Inkubátor z igelitky zachránil život predčasne narodené dievčatku!

Až bude raz Sophie Thomlinson väčšia, mala by vyhľadať doktora Roba Dalziel a poďakovať mu za neskutočnú mieru duchaprítomnosti. Dokázal totiž využiť nielen všetky svoje lekárske vedomosti.


Ale aj improvizačné schopnosti a vytvoril z igelitové tašky na zdravotnícky odpad inkubátor

Ktorý jej ako predčasne narodené dievčatku zachránil život. Sophie sa narodila o štrnásť týždňov skôr v sanitke a mala len 880 gramov. Doktor Dalziel ju ale okamžite zabalil do žltej tašky na zdravotnícky materiál, aby jej telíčko zostalo vo vlhku a bezpečia.

Potom ju ešte zabalil do uterákov, ktorými bola chránená pred chladom

A do pľúc jej vháňal vzduch, aby nezostala bez prísunu kyslíka. S matkou Emily potom boli obe prevezené do nemocnice, kde maličkú dievčatko dali do skutočného inkubátora. O štyri mesiace neskôr už bola Sophie vitálne a životaschopná ako bežní dojčatá a rodičia si ju odniesli domov.

"Mala som šialené bolesti a bola tak vystresovaná

Že som ani nevedela, čo sa okolo deje. Porodiť dieťa o štrnásť týždňov skôr nie je vôbec ideálne, a už vôbec nie priamo na ceste v sanitke. Veľa som sa bála a netušila ani, či je Sophie ešte živá, keď sme prišli do nemocnice, "uviedla pre Daily Telegraph matka Emily. Predčasne narodené deti možno väčšinou zachrániť, ak prídu na svet po dvaadvacátém týždni tehotenstva. To štandardné pritom trvá štyridsať týždňov.

Inkubátor z igelitky zachránil život predčasne narodené dievčatku!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky