Orgazmus: predstierať, alebo nepredstiera?

Orgazmus predstiera rad žien, a to aj tých, ktoré sú schopné orgazmus dosiahnuť. Robia to kvôli mužom, vedia totiž, že ak by sa ten ich prestal cítiť ako samec, bol by to možno koniec vzťahu.


Ak sa vám niekedy stalo, že ste boli s mužom, ktorý sa pri súloži s vami plne neuspokojil, viete

Že to je oveľa horšie pocit ako že vy sama ste nebola uspokojená. Nielen muži, ale aj ženy chcú cítiť, že to vedia tomu svojmu dobre "urobiť". Žena ale žije v partnerskom vzťahu predovšetkým pre lásku a porozumenie a občasný svoj aj partnerov sexuálny neúspech dokáže lepšie prijať. Muži sú iní, potrebujú vidieť svoju sexuálnu korisť zmietať sa vášňou a hlavne horšie znášajú nespokojnosť sami so sebou. Ich partnerky to často cítia, a preto ich radšej nechajú v tom, že sú skvelí samce a majú pokoj.

Navyše po sexe, ktorý ani neskončil vyvrcholením

Nemajú náladu niekoho utešovať, no bože, tak sa stalo, nabudúce to bude lepšie, hlavne už si ľahni a spi. Ženy chcú mať skrátka pokoj, a tak nechávajú muža spokojné ako deti, ktorým zapchali ústa lízatkom. A konečne majú tiež strach, že partnera, pod alebo nad ktorým nešil blahom a rozkošou pri každej súloži, stratí, pretože bude nútený si svoju mužnosť dokázať niekde inde. Pri rozchode často nevydrží a všetko o svojich predstieraný naplno vpáli expartnerovi do tváre, ktorý sa potom právom cíti zradený.

Tak ako každá lož, aj predstieranie orgazmu je samozrejme chyba a je dôsledkom zlej komunikácie v partnerskom vzťahu

Absencia orgazmu u žien môže mať rôzne príčiny, od nemotorného partnera, cez chorobu až po nižší sexuálny apetít. Niektoré ženy, a nie len tie mladé, ešte stále dobre nepoznajú svoje telo a nie sú schopné priviesť k orgazmu samy seba, nieto dať najavo svojmu mužovi, ako sa im to najviac páči. Hanbia sa a nedokážu byť k partnerovi úprimné, dostávajú sa tak do začarovaného kruhu, muž nič nezmení, pretože nemá pocit, že by mal, a žena je frustrovaná z každého styku. Ak váš partner stojí za to, zverte sa mu, hovorte s ním o sexe ao tom, čo vo vás vyvoláva príjemné a vzrušivé pocity. Hľadajte spolu svoju cestu vzájomného uspokojenia, konieckoncov máte na to celý život.

Orgazmus: predstierať, alebo nepredstiera?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky