Svojich partnerov hodnotíme ako atraktívnejšie, než v skutočnosti sú

Fyzická krása jedinca záleží na tom, kto sa na neho pozerá. A toto u partnerov platí ešte viac než u osôb neznámych. Podľa holandských psychológov sa totiž do náprotivku zamilovávajú tiež preto, že nám pripadá atraktívnejšie než iní ľudia.


A pri hodnotení atraktivity potom partneri svoje náprotivky hodnotia oveľa vyššie než nezávislí pozorovatelia

Podľa holandských psychológov je ale tzv "pozitívne ilúzie" pre vzťah dôležitá. Čím je väčšia, tým je vzťah väčšinou stabilnejší. V minulosti bolo preukázané, že pozitívne ilúzie platí v prípade psychických vlastností partnera a že ľudia hodnotia svoj ​​náprotivok ako milší a múdrejší než ostatných ľudí. Na Univerzite v Groningene teraz ale experimentálne preukázali, že pozitívne ilúzie platí aj v prípade fyzických vlastností a že atraktivitu partnera hodnotí ich partneri vyššie než nezávislí pozorovatelia.

"Pýtať sa na krásu svojho náprotivku je zradné, pretože ho vidíme ako krajšieho ako naše okolie. Odpoveď môže byť pre mnohých sklamaním, "tvrdia autori z Groningene.

Svojich partnerov hodnotíme ako atraktívnejšie, než v skutočnosti sú


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Svojich partnerov hodnotíme ako atraktívnejšie, než v skutočnosti sú

Beroun 1 Hořovice Zdice Králův Dvůr u Berouna Komárov u Hořovic Karlštejn Hostomice pod Brdy Cerhovice Liteň Loděnice u Berouna Žebrák Hýskov Nižbor Vráž u Berouna Hudlice Broumy Praskolesy Chyňava Mořina Kublov