Britské deti sú obéznejší ako americké

Britské deti sú už obéznejší než Američania, ktorí boli doteraz synonymom pre epidémiu nadbytočných kilogramov. Lenže nová lekárska štúdia z Británie potvrdzuje, že minimálne deti z tejto časti Európy si s tými americkými nezaostávajú.


Ba čo horšie, sú dokonca až dvakrát tak obézny

A za všetkým je vraj nadmerná konzumácia sladkostí. Deti v Británii zjedia dvakrát toľko cukroviniek čo deti v USA. Britská vláda pritom hovorí niekoľko posledných rokov o tom, že sa snaží s obezitou bojovať a potierať ju. Lenže nové lekárske výskumy potvrdzujú, že sa to vôbec nedarí. "Priemerné dieťa dnes v Británii utratia za sladké neuveriteľných 372 libier (asi 11,6 tisíca korún) ročne, čo zodpovedá 850 tyčinkám Mars," varovali britskí zdravotníci tento týždeň.

Americké dieťa vraj skonzumuje sladkosti pritom za púhych 150 libier (4,7 tisíca korún)

Pričom suma bola prepočítaná podľa ekvivalentu cien v USA. V Británii dnes obezitou a nadváhou trpí každé tretie dieťa vo veku od piatich do trinástich rokov. Podľa odhadov to už za štyri roky ale bude 35 percent, zatiaľ čo v USA sa zvýši počet obéznych podľa odhadov len o 1,3 percenta. Obezitou a nadváhou trpí k dnešnému dňu 2,3 milióna britských detí mladších ako dvanásť rokov.

Britské deti sú obéznejší ako americké


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky