Prečo si vyberáme stále rovnaké typy partnerov

Niekto môže mať priamo vyhranený typ náprotivku, ktorý ho priťahuje. Inému je zase jedno, či sa jedná o malého, veľkého, štíhleho, plnoštíhleho jedinca, sústreďuje sa na charizmu. To, čo nás k druhým vábi, je chémia.


Prežívate teraz prvú lásku? Alebo je Váš súčasný náprotivok už niekoľký v poradí? Môže to byť práve tento, kto bude Vašej životné, osudovou láskou. Opakované chodenie, respektíve nové a nové vzťahy Vás môžu posilňovať, ale skôr vyšilovat. Čím to, že predchádzajúci vzťah stroskotal? Kde sa stala chyba? A pokiaľ sa jedná vzťah tretí, štvrtý, potom si môžete začať myslieť, že "chyba" je na Vašej strane. Do istej miery áno, ale onou chybou nemusíte byť Vy, ako takí. Chyba môže byť ukrytá v tejto chémiu, keď Vás to doslova priťahuje k stále rovnakým typom. A práve tento typ Vám môže priniesť šťastie, radosť do života, alebo tiež bol, smútok a slzy. Je však možné sa vymaniť z vplyvu pôsobenia chémie, a "prejsť" na iné typy náprotivku?

Zdravý rozum ako radcu

Láske sa dá len ťažko rozkázať. Rad vecí môžeme mať naplánovaných, a to napríklad aj dlhodobo dopredu. Lásku však plánovať príliš nedá. Môže nás zasiahnuť úplne nečakane vo chvíli, keď to najmenej čakáme. Prebudiť sa s tým pocitom, že práve dnes stretneme lásku, je síce výzvou, ale pomerne neuskutočniteľnou. V láske má hlavné slovo naše srdce. Nie je však od veci si zobrať "na poradu" aj ďalšieho radcu, ktorým je zdravý rozum. Ten nám môže pomôcť v prekonaní prekážky v podobe vyberania stále rovnakého typu náprotivku. Zdravý rozum býva síce mnohokrát v pozadí srdca, kedy býva umlčanie radom argumentov, ako búšiace srdce, mravenčenie, túžba apod Čas na zdravý rozum však tiež príde. Bohužiaľ však niekedy neskoro, ako by sme vlastne potrebovali.

Naše vnútorné nastavenie

Je otázkou, či sme sami priťahovanie určitými typmi partnerov, alebo sme naopak my sami "vtiahnutý" do hry, kedy magnetom je niekto iný ako my. Nech už je pravda akákoľvek, kľúčovú úlohu pri vyberaní partnerov hrá naše vnútorné nastavenie. To, ako zmýšľame, ako sa správame, tým všetkým ventiluje naše vyslovené i nevypovedané myšlienky do okolia. A tieto myšlienky nás navádza určitým smerom. Myšlienky tiež vábi iné jedinca, ktorí k nám nachádzajú konkrétny vzťah. Na jednoduchom teste si môžete skúsiť, ako môžete druhé svojím rozpoložením zaujať, ovplyvňovať. Skúste sa počas cesty do práce, do mesta usmievať. Cudzích ľudí, ktoré budete stretávať, a na ktoré sa budete usmievať, nie násilne, v kŕčoch, ale uvoľnene, pritiahne Váš pohľad, výraz. S najväčšou pravdepodobnosťou potom Váš úsmev tiež úsmevom oplatí. A možno, že aj Vy sami ste boli tým, kto nemohol odolať, a musel sa otočiť za "silou", ktorá Vás prinútila zmeniť smer vášho pozerania. Ak ste to urobili, tak ste mohli vidieť jedinca, ako sa na Vás pozerá. Možno, že v pozerania pokračoval, možno, že ihneď sklopil zrak, odvrátil sa.

Sila zmeniť zaužívané vzorce správania

Nikto iný za nás nezmení, aby sme sa správali inak, pozerali na svet inak. V prípade, že rokujeme stále rovnako, s menšími odbočkami, potom sa nemôžeme čudovať, že priťahujeme, a zároveň sme priťahovaní stále rovnakými typmi partnerov. Tiež to, keď na niečo usilovne myslíme, kedy si však hovoríme, že máme "šťastie" napríklad na podvodníkov, domáce násilníkmi, neverníkmi, tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude ďalší partner podobného razenia. Ak by sme však mysleli, a hovorili, že si chceme nájsť úprimného, ​​dobrého, verného, ​​a pritom nezablúdite myšlienkami negatívnym smerom, môžeme mať správne nakročené k lepšiemu, pre nás spokojnejšiemu vzťahu.

Spomienky tiahnuci sa z detstva

Celý problém vyhľadávania stále rovnakých partnerov môže mať tiež svoje korene v našom detstve. Možno, že naše detstvo nebolo zrovna šťastné, pretože rodič, ktorý by mal byť naším vzorom, ostrovom ochrany a istoty, pre nás skôr znamenal neveselé chvíľky, kedy sme boli my sami, alebo partner rodičia, týraní psychicky, či fyzicky. Aj keď nám mohlo byť sotva päť, či menej rokov, spomienka sa v nás mohla natoľko zahniezdiť, zakoreniť, že ovplyvňuje náš život aj v dospelosti. A tak paradoxne, aj keď si možno prajeme, aby náš partner bol presným opakom jedného z našich rodičov, svojím podvedomím však na onej strastiplnej chvíľky stále myslíme, a tak priťahujeme práve tento typ partnerov.

Stačí malá zmena v našom živote

Premietnete si v hlave, ako prebieha Váš "všedný" deň. A teraz si premietnete v hlave, ako prebieha týždeň, mesiac. Nemáte pocit, že dané dni plynú, jeden za druhým, viac menej rovnako? Potom je možná na čase urobiť nejakú tú zmenu. Zmena pre Vás bude prínosom, ako v otázke partnerstva, tak celkového žitia. Stereotypným spôsobom života môžete "upadnúť" do letargie, kedy ani už nebudete mať svojím spôsobom dôvodu chcieť niečo zmeniť. Vymaniť sa "z pút" však môžete. A v tomto prípade platí, že čím skôr, tým lepšie pre Vás. Avšak, ak chcete zažiť v živote vzrušenie, nový vietor. Čo pre to urobiť? Veľakrát stačí naozaj málo.

S novým koníčkom nový typ partnera

Môže to byť napríklad nový koníček, ktorý Vám bude robiť potešenie, nebudete sa do neho nútiť. Môžete vyraziť sem tam do kina, alebo si zájsť na masáž. Proste čokoľvek, čo ste doteraz nerobili. A ako má napríklad taká masáž čo spoločné s novým partnerom, a ešte k tomu úplne iného typu? Na Vašej ceste, doteraz nevyšliapanou, môžete nový, pre Vás vhodnejší typ partnera stretnúť. Vďaka zmene, ktorú urobíte, urobíte ju nielen v reáli, ale aj v myšlienkach, otvorte "priestor" pre nové príležitosti. Vďaka Vášmu rozhodnutiu budete mať možnosť vpustiť do Vášho života náprotivok, ktorý Vám konečne vyčarí úsmev na tvári, a neurobí dieru do srdca, ale zahojí ho, a naplní šťastím a nehou. Stačí mať len oči otvorené, ale tiež využiť môcť ich použiť. Tým správnym pohľadom k sebe môžete prilákať typ muža, ktorý si Vaše srdce praje.

Opustené srdce Vás môže zradiť

Samota, a to dlhodobá, alebo nedobrovoľná, nás môže veľmi ťažiť, a spôsobiť boľavé srdce. "Prázdne" srdce potom pre nás môže byť akousi pohromou pri prípadnom nadväzovaní nového vzťahu. Opustené srdce je totiž natoľko vyprahnutej, natoľko volajúci o pomoc, že ​​sa môže stať neprekonateľnou prekážkou v nadväzovaní vhodných kontaktov. Opustenosť srdce môže doslova volať do diaľky o zaplnenia. A toho sa môže kdekto zľaknúť.

Odrazte sa od pevného základu

I keď budete utrápených, samota Vás bude ťažiť, neupínajte sa na jedinej, tj lásku. Láska rozhodne príde, tlačiť však na nej nemá zmysel. A to zvlášť, ak by ste sa chceli tešiť z dlhodobého vzťahu, nie len flirtu, krátkodobého, nezáväzného vzťahu. Takýto vzťah môžete mať prakticky raz dva, ale o to viac vás potom môže bolieť, že je zase koniec, a Vy sa ocitnete na začiatku Vášho "príbehu". Každý príbeh by mal mať svoj vývoj, začiatok, priebeh, zavŕšenie. Nepreskakujte jednotlivé etapy, nechcite hneď zavŕšenie, keď ešte nemáte pevný začiatok. Od neho sa odrazte. Na pevnom začiatku budete môcť stavať, budovať Vašu lásku, ktorá Vás bude napĺňať.

Prečo si vyberáme stále rovnaké typy partnerov


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky