyžiadate od dievčaťa jej doklad totožnosti. Ak ho nemá, alebo niečo nezodpovedá, voľte inú. Nakoniec je tiež dobré si dávať pozor na pohlavie vybrané osoby. Toto je problém najmä v Ázii a to predovšetkým opäť v Thajsku. Tam totiž sú plastickí chirurgovia naozaj zdatní a hrozí, že zistíte pravej pohlavia vybraného partnera až príliš neskoro.

Za čo sa platí pri sexuálnej turistike

Okrem samotnej dievčatá je potrebné zaplatiť aj za izbu v hodinovom hoteli. Môžete dievča tiež vziať na izbu vášho hotela, ale zvyčajne za ňou musíte priplatiť. Navyše bude na recepcii hotela vyzvaná na odovzdanie dokladov, čo sa nemusí niektorým dievčatám veľmi páčiť a môžu to odmietnuť (hoci sa to obvykle nestáva). Platí sa tiež samozrejme vstup do väčšiny nočných podnikov. Ak si k vám prisadne dievča a vy sa o niečo snažíte, je slušnosťou jej zaplatiť drink. Ak sa vám dievča bude páčiť, môžete ju vziať na izbu. V Thajsku je potom časté, že sa ďalej dohovoríte, že s vami bude dievča po celú dobu pobytu. V takom prípade nebudete mať len sex, ale tiež sa o vás postará, vyperie vám a prípadne zabezpečí ďalšie veci. Za to jej zaplatíte buď priamo, alebo ju môžete kúpiť nejaký drahší darček. Musíte sa ale v každom prípade vopred dohodnúť a mať istotu, že so všetkým súhlasí. Ak bude existovať akýkoľvek rozpor, je lepšie nájsť si iné dievča.

Rady ohľadom sexuálnej turistiky

To je teda zhrnutie sexuálnej turistiky. Má svoje výhody, ale samozrejme má aj svoje úskalia. Je potrebné byť opatrný a hlavne informovaný. Asi najlepšie informácie nájdete na stránkach špecializovaných cestovných kancelárií, ktoré sa zaoberajú sexuálnou turistikou. Tam sú ako informácie k zákonom daného štátu, tak aj odporúčaní z hľadiska sexuálneho života. Neradno nič podceňovať. Z perfektného zájazdu sa môže stať nočná mora v poriadku minút a väčšina destinácií sexuálnej turistiky je dosť exotická, takže našinec nemá obvykle moc predstavu o miestnej kultúre a zákonoch. To, čo poznáme odtiaľto, nám veľmi nepomôže. Nakoniec je dobré si premyslieť, či sa podobné služby nedajú získať aj tu. Cenovo to vyjde rôzne, ale istota je predsa len o niečo väčší. Akonáhle sa z niektorého miesta stane stredisko sexuálnej turistiky, stane sa z neho tiež centrála pohlavných chorôb a iných negatívnych vecí. Rozhodne tiež nejazdite sami. Vo viacerých ľuďoch budete prípadným problémom čeliť bezpochyby lepšie. Treba počítať naozaj takmer so všetkým.

Sexuálne turistika


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky