Česi a sex - Koľko vystriedame za život sexuálnych partnerov a ako veľmi sme neverní?

Česi všeobecne patrí k promiskuitnom národom. Koľko partnerov teda priemerne vystriedajú ženy a koľko muži? A ako je to s mimomanželským styky? AKO striedajú PARTNEROV Česi všeobecne patrí k promiskuitnom národom.


Teda za svoj život vystriedajú až niekoľko sexuálnych partnerov

Ľudia, ktorí žijú v 25 rokoch v pevnom partnerskom zväzku, nemusí mať rovnakého partnera napríklad aj v 40 rokoch. Štatistiky ukazujú, že ženy majú za svoj život pohlavný styk v priemere s piatimi a viacerými mužmi. Muži majú k promiskuite všeobecne väčší sklon než ich polovičky, priemerne totiž vystriedajú až 10 partneriek. Len necelá polovica z nich potom udáva menej ako päť sexuálnych partneriek. Naopak desať a viac partnerov priznáva viac ako 20% mužov a 14% žien.

V dnešnej dobe nie je v populácii neobvyklý ani sex s náhodnými partnermi. Túto skúsenosť uvádza približne 66% mužov. Cez 40% z nich malo pohlavný styk s viac ako štyrmi náhodnými ženami. Sex s neznámym mužom priznáva takmer 40% žien.

Mimomanželské stýkať aneb sme neverní?

V posledných pätnástich rokoch došlo k miernemu poklesu mimomanželských sexuálnych stykov. Dnešnej populácie navyše považuje sex mimo manželstva za morálne neprijateľný. Paradoxom je, že aj napriek tomu sa k nemu stavia relatívne tolerantne.

Kým v roku 1998 neveru priznala takmer polovica vydatých žien a dokonca dve tretiny ženatých mužov, o desať rokov neskôr sa k nej priznalo už len 34% žien a 55% mužov.

So striedaním partnerov úzko súvisí prenos pohlavných chorôb

Ľudia sa domnievajú, že ak zostanú vo vzťahu verní, sú tak chránení pred možným ochorením. To však predpokladá aj partnerovu vernosť a dokonca znalosť celej jeho sexuálnej histórie. Ľudia nemusia po pohlavnom styku s nakazenou osobou vždy ochorieť, môžu sa však stať prenášačom choroby a ďalej ju šíriť. Pred niektorými pohlavnými chorobami neposkytuje 100% ochranu ani kondóm. Napríklad vírusy HPV, ktoré môžu spôsobiť rakovinu krčka maternice, sa prenášajú aj pri nekoitálnych praktikách. Okrem toho dnešné páry používajú kondómy čoby spôsob ochrany čoraz menej.

Česi a sex - Koľko vystriedame za život sexuálnych partnerov a ako veľmi sme neverní?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky