Povedzte si o vyšší post

Povýšenie as ním spojený väčší plat a prípadné firemné benefity vám nespadnú do lona len tak. Chcete zrýchliť svoj postup v kariérnom rebríčku? Potom sa pripravte, že si budete musieť skrátka a dobre povedať, hovorí personalistka Iveta Sigmund.


"Sedávaj, panenko, v kúte, ak budeš dobrá, nájdu ťa," učili nás rodičia a prarodičia

Na umenie počkať si nie je nič zlého, nesmie to byť ale čakanie nekonečné, pretkané raz zmeškanú príležitostí za druhou. A tak ak práve máte pocit, že ste sa naseděli v kúte už dosť a bola by namieste nejaká zmena, či už v živote osobnom, alebo pracovnom, začnite ju realizovať. Keď ľudia hovoria o zmenách v profesijnom živote, často majú na mysli povýšenie. Nedostáva sa vám ho? Potom je najlepšie sa o neho prihlásiť. Len málokto má v dnešnej zrýchlenej dobe také šťastie, že za ním príde šéf s ponukou postupu. Väčšinou musíme na svoje kvality priamo alebo nepriamo upozorniť sami. Lenže ako na to?

Ak máte pocit, že svoju súčasnú pozíciu máte "v malíčku", a cítite, že z hľadiska motivácie potrebujete buď nové výzvy, alebo úplne novú príležitosť, jednou z ciest môže byť práve profesijný postup

Pozor však na dôležitý fakt: nie každý je na vyššej pozícii av novej úlohe rovnako dobrý ako na tej pôvodnej. Postup o priečku nahor je pekný, opätovný zostup dole je ale nepekný zážitok. Ak ste však presvedčení o tom, že vyššie nároky, väčšie množstvo úloh as nimi spojenú zodpovednosť zvládnete, je potrebné pre svoju požiadavku vystihnúť správnu dobu, a najmä dobré rozpoloženie šéfa. Ideálne načasovanie pre žiadosť o povýšenie je doba, kedy sa vám niečo podarilo. Zvládli ste dôležitý projekt, náročná úloha, získali ste zaujímavú zákazku? Potom držíte v rukách silné eso, navyše šéf má váš úspech stále v pamäti.

S touto dobrou kartou však musíte vyrukovať vo vhodnom čase

Teda určite nie po porade, kde sa riešili len nepríjemné záležitosti. Ideálne je vystihnúť dobu, kedy je šéf v dobrej pohode a nálade. Z hľadiska dní v týždni sa tieto záležitosti neodporúčajú riešiť v závere týždňa, keď je väčšina ľudí unavených, teší sa na víkend av hlave majú väčšinou iné myšlienky než riešenie pracovných záležitostí. Správna doba je teda na začiatku týždňa, v pondelok alebo v utorok, časovo konkrétne medzi 10. a 11. hodinou, kedy je človek najviac aktívna. V tejto dobe je na vás totiž vidieť nielen chuť a náboj, ale aj energie a invencie a verte neverte, vaša žiadosť o povýšenie prednesená v túto dobu bude vyzerať úplne inak, než keby ste to isté urobili vo štyri alebo päť hodín popoludní, kedy už ste navyše vyčerpaní a unavení aj z toho, ako si svoju "reč" celý deň prehrávate v hlave, prípadne "nanečisto" cvičíte na toalete ... Svojho šéfa požiadajte o schôdzku vopred a informujte ho, že by ste radi prerokovali vaše pracovné možnosti, prípadne motiváciu k práci.

A akú variantu žiadosti zvoliť?

Záleží na firemnej kultúre, či je lepšie požiadať o stretnutie e-mailom, alebo ústne, osobne sa prikláňam skôr k ústnemu požiadavke. Potom už nezostáva než si v hlave utriediť myšlienky, dať dohromady argumenty a vydať sa na schôdzku. Rozhovor so šéfom by ste mali začať milo, priateľsky, upozorniť na svoje súčasné povinnosti a súvisiace výsledky. Každý šéf má najradšej samostatné a pracovité podriadených, ktorí sú schopní vziať na seba vyššiu mieru zodpovednosti. Plynule potom môžete nadviazať hovorom o vašich profesijných predstavách v budúcnosti, a teda požiadavkou na postup, ktorý bude pochopiteľne podopretý správnymi argumenty - aký prínos týmto postupom môžete priniesť oddelenia, čo takáto zmena bude znamenať pre vás, čo prípadne pre neho.

Potom už ide len o to, či organizačný poriadok firmy povýšenie umožňuje

Ak nie, je možné dohodnúť sa na zmene pracovnej náplne, ktorá nemusí byť automaticky na vyššej úrovni, ale treba vám prospeje. Možností je veľa, záleží na firme, preto určite stojí za to, je s vedením prebrať. Ak nie je v rámci firmy možnosť priameho kariérneho postupu, môžu sa nájsť iné cesty: či už ide o prácu v inej divízii, v inej pobočke, prípadne - ak nenájdete žiadnu možnosť postupu-si aspoň môžete vytvoriť predstavu o svojej budúcnosti vo firme. Budete chcieť ďalej pracovať v spoločnosti, kde sa nemáte kam rozvíjať?

Dobre motivovaný zamestnanec odvedie oveľa viac práce ako otrávený a demotivovaný pracovník, ktorý si len sťažuje, že ho nikto nechápe a nikto nedokáže ohodnotiť jeho kvality. Váš šéf to dobre vie, takže teraz už zostáva len zobrať odvahu sa s ním stretnúť!

Povedzte si o vyšší post


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Povedzte si o vyšší post

Benešov u Prahy Vlašim Sázava Týnec nad Sázavou Votice Čerčany Bystřice u Benešova Neveklov Netvořice Čechtice Divišov Miličín Chocerady Trhový Štěpánov Dolní Kralovice Vrchotovy Janovice Louňovice pod Blaníkem Poříčí nad Sázavou Pyšely Heřmaničky