Prečo ženy predstierajú orgazmus?!

Predstieranie orgazmu u žien sa často vysvetľuje tým, že sa ženy snažia ochrániť citlivé mužské ego, ktoré by bolo postihnuté faktom, že nedokáže svoju partnerku priviesť k vyvrcholeniu.


Nová štúdia z Pensylvánie ale naznačuje

Že ženy chráni skôr seba. Väčšina z nich totiž predstiera orgazmus zo strachu z intimity a pri neistote, či ich telo a sexualita fungujú správne. V štúdii doktorky Erin Cooper z Temple University vyplynulo, že orgazmus predstieralo 60 percent žien. V inej štúdii potom sexuológovia z USA odhalili, že medzi mužmi imituje orgazmus pri súloži 25 percent.

"To je niečo, čo sa deje v našej kultúre ao čom sa veľa hovorí vo filmoch či časopisoch

Ale pritom máme málo vedeckých štúdií zaoberajúcich sa týmto problémom. To je pre mňa skutočnou katastrofou, "vysvetľuje Cooper, prečo sa témou sama zaoberala. Medzi ženami, ktoré predstierajú orgazmus, potom zistila, že väčšina z nich je motivovaná vlastným strachom z intimity či pocitom neistoty, či funguje sexuálne správne. Len málo žien predstiera preto, aby dosiahlo väčšieho vzrušenia.

"Ženy, ktoré hľadajú rýchly koniec pohlavný styk, môžu tak robiť preto

Že majú problémy pustiť si k telu kohokoľvek, môžu sa cítiť neprepojené s partnerom či sa sexuálnym zážitkom alebo nemusia zažívať pri sexe potešenie," vymenúva Cooper najčastejšie príčiny imitácia orgazmu.

Prečo ženy predstierajú orgazmus?!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky