Hysterický muž

Stačí, aby žena mierne zvýšila hlas, a hneď je pre mužov hysterka. Čo ešte len, keby naozaj začala kričať. Avšak ani muži nie sú z obliga. Sú nielen ješitní a urážliví. Aj oni môžu byť hysterickými. Nasledujúce riadky vás o tom môžu presvedčiť.


Ženy, hoci sú milované muži, veľmi často sú priamo, alebo nepriamo postopek rôznymi nálepkami

Muži považujú nežné pohlavie za príliš precitlivené, náladové, hysterické, majúce svoje dni. Lenže, nie sú to len ženy, ktoré podľahnú citom a vplyvom, ktoré na ne pôsobia, a nezadržateľne sa valí. Ani muži, aj keď to vyzerá, že nemajú city, majú krehkú dušu, hoci ju akokoľvek ukrývajú. To, že muži sú tiež zraniteľní, len dokazuje, že aj oni náhle vybuchnú, a vyletí, ako čert z krabičky. Okrem zápalnosti sa u mužov hystéria prejavuje aj ďalšími formami.

Hysterický muž - stavia sa do pozície dieťaťa

Hystéria nemusí vždy zákonite súvisieť s uvedenou výbušnosťou, precitlivenosťou. Že sa z mužov s postupujúcim vekom stávajú deti? Možno, že ste o tom počula, možno, že ste to však tiež zažila na vlastnej koži. K deťom, a nielen k tým patrí príslovie "kto sa hrá, nehnevá". Lenže práve muži svoju hystériou hnevá, a to predovšetkým nás ženy. Ako sa prejavuje hysterický muž, keď si postaví hlavu, a začne sa stavať do pozície dieťaťa? V prvom rade je to on, on, a zase len on. Muž nenesie za nič zodpovednosť, dokonca ani za to, čo urobil. A ak dôjde na lámanie chleba, potom necíti žiadnu vinu, že by to snáď bol on, kto niečo pokazil. Otázkou samozrejme zostáva, ako sa cíti sám vo vnútri. Či to jeho správanie nie je len obranná šupka voči vonkajšiemu svetu, hoci onen svet je potrebné aj blízka rodina.

Hysterický muž - druhé husle nie sú pre neho

Bola ste niekedy v tieni inej osoby, aj keď sama ste vedela, že by ste mohli byť lepšie, ako dotyčný jedinec? Všetky zásluhy za spoločný projekt zožala osoba s pozíciou vedúci, manažér a pod? Bezpochyby to vo Vás vrie, kedy var nemusí byť tak bublajúce, ako u mužov. Ženy sú síce zápalné, ale muži tiež, a tí sú navyše aj ješitní. Aby muž hral druhé husle, na to sa nenarodil. Pre mužov je dravosť na prvých miestach v jeho rebríčku. Niečo iné však tiež je, ak hrá druhé husle v práci či doma. Je logické, že v pracovnom prostredí nie je možné, aby bol každý muž šéfom, riaditeľom apod Kto by asi tvoril časť podriadených? Avšak doma, aby nebol hlavou rodiny? To by ťažko muž niesol. Aj keď žena býva často krkom, ktorý hlavou otáča, snažte sa ponechať mužom ich mužnosť, úlohu lovca a pána tvorstva. Hrať v práci druhé husle, a doma mať príliš emancipovanú ženu, by pre muža mohlo byť zničujúce. Alebo naozaj chcete mať doma "belu"? Tešilo by Vás to?

Hysterický muž - život nesmie byť nuda

Niekto z nás má rád svoj pokoj, zabehnutý život, kedy presne vieme, čo nás ten, ktorý deň čaká. Pre iného je však taký spôsob žitia príliš ubíjajúce, devastujúci, nijako nenaplňující. Taký pocit mávajú aj hysterickí muži, ktorí síce môžu žiť v stereotype, ale potrebujú vždy nový podnet, impulz, pre ich posunutie ďalej. Hysterický muž nevydrží na jednom mieste, kde by len stagnoval, prešľapoval, musí vykročiť, či už smerom dopredu, alebo na stranu. Ani cesta späť pre neho nie je práve tá pravá. Ak budete ho doma držať násilím, do ruky mu dáte, hoci jeho obľúbené čítavo, nezaujmete ho, skôr naopak.

Hysterický muž - potrebuje voľný priestor na žitie

A to sa pomaly dostávame k jeho životnému priestoru. Zatiaľ čo my ženy sa dobre cítime vo svojom domove, ktorý budujeme, upravujeme, zdobíme, muži tieto podružnosťou nevnímajú. Teda hysterický muži. Tým je prakticky jedno, či ste jesennej prestieranie vymenila za prestieranie zimné. Kolikráte si toho ani nevšimnú. Domov berú ako miesto, kde nájdu svoju rodinu, kde si majú možnosť oddýchnuť, ale neberú ho ako pomocnú barličku, kde sa schovajú. Hysterickí muži potrebujú čo najväčšiu voľnosť, možnosť sa slobodne nadýchnuť, keď štyri steny sú pre nich príliš zväzujúce, a doslova na ne padajú. Voľným priestorom však nemusí byť len príroda, ale aj miesta, kde sa stretávajú s priateľmi, kamarátmi, kolegami. Zatvorené dvere berú skôr ako nevyhnutnosť, nie ochranu, ako nežné pohlavie.

Hysterický muž - nie sú mu cudzie intrigy

Že intrigy, manipulácia, ohováranie, skôr patrí k nežnému pohlaviu? Viacmenej áno, ale ani muži nie sú žiadni svatouškové. Naopak, hysterickí muži sa do istej miery cíti v ohrození, a tak sa snaží svoju pozíciu upevniť. To, že k tomu používajú nie práve čestné zbrane, je pre nich príznačné. A tak sa uchyľujú k ohováraniu, manipuláciu, intrigám. Neberú si žiadne servítky, avšak pozor, nedávajú do svojich útokov toľko invencie ohľadom citových výlevov, ako ženy. V tom je medzi ženami a mužmi veľký rozdiel. Muži sa dokážu odpútať od svojich citov, kedy ich manipulácia potom vyzerajú do istej miery nevinne. A to platí aj pre ohováranie, kedy sa stačí na ženu pozrieť, a už z výrazu jej tváre je zrejmé, ako veľmi osobne je do danej príhody angažovaná ona sama. Ohováranie, intrigy však nepoužíva doma, kde nečaká žiadnu podpásovka, úder do chrbta, ale na verejnosti, v práci medzi kolegami ai

Hysterický muž - kritizuje chcete, tak Vás

Aj kritiku môžeme skôr počuť z úst žien. Je však rozdiel medzi kritikou a ohováraním. Kým žena ohovára ostatné ženy na pracovisku, tak doma kritizuje. Čo by jej to napokon vynieslo, keby muža pred jeho samým ohovárala? Nedávalo by to zmysel. Skôr tak muž od ženy dostáva tzv sódu, za veci, ktoré ešte neurobil, a pritom mal, za veci, na ktoré zabudol apod A ako je to s mužmi? Zatiaľ čo ženy, keď kritizujú, tak idú do hĺbky problému, muži sa sústreďujú priamo na jedinca, ktorý je stredom ich kritiky. Nezaoberajú sa teda nijako zvlášť určitým problémom, ako osobou. Jednoducho a proste, priamo útočí na jedinca, bez okľúk, mašličiek a pod

Hysterický muž - sebakontrola na ústupe

Aj v prípade sebakontroly pri vášnivých diskusiách, hádkach, považujú muži svoje drahé polovičky, za tie, ktoré nad sebou strácajú kontrolu, jačí a pod Lenže ani hysterickí muži na tom nie sú o nič lepšie. Aj oni sa nechajú pri debatách, ktoré sa ich určitým spôsobom až príliš dotýkajú, strhnúť, a akoby vidí zastrene, s klapkami na očiach, kedy sa neobzerá napravo, naľavo, nehľadia na prípadné dôsledky, a začnú hovoriť slová tak, ako sa im derú na jazyk. Okrem nedostatočnej sebakontroly potom majú ešte ďalšieho nie práve silného spojenca, ktorým je ich nedostatočná sebakritika. U seba nehľadajú chyby, ale len u tých druhých. Aj keď si možno sú vedomí určitých nedostatkov ohľadom ich vlastnej osoby, prehliada je, a "páli o sto šesť" smerom k protivníkovi, s cieľom čo nejbolestivěji ho zasiahnuť na slabom mieste. Ak sú pritom navyše pod paľbou cudzích očí, kedy diskusie neprebieha len medzi štyrmi očami, snaží sa na svoju stranu prilákať aj ostatní, a to spôsobom, že dramatizujú, preháňa ai

Hysterický muž - predvádzajúce svoje gestá

S vyššie uvedeným súvisí aj fakt, že sa hysterickí muži radi predvádzajú na verejnosti. Nestojí totiž o to, aby si ich všimol iba ich domáci maznáčik, ktorého majú doma. Hysterickí muži potrebujú viac divákov, priamo je to ťahá do prostredia, kde budú obklopení ľuďmi, ktorí k nim budú vzhliadať. Aby potom ešte viac zaujali, zapojí do svojej reči, prejavu výraznú gestikuláciu, ktorá je pre ne charakteristická. Nemusí však ísť o nejaké agresívne, náhle pohyby, ale napríklad aj pozvoľné, zato však autentické, zapamätateľné tak, že budú patriť práve danému mužovi, nie nikomu inému.

Hysterický muž


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky