5 tipov, ako si spríjemniť zimné milovanie

Väčšina žien potvrdí, že jednou z vecí, ktoré im dokážu pokaziť zážitok z milovania, alebo je od neho dokonca úplne odradiť, je zima. Kým v lete je možné sa oddávať sexu prakticky kedykoľvek a kdekoľvek.


V zimných mesiacoch si ho zvyčajne nechávame len domov pod hrubú perinu - a ani to nezaručí, že bude všetko tak komfortné, ako by sme si predstavovali. Ako si teda milovanie v zime spríjemniť, aby sme spomínali aj na niečo iné ako ľadová chodila a drkotajúce zuby?

Príjemná atmosféra v spálni

To, že by malo byť v miestnosti, kde spíte, o niekoľko stupňov chladnejšie ako v ostatných izbách, je známa vec. Potom vás tam ale milovanie v zime zrejme lákať nebude. Skúste si teda spálňu na večer vykúriť, pomilovať sa v príjemnej teplote a až potom radiátor zase stlmiť.

Veľa dvojíc v zime vsádza na teplé obliečky

Podmienkou je ale predovšetkým spoločná "manželská" pokrývka. "Milovať sa pod perinou pre jedného jednoducho nejde, vždycky niekedy niečo padá, uteká, vykukuje a vo výsledku to len ruší. Ale od tej doby, čo sme si kúpili veľkú spoločnú prikrývku cez obe postele, je problém vyriešený. Pri milovaní je nám krásne teplo a zaspávame častejšie v spoločnom objatí, "pochvaľuje si tridsaťročná Zuzana. Možno je to trochu úsmevné, ale aj staré dobré ohrievacie fľaše, aké používali naše babičky, majú niečo do seba. Zistili to už aj obchodníci a vyrába sa mnoho rôznych zahřívadel v moderných verziách. Je len na vás, kam ich do postele umiestnite.

Viac je niekedy viac alebo Prečo sa vyzliekať?

Pri milovaní sa zvyčajne partneri úplne vyzliekajú, pokiaľ nejde o "rýchlovku" na miestach, kde by ich mohol niekto pristihnúť. Nikde ale predsa nie je napísané, že je nahota nevyhnutná. A ak je vám zima, prečo sa do nej nútiť? Vhodne zvolené oblečenie nebude pri sexe vôbec prekážať a môže byť aj zaujímavým spestrením.

"Vziať si vyťahané flanelové pyžamo asi nie je to pravé. Ale pekný saténový komplet už je o niečom inom. Stačí rozopnúť gombíky a partner sa dostane tam, kam potrebuje. A ja sa pri tom neošívám zimou, "radí dvadsaťosemročná Šárka. ,Odev v posteli ostatne môžete povýšiť i na súčasť nejaké erotické hry. Ostatne sexshopy predávajú rad najrôznejších kostýmov, ktoré majú samozrejme na správnych miestach otvory. Fantázii sa medze nekladú. Ak ste veľká "zmrzlina", vezmite si do postele kozačky na ihlách! Vy oceníte teplo, partner vašu zvodnosť.

Nájdite si teplé miestečko

Posteľ s teplou perinou je istota, ale skúste sa zamyslieť, či doma nenájdete aj ďalšie miesto, kde by ste sa príjemne zahriali nielen samotným sexom. Čo treba huňatá predložka pri krbe? "Náš zlepšovák sme objavili úplnou náhodou," spomína dvadsaťšesťročná Anna. "Raz som po varení upratovala kuchynskú linku. Dávid prišiel domov, schmatol ma a bez varovania posadil na indukčnú dosku. Hrôzou som chcela zakričať, pretože som myslela, že bude horúca od predchádzajúceho varenia. Našťastie už ale bola len veľmi teplá - a ja zrazu zistila, že je to vlastne veľmi príjemné. " Rovnako môže poslúžiť i napríklad horúci vzduch z chladnúca rúry. A často k povzbudeniu stačí aj placebo v podobe rôznych vizuálnych podnetov, ako sú zapálené sviečky alebo soľná lampa.

Zahrejte sa vo vode

Kúpeľňa a horúca voda sú v zime zárukou, že ani nahá nebudete mrznúť. Vodné radovánky si dopraje veľa párov s veľkou obľubou, a vedia prečo. Či máte vaňu, alebo sprchovací kút, v oboch prípadoch budete zaliaty príjemným teplom. Je pravda, že asi budete musieť byť pri hľadaní vhodnej polohy vynaliezaví a opatrní, ale nikto predsa nehovorí, že musí vždy dôjsť priamo k pohlavnému styku. Spoločná horúca voňavý kúpeľ vás zblíži sama o sebe, rovnako ako maznanie pod tečúcim prúdom sprchy. Rozpařenému telu potom ešte pár minút nebude zima ani potom, čo sa presuniete do spálne. "Ako zahriatie pred zaspaním ale horúca sprcha nefunguje. Môže to znieť nelogicky, ale keď mi má byť pred zaspaním teplo, je potrebné sa osprchovať naopak studenú, "tvrdí štyridsaťročná Dana. A má pravdu. Je to rovnaké, ako keď odborníci v lete odporúčajú nepiť ľadové nápoje, ale naopak vlažné. Pri pocite horúčavy sa totiž telo sústredí na ochladzovanie, kdežto pri studených vnemoch venuje energiu zahrievanie. Pokiaľ si teda večer pred spaním doprajete horúcu sprchu, tesne po nej vám najskôr bude príjemne. Čoskoro vás ale opäť čakajú pocity chladu a studené nohy.

Vyrazte do sauny

Kedy inokedy chodiť do sauny ako na v zime? Väčšie teplo nikde nezažijete. Verejná sauna plná ľudí samozrejme nie je miesto, kde by ste sa mali bez zábran oddávať sexu. Ale väčšina zariadení umožňuje privátne prenájom sauny na určitú dobu. "Bohužiaľ, ani to nie je zárukou, že vás niekto nepřistihne. S priateľom sme sa na seba raz vrhli priamo v saune. Keď sme boli v najlepšom, prišiel zrazu prevádzkovateľ sauny s tým, že nám zabudol priniesť kýblik s vonnou esenciou, ktorá sa rozlieva na kamene. Keď nás uvidel, bez slova kýblik postavil dovnútra a odišiel. Bolo nám potom hrozne trápne, čakali sme, že nám vynadá, a ospravedlnili sa mu. Mávol ale rúk, že nie sme prvá ani posledná, kto tam toto robí, "rozpráva dvadsaťpäťročná Veronika.

Milovať sa priamo vo fínskej saune asi nie je úplne dobrý nápad, vzhľadom na teplotu, aká v nej panuje

Sex by tam bol podobný, ako keby ste sa tam snažili o beh šprintom. Vzájomné dotyky a pohľad na nahé telá vás ale určite rozpáli a potom už môžete pokračovať na ľubovoľnom mieste v zázemí sauny, treba na lehátku v odpočivárni. Sauny ale majú mnoho druhov, a napríklad v bylinkových Lapidária panuje príjemná teplota, pri ktorej sa telesnej aktivity v dvoch rozhodne nemusíte báť. Mnoho prevádzkovateľov sáun dnes navyše pridáva napríklad aj vírivku - a tiež v nej si môžete užiť do sýtosti.

5 tipov, ako si spríjemniť zimné milovanie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky