BDSM obojok s vodítkom

Chceli by ste si vyskúšať, aké to je byť vo vašom vzťahu ponižovanými (submisivním) alebo naopak nadradeným partnerom? Ak áno, a ak s tým bude súhlasiť aj váš partner, potom by vám k tomu mohol pomôcť BDSM obojok.


V niektorých pároch sú obaja partneri viac menej "na rovnakej úrovni"

Ani jeden partner nie je nadradený alebo podriadený. Obaja o veciach rozhodujú spoločne a ich názory majú rovnakú váhu. V mnohých pároch má však jeden z partnerov mierne alebo aj veľa dominantnú úlohu, čo sa môže prejavovať napríklad tým, že v dôležitých veciach má jeho slovo a rozhodnutie väčšiu váhu ako názory submisivního partnera. Rovnako sa môže rozdelenie rolí v takomto páre prejavovať aj v sexe, kedy dominantný partner rozhoduje, kedy a kde dôjde k milovaniu a aké sexuálne praktiky prídu tentoraz na rad. Veľa takých párov, v ktorých majú partneri svojej role "submisiva", teda podriadeného a "dominanta", teda nadradeného partnera, úplne jasne rozdelené, rado používa aj BDSM praktiky.

Čo je to BDSM?

BDSM je skratka niekoľkých slov. Písmeno B znamená bondage a disciplína. Písmeno D znamená dominancie a submisivita. Písmená SM potom znamenajú sadomasochizmus. BDSM ako celok vyjadruje súhrn vzťahov a praktík, ktoré medzi sebou majú dve osoby - jedna nadradená a druhá podriadená - tento vzťah by však mal vždy byť vzťahom dobrovoľným, inak sa môže jednať o rôzne trestné činy, ako napríklad psychické a fyzické týranie, sexuálne násilie alebo obmedzovanie osobnej slobody. Sexuológovia o ľuďoch praktizujúcich BDSM alebo iné krajnej sexuálne praktiky hovoria, že tieto praktiky, nech sa nám môžu zdať seba zvláštnejšie, ak sú však obojstranne praktikované dobrovoľne, potom nejde o nič zlé.

BDSM - erotické pomôcky

V BDSM vzťahu dominantný partner často používa najrôznejšie erotické pomôcky, ktorými submisivního partnera ponižuje a niekedy aj fyzicky týra. Opäť je však potrebné zdôrazniť, že ak tieto praktiky "submisiv" podstupuje úplne dobrovoľne, potom nejde o nič zlé. Medzi BDSM pomôcky môžu patriť napríklad putá, lano na zväzovanie, bičíky, pokarhania, plácačka, roubík, análne kolíky a iné análne pomôcky, závažia zavesovanie na intímne partie, horúci vosk, štipce na bradavky atď. Ďalšou obľúbenou pomôckou v BDSM býva obojok, na ktorý sa dá pripojiť aj vodítko.

BDSM kožený obojok

Ak vás vo vašom vzťahu láka vyskúšať si BDSM praktiky, potom si o tom radšej najprv v pokoji porozprávajte so svojím partnerom. Vášmu proťajšku by sa totiž niečo také nemuselo páčiť a ak by ste ho do BDSM nútili proti jeho vôli, mohlo by to skončiť nielen rozchodom, ale aj trestným oznámením.

Ak obaja s BDSM praktikami súhlasíte, potom môžete vyskúšať napríklad obojok. Pre "normálneho" človeka by bolo nasadenie obojku s vodítkom veľmi ponižujúce a pravdepodobne by sa niečomu takému snažil vyhnúť. Pre priaznivcov BDSM je tento akt aj veľmi emotívne a vzrušujúce, ale v inom zmysle. Submisívny osoba po nasadení obojku svojim dominantným "pánom" v podstate túži, submisívny osoba totiž túži byť "dominantou" ponížená a zotročený. K niečomu takému sa skvele hodí práve obojok, lebo "dominánt" môže osobu s obojkom a vodítkom dokonale ovládať - môže ju vodiť kam chce, donútiť ju, aby si ľahla, kľakla alebo naopak vstala. Môže ju za obojok tiež niekam pripútať a potom si pohrávať s jej telom, alebo ju naopak na nejakú dobu ignorovať a nechať v nej tak vzrastať napätie. Aby bol pre obe osoby pôžitok z obojku čo najväčší, je vhodné, aby mala osoba s obojkom ešte spútané ruky a to za chrbtom, aby sa nemohla proti "dominantově" manipuláciu s obojkom a vodítkom nijako brániť.

BDSM obojok s vodítkom


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky