Priateľ ma už niekoľkokrát zradil. Napriek tomu ho nedokážem vyhodiť

Láska nie je slepá, láska je blbá. Aspoň v mojom prípade. Slepotou postihnutá rozhodne nie som, pretože dobre vidím, ako sa môj partner chová. A napriek tomu sa s ním nedokážem rozísť, pretože ho milujem.


Bohužiaľ mi to zatiaľ vždy stačilo ako argument k tomu, aby som jeho správanie ospravedlnila.

Priateľ ma už niekoľkokrát zradil. Napriek tomu ho nedokážem vyhodiť

Raz som niekde čítala, že muži sa zamilovávajú rýchlo a intenzívne, ale tiež je to pomerne skoro prejde. Kdežto ženám to trvá o niečo dlhšie, sú nedôverčivé, ale keď sa potom zamilujú, ich cit je dlhodobý. V mojom prípade toto tvrdenie stopercentne platí.

Keď som Aleša spoznala, rozhodne to nebola láska na prvý pohľad

Vlastne sa mi ani nepáčil. Oslovil ma na diskotéke, kam som pravidelne chodila s kamarátkami. Pripadalo mi, že si ich so sebou až moc istý, jeho sebavedomie ma rozčuľovalo, a tak som na jeho nepriame pokusy reagovala odmietavo. Lenže na diskotéke sme sa stretávali celkom pravidelne, až sa z jeho dobyvateľských pokusov stal pravidelný rituál, na ktorý som sa postupne začala tešiť. Takže som nakoniec podľahla a súhlasila, že s ním pôjdem na rande.

Aleš ma pozval na prechádzku po Vyšehrade a milo ma prekvapil

Zrazu bol úplne normálny a neuveriteľne som sa s ním zasmiala, takže keď navrhol na sobotu miesto diskotéky kino a večeru, súhlasila som. Potom to išlo ráz na ráz. Na treťom stretnutí ma vytiahol medzi svoje najlepšie kamarátov, na štvrtej ma prvýkrát pozval domov a milovali sme sa. A pri piatom stretnutí mi povedal, že ma miluje. Pravda, mal v sebe nejaké to víno, ale aj tak ma dosť vydesil.

"To snáď nemyslíš vážne, veď sa ešte vôbec nepoznáme," krotila som ho v šoku, ale trval si na tom, že vie, čo hovorí. Mne trvalo ešte asi štvrť roka, než som tieto slová povedala. Medzitým bolo leto a my sme stihli rad hudobných festivalov, dovolenku pri mori aj čunder s kamarátmi. Do Aleša som sa zamilovávala čím ďalej viac a mala som pocit, že nič krajšieho už ma snáď nemôže stretnúť.

Spoločné bývanie všetko pokazilo

Nakoniec som sa odhodlala a k Vianociam mu ako jeden z darčekov navrhla, či by sa ku mne nechcel presťahovať. On býval v podnájme s tromi kamarátmi, ja som mala sama pre seba dvojizbový byt, ktorý som zdedila po babičke. Trochu som sa bála, čo tomu povie, ale nadšene súhlasil a na Silvestra už som bývali spolu.

A tým naše idylické dni skončili. Začalo to nenápadne

Z milého a pozorného chlapca sa postupne stal povaľač, ktorý doma na nič nesiahol, s ničím nepomohol a voľný čas delil medzi počítač a žúru s kamarátmi. Urobila som chybu, že som na začiatku chcela byť tou dokonalou partnerkou, za ktorú sa jej milý rád vracia, pretože doma nájde krásnu usmievavú ženu, uprataný byt a dobré jedlo.

Takže som ťahala tašky s nákupom, po večeroch čaroval najrôznejšie delikatesy a potom je o druhej ráno dávala do krabičiek do chladničky a odchádzala sama spať, kým sa vo tri ráno neotvorili dvere a ovíněný Aleš vedľa mňa nepadol v špinavých zafajčených handrách do postele.

Ráno, keď som odchádzala do práce, hlboko spal, a keď som sa večer s ďalším nákupom vrátila, sedel pri počítači (pracuje z domu) a tašky mi bil s rukou len preto, aby sa pozrel, čo som kúpila. "A kde je šunka?" Spýtal sa raz ublížene, av tej chvíli vo mne niečo vybuchlo.

Neviem si presadiť svoje

Vychrlila som na neho všetko sklamanie z nášho spolužitia, čo sa vo mne za tých pár mesiacov nahromadilo. Že som si nepredstavovala, že sa zo mňa stane upratovačka, kuchárka, Nosička a ktoviečo ešte na plný úväzok, s druhou zmenou v noci, a že by som očakávala trochu pomôcť z jeho strany. "A ja som nečakal, že sa nasťahujem k hysterce, ktorá ma bude chcieť kibicovat," povedal na to Aleš, schmatol bundu a zmizol.

Ja som sa rozplakala a upokojovala sa pečením

A večer sa mu ešte ospravedlnila! Bohužiaľ Aleš vytušil moje slabé miesto. Neznášam konflikty, nerada sa hádam, neviem si presadiť svoje. Väčšinou radšej ustúpim, aj za cenu krivdy, než by som si ju nejako vybojovala. To musí situácia dôjsť už naozaj veľmi ďaleko. Aleš presne našiel bod, v ktorom už by to prehnal, a akonáhle sa k nemu priblíži, zmení sa v najväčšieho miláčika. Prinesie obrovskú kyticu, pozve ma na večeru, pripraví sviečky a masážny olej k posteli - a ja sa v tú ranu vznášam a na všetko zabudnem.

Keby išlo len o toto, tak je to ale ešte dobré

Lenže Aleš mi ublížil oveľa horšie. Keď som po jednom z jeho nočných ťahov odchádzala do práce, zapípal mu na nočnom stolíku mobil. Neviem, čo ma to napadlo, asi som si hovorila, kto mu môže v šesť ráno písať, a správu som otvorila. Z obsahu mi bolo jasné, že noc nestrávil s kamarátmi, ale úplne niekde inde.

Od tej doby je môj kľud a pohoda ten tam. Mobil mu kontrolujem pravidelne, aj keď sa za to preklínam, a za posledných pol roka viem vďaka tomu minimálne o dvoch ďalších neverách. A ktovie, koľko ich bolo v skutočnosti. Lenže priznať sa mu nemôžem, hanbou by som sa prepadla, keby som mala povedať, ako som na to prišla.
Kradne mi peniaze, ale neprizná to.

A to nie je všetko

Aleš je grafik na voľnej nohe a poslednou dobou sa mu zákazky moc nehrnú. Čiastočne je to zlou dobou, ale myslím, že dosť aj tým, aký život vedie. Pokiaľ pol dňa prespí a druhú strávi bohviekde, nie je sa čo čudovať.

Pred mesiacom som si chcela vziať peniaze z obálky v nočnom stolíku, kde si schovávam hotovosť na nákupy. Zistila som, že mi chýba tisíc korún. Bolo mi to divné, ale nakoniec som usúdila, že som si minule bankovky zle spočítala.

Lenže pred niekoľkými dňami sa to isté opakovalo a to už mi bolo jasné, že to nie je má zábudlivosť. Aleš mi peniaze vzal! Obálku mám pritom vloženú do anglického slovníka a nie je vidieť, takže sa musel hrabať v mojich veciach dosť dôkladne, aby ju našiel. Evidentne mu dochádzajú peniaze na jeho nočné jazdy!

Tentoraz som na neho udrela, to už nešlo prehliadať

Aleš všetko poprel a ešte robil urazeného, ​​z čoho si ho to dovoľujem obviniť. Posledné tri dni je ale strašne milý a pozorný, taký, ako ho poznám z jeho začiatkov, a ja mu zas podlieham.

Viem, že som úplne hlúpa, pretože si uvedomujem, že ma môj priateľ zrejme len využíva, hoci svojím spôsobom ma rád má. Napriek tomu ho nedokážem vyhodiť, pretože ho mám aj cez to všetko veľmi rada. Jeho nezmením, tak by som mala seba, aby som na to našla odvahu, ale tá mi zatiaľ chýba.

Priateľ ma už niekoľkokrát zradil. Napriek tomu ho nedokážem vyhodiť


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky