Muži majú radi nezávislé milenky!

Je snáď žene vo vzťahu na škodu, keď je na mužov vkus až príliš samostatná? Zatvára si tak cestu k manželstvu, teda k riadnemu, "záväznému" vzťahu? Nad tým sa zamýšľa psychologička Marta Boučková.


Tridsaťosemročná tmavovláska sediaci v mojej pracovni mala rozhodne svoje čaro

Vyžarovala z nej akčnosť a samostatnosť. Na prvý pohľad bolo jasné, že vie, čo chce, a nepochybovala som o tom, že to poväčšinou aj dokáže získať. Aby nedošlo k omylu, nebola typom dobre udržiavané "zlatokopky" ovládajúci len klasické ženské zbrane, s ktorými dobýva svet. Toto bol ten typ modernej ženy, vedomé si všetkých svojich kvalít: samostatná a úspešná v práci, ktorá sa o seba vie v živote postarať.

Skoro by sa zdalo - ideálna žena v strednom veku!

Tak čo teda robí u mňa? Aj keď sa zdalo, že všetko v jej živote beží hladko, aj ona mala za sebou nejeden životný kotrmelec. Pred tromi rokmi našla odvahu ukončiť svoje už dávno nefungujúce manželstvo, rozviedla sa a presťahovala sa s dcérou do Prahy. Nezostala dlho sama a našla si priateľa. Našla u neho všetko, čo si mohla priať. A ešte niečo navyše, o čo žiadna žena nestojí - manželku.

Rozhodla sa jeho "stav" ignorovať

Koniec koncov bola zvyknutá starať sa o seba ao svojich blízkych. Nebola tou, ktorá by plakala nad tým, že ju muži nechávajú byť tou silnou a nezávislou. Zostať tou, ktorá sa dokáže o všetko postarať a všetko si zariadiť, jej pripadalo jednoduchšie. Toto bola jej životná skúsenosť aj filozofia. Páčilo sa jej byť nezávislou milenkou, ktorá muža v zásade ničím neviaže ani neobťažuje a dáva mu tým iba čas, v ktorom sa môžu venovať len jeden druhému. Ale aj cez svoju nezávislosť čoraz viac stála o spoločný život s týmto mužom. Aj jeho manželstvo sa blížilo ku koncu.

Čím viac sa približoval okamih mužove slobody a možnosť spoločného života sa stávala reálnejší, tým viac začínala byť nezávislá milenka zmätenejší

V mužovej správanie prekvapivo nič nenasvedčovalo tomu, že by plánoval "zintenzívnenie" ich vzájomného vzťahu, tzn. "Normálny spoločný život". A tak sa nezávislá milenka začala viac pozerať okolo seba a zistila, že nie je jediná nezávislá milenka, ktorá si nevie odpovedať na zdanlivo nezmyselne položenú otázku: "Prečo si muži neberú svoje nezávislé milenky, hoci sú veľakrát aj" dlhodobo preverené ", že nič nežiadajú , dokážu sa o všetko postarať, a nebudú teda na obtiaž? "

Jednoduchá otázka, jednoduchá odpoveď:

"Prečo si muži neberú svoje nezávislé milenky?" "Jednoducho preto, že sú nezávislé!" Zdá sa to na prvý pohľad ako nezmyselná a nič nehovoriace odpoveď? Možno nie. Podstatou partnerského vzťahu je väzba, spojenie, zviazanie, a teda aj istá dávka závislosti jedného na druhom. Mnohými cenený vzťah dáva nielen pocit bezpečia, spojenectvo, podpory, ochrany, ale aj pocit slabosti a vedomie, že nie som sám a že je príjemné nebyť sám. "Správny" vzťah vždy sprevádza tešenie sa na druhého aj stýskání a smútok, keď nie je v dosahu. Nie je škodlivé priznať si, že vzťah tvoria aj istá zdravá dávka závislosti.

Pozor teda na ultrasamostatnost a utranezávislost!

Pre väčšinu z nás, ktorí majú niekoho, s kým chcú žiť, predsa len platí: "Niečo zvládnem bez teba, ale niečo len s tebou." Chcieť žiť vo vzťahu a pritom sa zo všetkých síl snažiť vzbudzovať dojem a vytvárať pocit úplnej nezávislosti a samostatnosti je trochu kontraproduktívne. A ak tak nezávislé milenky robí, potom sa nie je čo čudovať, že si ich muži neberú. Prečo by to tiež robili, ak chcú žiť s niekým, a nie vedľa niekoho až do smrti.

Muži majú radi nezávislé milenky!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky