Nesebevědomým mužom škodia stretnutie s krásnou ženou

Krásne ženy môžu poškodzovať zdravie, varujú španielski vedci. Škodia vraj všetkým mužom, ktorí sa vedľa nich cítia nesebavedomých a majú pocit, že je to pre nich príliš dobrá liga.


Podľa Španielov sa totiž takým mužom už za päť minút vedľa krásnej ženy vylúči do tela obrovské množstvo hormónu kortizolu

Ktorý vážne poškodzuje zdravie. Stresový hormón je dobrý totiž len v prípade krízy alebo nejaké extrémne situácie. Lenže pri pravidelnom vylučovaní do tela a pri dlhodobom pôsobení je pre zdravie zhubný.

A zhubný môže byť tak u pánov, ktorí si neveria, stýkajú sa s krásnymi ženami a pociťujú dlhodobo stres

"V tejto štúdii sme predpokladali, že pre väčšinu mužov bude prítomnosť atraktívne ženy navodzovať dojem, že majú šancu sa dvoriť. Zatiaľ čo niektorí muži sa môžu snažiť vyhýbať krásnym ženám, pretože si myslia, že sú mimo ich ligu, väčšina reagovala s obavou a konkurenčnou hormonálnej odpovedí. Táto štúdia ukazuje, že hladina kortizolu u mužov sa zvýšila už po piatich minútach spoločenského styku s mladou atraktívnou ženou, "uviedli autori z Valencie. Kortizol v malom množstve zvyšuje pozornosť, pri dlhodobom pôsobení ale zhoršuje stav srdca a môže prispieť k vzniku jeho chorôb, k diabetu, vysokému krvnému tlaku a impotencii.

Nesebevědomým mužom škodia stretnutie s krásnou ženou


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky