Ako zmení bábätko váš vzťah?

Počítajte s tým, že po narodení potomka nebude všetko úplne ružové. Nový člen rodiny môže poriadne zamávať vaším stabilným vzťahom. Pripravte sa na búrku! Do vzťahu vstupujete dva - rovnocenní partneri.


Lenže po období, kedy ste boli zvyknutí žiť jeden pre druhého, dochádza k zmene

Vy ako žena zrazu nestaviate na prvé miesto vzťahu svoju drahú polovičku, ale čerstvo narodený uzlíček. Váš partner sa môže cítiť odstrčený, žiarliť, hľadať porozumenie inde. Aby ste sa kvôli novej a momentálne neuchopiteľné situácii neocitli s partnerom v úzkych, pripravte sa na veľkú životnú zmenu vopred. A ešte niečo: mala by ste vedieť, že podobnú krízu neprežívate sami. Viac ako polovici párov trvá minimálne rok, ako sa s novou situáciou, ktoré dieťa do vzťahu prináša, vyrovnajú.

Hormonálna smršť

Žena je konfrontovaná s realitou rodičovstvo oveľa skôr ako jej partner už tým, že sa musí potýkať s fyzickými zmenami, ktoré prináša tehotenstvo. Jej emócie dôsledkom pôsobenia hormónov kolíšu, zatiaľ čo jeho sa toľko nemení. Ženy sa môžu cítiť bezbranné a závislé na partnerovi. Potrebujú partnera, ktorému môžu dôverovať a ktorý im pomôže novú situáciu zvládnuť. Niektorí z nich milujú pocit, že je na nich partnerka závislá, iným to naháňa skôr strach. Pre niektorých mužov je tehotné telo krásne, iné naopak odpudzuje. Partnerský vzťah musí byť silný, aby sa s týmito situáciami vyrovnal.

Hlavnou chybou

Ktorú ženy v priebehu tehotenstva robia, je to, že vyčítajú, nekomunikujú a hľadajú pochopenie predovšetkým u kamarátok a matky. Obracajte sa preto so svojimi obavami na partnera, zapojte ho do záležitostí týkajúcich sa tehotenstva. Uvíta to, nebude sa cítiť toľko odstrčený a navyše získa čas, aby sa na otcovskú rolu pozvoľna pripravil.

Ako zmení bábätko váš vzťah?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky