Kedy začína starnúť penis? V tridsiatich!

Páni často spájajú s mužnosťou predovšetkým svoj penis, avšak mnohí sú v rovnakej chvíli veľmi laxný vo svojom správaní ovplyvňujúcim zdravie a funkčnosť pohlavného údu....


Pritom penis začína pomaly starnúť už v tridsiatich rokoch

Začína sa zhoršovať jeho funkčnosť, zmenšuje sa a svojho majiteľa počúva stále najspoľahlivejšie. To však neznamená, že sa musia páni po tridsiatke zmieriť s tým, že ich pyj starne a nebude tak výkonný ako pred piatimi či desiatimi rokmi. Naopak. Zmierovať sa s tým nemusia vôbec, musia však urobiť všetko pre to, aby sa vplyv veku minimalizovali. Navyše medzi mužmi existujú značné individuálne rozdiely, niekto zažíva prvé ťažkosti v tridsiatich, iný je výkonný ako mladík aj po päťdesiatke.

Podľa docentky Madeleine Castellanos z Yeshiva University v New Yorku čaká všetkých mužov starnutia celého organizmu

Ktoré sa nevyhne ani penisu. Medzi tridsiatym až sedemdesiatym rokom života sa zmenší zhruba o centimeter. Toto zmenšenie je ale väčšia, ak sa v oblasti brucha a podbruška hromadí tuk. Ten totiž uberá na dĺžke penisu ďalšie centimetre, zhruba jeden na každých desať kilogramov nadváhy. Rovnako ako šedivejú vlasy a šedivejú ochlpenie na tele, môže začať strácať fialovo-červenú farbu i žaluď. Získava stále bledšia odtieň. To však súvisí predovšetkým s prekrvovaním. Pokiaľ je teda penis menej a menej používaný pri sexe, bledne rýchlejšie.

Tretím problémom podľa Castellanos je zníženie citlivosti, ktoré súvisí tiež s horšou schopnosťou dosiahnuť tvrdé erekcie a vyvrcholenie

Spomaliť procesy starnutia možno predovšetkým zdravým životným štýlom, teda vyhýbanie sa drogám, alkoholu a cigaretám, dostatkom pohybu na čerstvom vzduchu a pravidelným cvičením, zdravou vyváženou stravou, udržiavaním si normálnej telesnej váhy a predovšetkým aktívnym pohlavným životom. A akonáhle sa dostaví najmenšie problémy s erekciou, vyvrcholením, ejakuláciou či močením, okamžite navštíviť lekára a závadu včas odstrániť.

Kedy začína starnúť penis? V tridsiatich!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky