Najčastejšie problémy pri sexe. Vieme, ako ich riešiť!

Ideálne by samozrejme bolo, keď pri sexe žiadne problémy neexistovali. Možno práve teraz prežívate dokonalý vzťah, kde vám to v posteli stopercentne klape a pripadáte si, ako by ste boli stvorení jeden pre druhého.


Potom sa môžu nasledujúce riadky hodiť potrebné pre to, aby to tak čo najdlhšie zostalo. Problém v spálni sa totiž zvyčajne objavujú na začiatku vzťahu - a alebo potom, čo trvá už dlho a miesto zamilovanosti nastúpi známky stereotypu. Najčastejšie problémy pri sexe. Vieme, ako ich riešiť!

Nekomunikujú

Tento problém je vlastne všeobecne základom aj všetkých ďalších. Od zlé alebo nulové komunikácie sa totiž odvíja prakticky všetky ďalšie ťažkosti. Je prekvapujúce, že aj v dnešnej dobe, ktorá sa nehanbí pred ničím, je mnoho žien (i mužov), ktorí nedokážu otvorene hovoriť o sexe a svojich potrebách. Dôvody väčšinou pramení už vo výchove. Pokiaľ sa o "tom" doma nehovorilo, je ťažké byť naraz iný. Je potrebné si uvedomiť, že sex je úplne prirodzená vec, a predovšetkým činnosť, ktorú s partnerom budete vykonávať veľmi často. Je teda nezmysel o niečom takom mlčať.

Okrem toho je známe, že v prípade mužov len naznačovať často nestačí

Nespoliehajte sa na to, že váš partner spozná len z náznakov, čo by sa vám páčilo a čo nie. Áno, vzdychať vo chvíli, keď postupuje správne, a mlčať v okamihu, keď spokojná nie ste, je jedna z možností. Ale priama cesta je oveľa jednoduchšie. Prečo jednoducho nepovedať "Toto sa mi páči, ale ešte radšej mám, keď robíš ..." a podobne.

Komunikácia však musí byť obojsmerná! Môže sa stať, že sama tápete a neviete, ako svojho milenca potešiť. V tom prípade sa priamo opýtajte, muž bude jedine rád. Naviac je predsa len väčšia pravdepodobnosť, že on sa hanbiť nebude, a to, čo by chcel vám popíše priamo a zrozumiteľne.

Hanbíte sa

Možno sa nehanbia hovoriť o sexe ako takom, ale sú iné veci, ktoré vo vás prebúdzajú stud. Najčastejšie je to pochybovanie o vlastnom vzhľade - ao predstavách, ktoré ohľadom sexu máte.

Čo sa týka zovňajšku, ako samotní muži, tak odborníci stále opakujú tú istú mantru. Ak by ste muža nepriťahovala, do postele s vami nepôjde. A ak je s vami v posteli, páčite sa mu, keď ste spontánny a viete si sex užiť. Faldík na bruchu je v tej chvíli to posledné, čo ho zaujíma. Cez toto uisťovanie stále často riešime v posteli viac to, či u toho nevyzeráme hrubým rámčekom alebo smiešne, než samotné milovanie. Muži je možná ukradnutý onen faldík, ale rozhodne si všimne, že nie ste uvoľnená av hlave máte iné veci ako to, čo s vami zrovna robí

A tým ho zaručene otrávite

Stud môže nastať aj v prípade toho, čo by ste v posteli chcela robiť a zažiť alebo aké praktiky sa vám páči. Možno máte tajné fantázie, o ktorých viete, že by sa vám zaručene páčili, ale nedokážete si o ne povedať zo strachu, čo by si váš partner pomyslel. Obavy sú naprostej zbytočné. Muži naopak ocenia úprimnosť a ženu, ktorá sa nebojí povedať, čo chce. Je takmer isté, že vaše túžby nebudú nikdy natoľko zvrhlé, aby ho vydesili. Muži sú hraví a radi vyskúšajú takmer čokoľvek, stačí im to len povedať.

Máte rozdielnu potrebu

Tento problém sa väčšinou prejaví až po dlhšej dobe vzťahu. Na začiatku za vás pekný kus práce odvedú rozbúrené hormóny aj snaha druhému vyhovieť, takže až po nejakom čase sa ukáže, že zatiaľ čo váš partner považuje za ideálnu frekvenciu každovečerné milovanie, vy by ste bola spokojná, keby ste sa v posteli zišli dvakrát týždenne.

Z tohto pohľadu sa dá sex prirovnať napríklad k vysokohorskej turistike

Vždy platí, že sa musí rýchlejšie prispôsobiť pomalšiemu, teda človek s väčšou potrebou k tomu, kto ju má nižšiu. Ak na horách pôjde pomalý človek podľa tempa zdatnějšího, chvíľu mu možno bude stačiť, ale nakoniec sa vyčerpá a dvojica nebude môcť pokračovať vôbec. Kdežto v opačnom prípade ten rýchlejší len zvolní, ale výstup si užijú obaja.

Partneri, ktorí sa milujú, sa zvyčajne dokážu zladiť k vzájomnej spokojnosti, ktorá by mala byť kompromisom pre oboch. Aktívnejší partner môže svoju potrebu kompenzovať masturbáciou, niekedy mu môžete vyjsť v ústrety aj tým, že ho uspokojíte len rukou, bez toho aby došlo k samotnému milovaniu.

Partneri by sa taktiež mali naučiť užívať si intímne chvíle aj bez toho, aby boli nutne zakončené sexom. Ak jeden z dvojice odchádza večer do spálne s vidinou, že "sa to po ňom zase bude chcieť", môže byť už vopred napätý a odmietavý. Skúste sa niekedy len nežne maznať, zaspávať v objatí a bozkávať sa. Telo si potom samo povie, kedy chce pokračovať ďalej.

Nudíte sa

Po niekoľko rokoch - ak nepoviem desiatkach rokov - spoločného spolužitia je logické, že rovnako ako do celého vzťahu, aj do postele sa môže začať vkrádať stereotyp a nuda. Jednak polôh či techník nie je zas toľko, aby ste ich za tak dlhú nevyskúšali (posunúť v niektorej pozícii nohu o pár centimetrov nie je nová technika), jednak partneri zákonite leniví a prestanú experimentovať a skúšať. Väčšina párov sa drží osvedčených praktík, ktorých vedia, že sú najľahšie a najkratšou cestou k orgazmu.

Ako z toho von?

Je jasné, že ak máte malé deti a večer sa unavení vraciate z práce, na nejaké dvojhodinové sexuálne orgie nemáte ani čas, ani chuť. O to viac by ste si mali užiť okamihy, ktoré sú len vás dvoch a nikto vás u nich neruší.

S pribúdajúcim vekom rozhodne netreba panikáriť, keď to miesto obdeň robíte s biedou v nedeľu

Uprednostnite proste kvalitu nad kvantitou. Urobte si na seba čas, nie preto, že musíte, ale pretože chcete. Z milovania sa môže stať váš pravidelný rituál, kedy si odpočiniete ako fyzicky, tak psychicky. Spojte ho s dobrou večerou, so spoločným kúpeľom, s čímkoľvek, čo máte obaja radi, u čoho si porozprávate nie ako rodičia, ale ako milenci.

Samozrejme aj najrôznejšie experimentovanie môže pomôcť. Ale lepšie ako nové prádlo, milovanie v kostýme alebo sex na nezvyčajnom mieste je neustále starostlivosť o vzájomnú túžbu. Nezabudnite na každodenné dotyky, bozkávanie, objatia, komplimenty. Potom bude aj "stereotyp" stále príťažlivý.

Máte zdravotné problémy

V ktoromkoľvek období vzťahu môže nastať situácia. Kedy vám v pôžitok zo sexu kazia nejaké zdravotné komplikácie. V takom prípade je nutné nič nezanedbať, nič neprehliadať a problém okamžite riešiť. Ženy najčastejšie trápi bolestivosť pri pohlavnom styku. Tá môže mať mnoho príčin. Niekedy je to len obyčajný strach - napríklad kvôli neskúsenosti alebo obave z otehotnenia, takže sa telo pri sexe neuvoľní, pošva je stiahnutá a prenikaniu bolestivé.

To isté nastáva, pokiaľ nie sú intímne partie dostatočne zvlhčené

V takýchto prípadoch stačí hodiť stres za hlavu, prizvať na pomoc lubrikačný gél a mať nežného partnera. Príčinou môže byť ale aj vážnejšie ochorenie, napríklad endometrióza. Ak problémy pretrvávajú, je potrebné navštíviť lekára. Kaziť sex však môžu aj zdravotné problémy, ktoré so samotným milovaním nesúvisia. Či už je to obmedzenie po úraze, choroba alebo napríklad "len" obezita. V takýchto prípadoch je nutné prispôsobiť sex momentálnej situácii, jednať ohľaduplne a citlivo.

Nie je potreba lámať niečo cez koleno, len aby ste si dokázali, že "na to máte". Milujúci partner pochopí, keď nie ste stopercentne v poriadku, a to isté platí aj obrátene. Len je potrebné o všetkom hovoriť - a tým sa vraciame zase na začiatok. Hlavné je otvorená komunikácia.

Najčastejšie problémy pri sexe. Vieme, ako ich riešiť!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky