Triky pre lepšiu randenia!

Úspech pri randenia nezávisí úplne a iba len na atraktivite, ale skôr na tom, ako dokážeme odhadnúť a určiť, či sme atraktívne pre toho, s ktorým práve rande máme. Experimentálne prieskum z Nemecka dokazuje.


Že ľudia schopní toto vycítiť, sú pri randenia úspešnejší, pretože nestrácajú čas tam, kde to nemá zmysel

Výskum viedol profesor psychológie Mitja Back z Univerzity Johannesa Gutenberga v Mainzi spolu s ďalšími kolegami z Británie a Nemecka. Podľa neho problém tkvie v tom, že ľudia často tvrdia, že hľadajú u partnera úprimnosť, humor a iné kvality, zatiaľ čo v skutočnosti je pre nich dôležitejšia príťažlivosť. Preto viedol sedemnásť skupín rýchleho randenia, kedy majú dvojica tri minúty na to, aby sa spoznali, následne sa vzájomne každý s každým prehodí. Na konci, až sa prestriedajú všetci so všetkými, umiestni randící na tabuľu lístky s číslami tých, o ktoré majú záujem. Keď sa dvaja náprotivky zhodnú, dohovorí si ďalšie rande.

Celkovo vzaté sú ľudia veľmi zlí v odhadovaní toho, koľko iných ľudí ich bude chcieť

A niektorí ľudia o tom nemajú ani potuchy a ich odhady sú úplne mimo. Ale iní ľudia sú v tomto o mnoho lepšie. Pritom muži, ktorí sú promiskuitnejší, lepšie odhadujú, či sa s nimi žena bude chcieť stretnúť alebo nie, medzi ženami lepšie odhadujú, či bude muž stáť o ďalšie rande, tie, ktorých osobnosť je veľmi sympatická a ústretová.

Back súdi, že muži inklinujúci k nezáväznému sexu a majúci promiskuitnejší správanie sa pri randenia prejavujú tak

Ako ženy stereotypne o správaní mužov zmýšľajú, to môže zase v ženách vyvolávať potrebu správať sa typicky, takže páni potom spoznajú, či je žena chce, alebo nie . Sympatické a ústretové ženy budia v mužoch pocit pohody a vyvolávajú ochotu flirtovať, z čoho potom ženy spoznajú, či je muž chce, či o ne nestojí. "Rýchle randenie je veľmi dobrý kontext pre štúdium správania pri randenia. Je to metóda, ako by ju vytvorili sami psychológovia pre svoje výskumy, "dodal profesor Back.

Triky pre lepšiu randenia!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky