Starosti s deťmi = menšiu chuť rodičov na sex

Každodenný stres súvisiace s výchovou detí dramaticky ovplyvňuje chuť ich matiek a otcov na milovanie. Samotná štvrtina párov, ktoré sa starajú o potomkov, tak máva sex raz týždenne - ostatné už menej často ...


Tvrdí to podľa nemeckého časopisu Eltern (Deti) experti inštitútu pre výskum verejnej mienky Forsa

Dotazníková akcia spomínaného inštitútu zahrnula na 1000 mužov či žien, ktorí vychovávajú aspoň jedno dieťa vo veku od jedného do šiestich rokov. Z ďalších výsledkov aktuálneho prieskumu ďalej vyplýva, že 64 percent opýtaných rodičov cíti únavu, ktorá im bráni milovať sa s partnerom či partnerkou.
Matky sú na tom citeľne horšie - týka sa to 72 percent z nich, zatiaľ čo unavených otcov je "len" 55 percent.

Približne štvrtina opýtaných však pripustila, že si na seba dokážu pravidelne nájsť čas

Pätina vsádza na rýchly, spontánny sex a iná pätina využíva k milovaniu chvíle, kedy deti spia po obede, či iné príležitosti. Už ako "tehuľky" sa ženy milujú so svojimi partnermi podstatne menej často, než je tomu u bezdetných párov. Ak pred narodením dieťaťa súložou 80 percent budúcich mamičiek a otcov najmenej raz týždenne, po prílete bociana či vrany si túto frekvenciu milovanie udrží len tretina z nich. Traja z desiatich opýtaných myslí, že starosti s výchovou detí sa podpisujú na sexuálnom živote silnejšie, než stres súvisiaci s výkonom povolania.

Starosti s deťmi = menšiu chuť rodičov na sex


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky