Šanca pre single ženy túžiace po deťoch: zoznamka pre anonymný inseminátora

Na internete sa vyrojila rada anglofónnych zoznamiek pre anonymný inseminátora, ktorí ponúkajú prirodzené oplodnenie ženám. Ich služby využívajú predovšetkým nezadaných či bisexuálne ženy, prípadne tie, ktoré majú neplodného partnera.


Klientky si na zoznamke vyberú vhodného muža, potom sa s ním stretnú, a ak im dotyčný vyhovuje, vyspí sa s ním za jediným účelom - otehotnieť a už ho nikdy znova Nestretnúť. Všetko zadarmo alebo za minimálny výdavky - večera, cestovné a pod

Šanca pre single ženy túžiace po deťoch: zoznamka pre anonymný inseminátora

Ženy síce riskujú nákazu pohlavne prenosnou chorobou a ďalšie zdravotné a psychologické problémy, využívajú služby zoznamiek ale čoraz častejšie. "Nechcem strácať čas vo vzťahu, keď chcem počať dieťa. A nechcem ani pátrať po baroch a čakať na jednorázový sex. Chcem si vybrať vlastnosti, ktoré môjmu dieťaťu muž odovzdá. Pokiaľ bude s dieťaťom niečo v neporiadku, vyhľadám darcu a budeme riešiť jeho choroby v rodine. Ale inak ho viac už vyhľadávať nehodlám. Moje dieťa ho nikdy nespozná, "zverila štyridsaťdvaročná Sarah britskému denníku Daily Mirror.

Sama si potom na zoznamke pre dobrovoľné darcu spermií s počatím prirodzenou cestou - počas súlože - našla tridsaťpäťročného muža s magisterským titulom, ktorý je vraj zdravý a má sám dvoch potomkov. Podľa Daily Mirror síce s týmto mužom počala, ale pred koncom tretieho mesiaca potratila. Sarah vyskúšala dvakrát umelé oplodnenie neúspešne. Muža ochotné oplodniť ju zadarmo mieni využívať aj naďalej.

A aké sú motívy mužov inseminátorov? Podľa britského denníka najrôznejšie

Niektorí sú proste plodní a chcú mať viac potomkov bez záväzkov. Iní chcú splodiť dieťa, aj keď ich partnerka po vážnej chorobe mať žiadne nemôže. Iní chcú údajne len pomáhať ženám. A tam je väčšinou motívom sex bez záväzkov.

Úspešnosť umelého oplodnenia na klinike je len medzi piatimi až pätnástimi percentami a je to metóda veľmi drahá

Odborníci tak chápu, že sa mnohé ženy snažia počať prirodzene. Avšak hľadanie partnerov na zoznamkách a portáloch pre dobrovoľné darcu je metóda nebezpečná z mnohých dôvodov. Jednak žene hrozí pohlavne prenosné choroby, sama môže ohroziť aj darcu, navyše o zdravotnom stave muža nevie nič viac, než čo jej on prizná. A konečne časté striedanie takých partnerov bez emocionálneho prepojenia a prípadné neúspechy s počatím vytvárajú psychicky veľmi náročnú situáciu.

Svoj názor na túto metódu oplodnenia vyjadrila na stránkach Daily Mirror taktiež psychologička Linda Blairová:

"Svet sa mení, ale jedna vec v ľudskej prirodzenosti sa nezmenila nikdy, že sa meníme v rôznych pocitoch týkajúcich sa vzťahu s tým, ako starneme. Žena sa do vzťahu nemusí hnať. Nemusí sa trápiť ničím, keď sa rozhodne takto splodiť dieťa, ale to sa zrejme zmení ... keď dieťa začne rásť a začne sa pýtať na otca, takže muži by mali zvážiť legálne dôsledky svojho činu. Ale najdôležitejšie je psychická pohoda dieťaťa, môže sa totiž naštvať alebo cítiť beznádejne, keď zistí, ako bolo počaté. Pred stvorením nového života by mali obaja rodičia zvážiť nielen svoje pocity, ale hlavne myslieť na pocity toho dieťaťa. "

Šanca pre single ženy túžiace po deťoch: zoznamka pre anonymný inseminátora


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky