Prečo si ženy neužívajú sex II. diel

Dneska nie je problém zistiť si o sexe čokoľvek. Knihy, časopisy, filmy a skúsenosti kamarátok vám navyše pravidelne poskytujú akýsi obraz toho, ako by mal sex vyzerať, aby ste si ho skutočne užili.


Ako vyzerá správny sex?

V médiách sa to hemží návody na najvhodnejšej polohy. Dostávate informácie, ako dlho má trvať správna súlož a ​​čo pri nej máte a nemáte cítiť. Vo filmoch sledujete scény končiace búrlivým spoločným orgazmom. Niet divu, že o sebe začnete pochybovať, keď vo vašej spálni sa nič podobné neodohráva. Nie je to zle, keď sa milujete len v spálni?

Keď o tom nevie nikto zo susedov?

Keď netrhajú spodnú bielizeň? Keď pod vami nepraská posteľ? Nemalo by sa to celé odohrávať niekde inde a nejako inak, aby ste mohli vyhlásiť, že ste si to skutočne užili? "Jedným z dôvodov klesajúcej sexuálnej spokojnosti môže byť kontrast medzi porovnaním vlastného sexuálneho života s tým, ako je prezentovaný v médiách. Tu je sex braný ako niečo uholného, ​​s dôrazom na výkon a kvantitu, zatiaľ čo kvalita vzťahu je v pozadí, "hovorí sociologička Šárka Hastrmanová v publikácii Súvislosti premien pracovného trhu, súkromného, ​​rodinného a partnerského života Sociologického ústavu AV ČR.

Podám dobrý výkon?

Sa hanbou a čiastočne aj s mediálnym obrazom toho, ako by mal vyzerať správny sex, súvisí aj tretí dôvod, prečo si ho ženy nevedia stopercentne užiť. Myslia na uspokojenie partnera, ale zabúdajú na uspokojenie seba samého. Dnes je ženám v mnohých ohľadoch servírovaná dokonalosť, a ktorá by nechcela byť dokonalá a perfektné vo všetkých oblastiach života? Aj keď si to treba nepripúšťa, túžia ženy po dokonalosti a kladú na seba príliš veľké nároky.

Keď pracujú napríklad na nejakom úlohy v práci

Majú strach odovzdať výsledok, kým nemajú samy pocit, že je všetko tak dobré, ako je to len možné. Čo keby šéf o ich prácu zapochyboval? Pri sexuálnom akte funguje psychika žien podobne a mnohé sa rovnako ako v iných oblastiach života snaží aj tu podávať najlepší výkon.

"Lenže ak žena pri sexe tzv podáva výkon

Nie je uvoľnená a prestáva byť svojská. Potom je otázka, či je jej subjektívny prežitok dostatočne príjemný alebo nie, "vysvetľuje Kateřina Hollá. Aby bol výpočet dôvodov, prečo si ženy neužívajú sex, úplne kompletný, musíme k tým uvedeným pridať ešte strach z pohlavných chorôb a predovšetkým strach z neplánovaného tehotenstva, ktorý nepochybne hrá veľkú rolu.

Prečo si ženy neužívajú sex II. diel


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky