Rodičia malých detí prídu počas prvých dvoch rokov o šesť mesiacov spánku

Každý rodič malého bábätka potvrdí, že sú chvíle, kedy by dal čokoľvek za možnosť pospať si. Nový výskum odhalil, o koľko spánku čerství rodičia vlastne prichádzajú........


Do doby, než ratolesť dosiahne dvoch rokov veku, otcovia a matky prídu o pol roka spánku

Väčšina z nich spí okolo štyroch hodín denne. A aj tie sú prerušované vstávaním k plačúcemu alebo hladnému potomkovi. Dôsledkom rastúceho "spánkového dlhu" je permanentná únava. Tá vedie k podráždenosti a rozhádanosti. U niektorých párov táto kombinácia končí rozpadom vzťahu. Odborníci tvrdia, že k normálnemu fungovaniu potrebuje dospelý človek minimálne päť hodín neprerušovaného spánku. Je to však individuálne. Sú ľudia, ktorí musia spať osem hodín denne, ale aj takí, ktorým stačí len tri hodiny v posteli.

Spánkový dlh je nebezpečný

Nový prieskum ukázal, že dve tretiny čerstvých rodičov spí menej ako štyri hodiny. A 12 percent z nich spí v priemere dokonca menej ako dve a pol hodiny, čo vedie k stavu psychike nebezpečnému. Môžeme si teda spočítať, že ak by mal človek v priebehu dvoch rokov spať celkovo najmenej 3650 hodín a násypy len 2738 hodín, príde vlastne o 912 hodín snívanie. Čo je toľko, koľko by normálne naspal za pol roka.

Iftikhar Mirza, vedúci výskumu spánku pre spoločnosť Silentnight

Ktorá výskum zadala, povedal reportérom denníka Daily Mail: "Pre dospelých ľudí je nesmierne dôležité mať aspoň minimálne penzum pokojného, nerušeného spánku. Inak nastupuje podráždenosť, zlé výsledky v práci a výpadky pozornosti. Keď si počas dňa tu a tam na hodinku zdriemnu, spánkový dlh tým nezmenší."

Rodičia malých detí prídu počas prvých dvoch rokov o šesť mesiacov spánku


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky