Priemerná rodina sa 250x háda a len 116x súložou

Veríte Ak prieskumom, potom vedzte, že priemerná rodina sa dnes poháda 250-krát do roka. Za dvanásť mesiacov sa manželia spolu pomilujú v priemere 116krát, čo je zhruba sex raz za tri dni.


A jeden z manželov počas roka tiež tridsaťkrát tresne dverami v prejave veľkého nesúhlasu s názorom druhého či ako výraz hnevu

V rodine sa potom za rok vymení 610 bozkov a musí sa utrieť zhruba 120 rozliatych nápojov. "Každý dom a každá rodina má vlastný príbeh, ktorý možno prerozprávať, či už zlý, či dobrý. Domov je miestom, kde vyrastajú deti, oslavuje sa narodeniny a Vianoce, ale ľudia sa tam tiež hádajú, trieskajú dverami a pripaľujú večeru. Každý domov má veľa príbehov, "uviedla Nikki Sellersová zo spoločnosti Esure, ktorá prieskum v britských domácnostiach vykonala.

Jedna hádka na každý deň a pol - 250 za rok - nie je práve málo

Trenice medzi partnermi či rodičmi a deťmi ale nie sú neprirodzené. Dôležité je, či sa v pravotili súperovi vedia hádať. Kľúčovou schopnosťou partnerov, ktorí majú úspešný a spokojný vzťah, je totiž vedieť vyhrávať striedavo. Experimentálny výskum z Japonska preukázal, že ľudia, ktorí vo vzťahoch obratní nie sú, sa snažia pri nezhodách vždy presadiť svoju a vyhrať. Ale partneri, ktorí žijú dlho v manželstve a vzťahu a navyše ho hodnotia ako spokojný a šťastný, vychádzajú z hádok ako víťazi striedavo.

Priemerná rodina sa 250x háda a len 116x súložou


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky