Mužská a ženská nevera

V čom sa líši mužská a ženská nevera? Kto je nevěrnější častejšie - muži alebo ženy? Ako sa vyrovnať s neverou? Na tieto otázky sa vám budeme snažiť v nasledujúcom článku odpovedať.


Dlhoročná manželstvo alebo pevné vzťahy môžu veľmi rýchlo skončiť kvôli nevere jedného z partnerov

Zatiaľ čo v minulosti bola nevera skôr tabu, dnes akoby sa stávala bežnou súčasťou našich životov. Zaujímavé je, že nevera je častejšie prisudzovaná mužom ako ženám. Výskumy však ukazujú, že obe pohlavia sú na tom s neverou rovnako. Podľa posledných výskumu je neverných 40% mužov a rovnaké percento žien.

Nedôvera a nevera

Na začiatku zistenie, že je vám váš partner neverný, často stojí nedôvera. Máte pochybnosti o svojom partnerovi a začínate robiť veci, ktoré by vás predtým ani nenapadli. V jednej chvíli prehľadávate mobilný telefón a ďalší deň aj sociálne siete. Samozrejme viete, že to čo robíte, nie je správne, ale ten kousavý pocit vo vnútri vás nenechá na pokoji a svoje správanie opakujete. A jedného dňa to príde, skutočne nájdete to, čo ste celý čas, tak moc hľadali. Zamyslite sa tiež nad tým, že možno práve vaše nedôverčivé správanie a podozrievavosť dohnalo váš vzťah tam, kde je.

Podľa odborníkov stojí na začiatku tohto správania nedôvera v partnera a tiež nedôvera v seba samého. Často sa stáva, že z nášho nedôverčivého správanie a odhalenie nevery sa neskôr stane zamotaný kruh, v ktorom sa obaja partneri obviňujú a nemôžu sa z tejto zapeklité situácie pohnúť.

Aké dôvody vedú k nevere

Ako už sme zistili, ženy podvádzajú rovnako ako muži. Poďme sa teraz pozrieť na to, aké dôvody nás vedú k tomu, aby sme boli neverní.

Ženy sú neverné predovšetkým z dôvodu, že majú častejšie ponuky k záletům, než je tomu u mužov. V prípade, že je žena neverná, ospravedlní si svoje správanie nespokojnosťou vo vzťahu a vinu kladú skôr svojmu partnerovi. Ženy aj muži si neverou dokazujú, že sú stále žiadaní a príťažlivý. Tento dôvod k nevere je pre obe pohlavia rovnaký. Ženy, ktoré sa vo vzťahu cíti nemilované a neatraktívne, často začnú vyhľadávať priazeň niekde inde. Iný muž im naopak môže pomôcť k väčšiemu sebavedomiu a nové energiu v ich živote. Samozrejme, že tým hlavným dôvodom nevery je sex. Neuveriteľne vzrušujúce sex s niekým novým. Po dlhoročnom vzťahu vás môže sex s partnerom začať nudiť. A zrazu je tu niekto iný, niekto s kým zažívate úplne odlišné a vzrušujúce chvíle. Dôležité je však uvedomiť si, že aj s novým objektom vašu túžby, by ste za niekoľko rokov spoločného života zažívala rovnaké okamihy ako s vaším súčasným partnerom. Čomu teda dáte prednosť? Dlhodobému vzťahu s človekom, ktorý pre vás znamená veľa alebo niekoľkých vzrušujúcim mesiacom s niekým o koho vlastne neskôr nebudete mať záujem?

Poďme si teda zhrnúť dôvody, prečo podvádza muži

Jedným z dôvodov, prečo sú muži neverní, môže byť nedostatok sexu. Ďalej je tiež dôležité, koľko času spolu partneri trávia. Čím častejšie sú páry rozdelenie, tým hrozí väčšie riziko nevery. Muži tiež potrebujú byť stále ohodnotení a obdivovaní. Vo chvíli, keď sa muž začne cítiť nedocenený, bude hľadať inú obdivovateľky. Mnoho mužov tiež bolo neverných preto, aby si dokázali, že môžu mať sex aj s inou ženou, ako je tá ich. To sú teda dôvody, prečo bývajú neverní muži a ako je to teda so ženami?

U ženy sa môže začať nevera z dôvodu nedostatočnej intimity. Žene jednoducho chýba nežnosti a láskyplné prejavy zo strany partnera, tak začne hľadať inde. Ďalším dôvodom môže byť aj nespokojnosť v sexuálnom vzťahu so súčasným partnerom. A nakoniec mnoho žien býva neverných tiež kvôli nízkej sebaistote, ktorú im môže dodať iný muž.

Ako je najčastejšie nevera odhalená

V dnešnej dobe moderných technológií je nevera najčastejšie odhalená v mobilných telefónoch, mailoch alebo na sociálnych sieťach. Keď začnete partnera jednou podozrievať z nevery a prehľadávať mu osobné veci, môže sa veľmi ľahko stať, že s týmto nebudete vedieť skončiť. A pre tých, ktorí sú neverní, platí jedno dôležité pravidlo. Dávajte si pozor na svoje veci a všetkých dôkazov sa radšej rýchlo zbavte. Nezverujte sa nikomu so svojou neverou a predovšetkým sa nikde neukazujte. Muži sú niekedy príliš naivný a neuvedomujú si ženskú rafinovanosť pri hľadaní dôkazov o nevere. Naopak, keď je neverná žena, dáva si veľmi pozor na detaily, ktoré by mohli jej neveru odhaliť.

Ako neveru znáša muži a ženy

Muži síce často pristupujú ľahkovážne k vlastnej nevere, keď je však neverná ich partnerka znášajú to oveľa horšie, než je tomu naopak. Pre mužov je nevera ich partnerky veľmi vážna a tragická záležitosť. Prečo tomu tak je? Z biologického pohľadu má muž potrebu odovzdávať svoje gény, splodiť potomka a zabezpečiť prežitie a rozvoj. Pre muža je veľmi nepríjemná predstava, že by mal vychovávať potomka niekoho iného. Ďalej muži samozrejme pociťujú pocit hanby a hanby.

Samozrejme nemôžeme povedať, že sa ženy s neverou svojho partnera netrápi, ale znáša ju lepšie ako muži. Ženy tiež dokážu lepšie odpúšťať. Lepšie Odpustiteľné je nevera sexuálna, horšia situácia nastáva u nevery citové. Ženy tiež veľmi zle znáša, keď muž investuje do svojej milenky peniaze.

Ako prežiť neveru

Tu sa hodí spomenúť staré dobré porekadlo "čo oči nevidia, srdce nebolí". Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam, tak je zbytočne Nevyhľadávajte. Takže žiadne kontroly mobilu a počítača vášho partnera. Často sa tiež stáva, že jedna odhalená nevera spôsobí veľkú nedôveru v partnerovi. Potom prichádza na rad žiarlivé scény a neustále paranoidné predstavy. Takéto správanie väčšinou vedie k rozpadu vzťahu. U nevery platí, že ju buď prekusnete, alebo nie. Keď sa nedokážete dostať cez neveru vášho partnera, radšej to s ním skončite hneď. A na záver povzbudenie. Zistilo sa, že väčšina mužov nepodvádza svoju ženu, pretože ju už nemiluje. Muži jednoducho potrebujú svoj priestor. Navyše monogamný vzťahy nie sú v prírode prirodzené. Verné spolužitie partnerov je kultúrno - náboženská norma, ktorá je ľuďom silne vštepovaná. Nevera sa tak môže stať nevyhnutné pre zdravé psychické fungovanie niektorých mužov. Pri odhalení nevery si vždy uistite, aké máte priority. Uvedomte si, či ste schopní partnerovi neveru odpustiť a pokračovať vo vzťahu. V prípade, že tento nie ste schopní, bude pre vás aj vášho partnera oslobodením ukončenie vzťahu. V opačnom prípade by ste sa neustále trápili vašu podozrievavosťou a žiarlivosťou.

Nevera tu bola, je a bude. Recept na to, ako mať vzťah bez nevery neexistuje. A recept na to, ako sa s neverou vyrovnať tiež nie. Každý si musí nájsť vlastnú cestu.

Mužská a ženská nevera


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky