Chcete aby vám klapalo manželstvo?

Šťastnejší a spokojnejší manželstvo mávajú páry, v ktorých obaja jedinci vykazujú len nízku mieru neuroticismu. Ale psychológovia z Tennessee tvrdia, že aj osoby vysoko neurotické môžu mať spokojný vzťah či manželstvo.


Keď im partner poskytuje pravidelne veľa sexu

Za neuroticizmus sa pritom v psychológii považuje tendencie zažívať intenzívne a často negatívne emócie. Takí ľudia sú stále nahnevaní, ľahko drážditelní, majú časté zmeny nálad a často sa niečoho obávajú či sa s niečím trápi.

U každej osobnosti je miera neuroticismu rôzne vysoké

Ale ľudia s vysokou mierou neuroticismu často uvádzajú málo uspokojenie z lásky a vzťahu. Sú to tiež ľudia, ktorí sa častejšie rozvádzajú. "Vysoká miera neuroticismu súvisí výrazne so zlými manželskými výsledky, ktoré sú vyššie ako u akéhokoľvek iného typu osobnosti," tvrdia autori štúdie Michelle Russell a James McNulty z University of Tennessee.

Ale iné sú výsledky v prípade, že neurotické osobnosti majú veľa sexu

Pri dlhodobom sledovaní mladých manželských párov pritom tím z Tennessee zistil, že vyššia frekvencia sexu nesúvisela s vyššou spokojnosťou vo vzťahu a manželstve všeobecne. Ale v prípade neurotických osobností tomu tak bolo. "Častá pohlavná aktivita páru stačila na to, aby úplne odstránila nedostatok šťastia, ktorý neurotické osobnosti vo vzťahu všeobecne zažívajú," tvrdia autori štúdie.

Chcete aby vám klapalo manželstvo?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky