Ako sa balia po česku. Poznáte zlaté pravidlo zoznamky?

Výsledky ankety "Ako sa balí po česku" zamerané na problematiku partnerských vzťahov v online prostredí odhalili, že internet využíva na zoznámenie takmer každý druhý Čech. Miera úspešnosti pri hľadaní partnera však značne kolíše.


Podieľa sa na nej nielen všadeprítomný princíp šťastia a náhody, ale aj sám užívateľ. Ten často zabúda na tzv zlaté pravidlo zoznamky. Aké to je?

Zlaté pravidlo zoznamky znie:

30 plus 15. Úspešnému zoznámenia je nutné venovať nielen 30 minút pri počiatočnej príprave on-line zoznamovacieho profilu, ale tiež 15 minút každý deň pri jeho priebežnej správe a komunikáciu s ostatnými hľadajúcimi. Pokiaľ človek navyše zapracuje na tých častiach svojho profilu, ktoré ostatní používatelia považujú za najdôležitejšie, pravdepodobnosť úspešného zoznámenie sa ešte zvýši.

Ako sa neseznámit na zoznamke?

"Z výsledkov ankety vyplynuli dve zásadné informácie: ľudia sa síce chcú zoznamovať, celých 40% z nich ale pasívne vyčkáva na oslovenie zo strany ostatných. Ak majú zároveň iba čiastočne vyplnený zoznamovací profil, namiesto vlastnej fotografie obrázok svojho kocúra a na zoznamku zabrouzdají len preto, aby sa pozreli, koľko ľudí si ich profil pozrelo, šanca na zoznámenie je mizivá, "vysvetľuje Martina Horáková zo zoznamovacieho portálu Leyter.com a dodáva: "Všetkým, ktorí to myslia s hľadaním partnera vážne, odporúčam byť aktívny a dodržiavať zlaté pravidlo zoznamovania. Stačí pravidelne venovať svojmu profilu pár minút denne a potenciálny partner na seba nenechá dlho čakať. "

30 minút: Starostlivo vyplňte svoj zoznamovací profil

Počiatočnému zostavenie zoznamovacieho profilu by ste mali venovať minimálne pol hodiny. Je nutné sa zamerať predovšetkým na tie oblasti, ktoré sú podľa výsledkov anketového šetrenia pre ostatné hľadajúcich najdôležitejšie: tj informácie o koníčkoch a záľubách.

"Vyplňte maximum

Snažte sa popísať seba a svoje koníčky tak, aby výsledok čo najviac zodpovedal realite. Ak budete svoje záľuby zámerne upravovať a informácie o sebe prikrášľovať, vytvoríte síce krásny virtuálny profil, ale budete sklamaní hneď z prvej schôdzky. Vyhľadávať vás totiž budú úplne iní ľudia, než by ste si predstavovali, "vysvetľuje Martina Horáková.

Podľa čoho si vyberáme náprotivky na internete?

  • 28% Koníčky, záujmy a informácie, ktoré o sebe potenciálny partner / partnerka zverejňujú
  • 27% Profilová fotografia
  • 17% Aktívne oslovenie zo strany potenciálneho partnera / partnerky
  • 10% Humorné hlášky

Dôležitá je tiež profilová fotografia, na ktoré by ste mali byť vy, ako vyzeráte dnes. Pokiaľ ju nahradíte obrázkom stiahnutým z internetu, ostatní budú mať pocit, že sa za niečím skrývate.

Ideálne je siahnuť po svetlé fotografiu, na ktorej sú vidieť detaily tváre. Výraz by mal byť prirodzený - mierny úsmev samozrejme nezaškodí. Fotka by zároveň mala byť aj neutrálne. Záber z chorvátskej pláže o vás možno užívateľom internetu prezradí viac, než by bolo vhodné.

15 minút: Pravidelne svoj profil spravujte a buďte aktívny

Máte za sebou prvú časť pravidla - vytvorenie zoznamovacieho profilu, ktorý vás ideálne reprezentuje a výber profilovej fotografie, na ktoré ste si podobní a vyzeráte "k svetu".

Teraz vás čaká druhá, rovnako dôležitá, časť vášho online zoznamovanie, tj aktívny a predovšetkým pravidelná správa pripraveného profilu a komunikácia s potenciálnymi partnermi alebo partnerkami. Nečakajte na to, až vás prípadný partner osloví. Hľadajte sami! Ak prvé realizované rande nevyjde podľa vašich predstáv, nevzdávajte to!

Štyri najčastejšie chyby užívateľov internetových zoznamiek

  • 1. Nevyplnené údaje
  • 2. Nevhodná profilová fotografia
  • 3. Neaktualizovaný profil
  • 4. Nízka aktivita pri oslovovaní ostatných

Ako sa balia po česku. Poznáte zlaté pravidlo zoznamky?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky