Väčšina žien si nezáväzným sexom po rozchode ublíži

Rad mužov a žien sa po rozchode či rozvode rozhodne pre nezáväzný sexuálny pomer, aby sa odreagovali, zabudla na predchádzajúceho partnera a ukojila telesné potreby. Kým väčšine mužov môže skutočne taký sex pomôcť, väčšine žien ublíži.


Môže za to predovšetkým ich odlišná fyziológia, ktorá im bráni oddeliť sex od citov.

Väčšina žien si nezáväzným sexom po rozchode ublíži

Neplatí to bez výnimky aj v tejto oblasti je zovšeobecňovanie nebezpečné. Existuje veľa žien, ktoré s tým vôbec problémy nemá, alebo naopak rad mužov, ktorá má rovnaký problém ako väčšina žien.

Podľa amerických psychológov však dámam môže nezáväzný sex po rozchode ublížiť

Pri orgazme sa totiž do ich tela vylieva veľké množstvo hormónu oxytocínu, ktorý vyvoláva túžbu po zblíženie a citovom prepojení s partnerom. Ak sú čerstvo po rozchode, táto túžba je o to silnejší a ženy sa do svojho sexuálneho partnera zamilovávajú. Tým si pôsobí ešte väčšiu bolesť.

Pre ženy (a mnohé muža) je tak dôležité, aby sa najskôr po rozchode emocionálne zahojili a nechali odísť rozprávku predchádzajúceho vzťahu. Až potom sa môžu pustiť do nezáväzného sexuálneho vzťahu.

Aj tak by sa mali riadiť niekoľkými pravidlami

Prvým z nich je úplná úprimnosť. Každá žena by mala preskúmať najhlbšie dôvody, prečo si začať s nejakým mužom nezáväzný sexuálny pomer a čo taký vzťah pre ňu skutočne znamená. Potom by mali byť otvorené a priamočiare. Teda mali by byť schopné tomu mužovi povedať, čo chcú, čo nechcú a čo to pre nich znamená. Ďalej by mali byť realistické a vedieť, že takýto vzťah je dočasný a raz skončí. Mali by sa tiež vedome brániť emocionálnemu pripútanie k danému a pripomínať si, že ide len o sex a nie o lásku. Nemali by očakávať zdvorilosti, pozvanie na večere a komplimenty. A nemali by byť príliš osobné, pretože akonáhle sexuálny pomer skončí, muž mnohokrát zmizne navždy.

"A najdôležitejším pravidlom je, nemajte sex so svojím bývalým

Je to to najhoršie, čo môžete urobiť, pretože ste s ním príliš osobne prepojenia, než aby ste boli schopní mať s ním len nezáväzný sex, "varujú americkí psychológovia na stránkach denníku Huffington Post.

Väčšina žien si nezáväzným sexom po rozchode ublíži


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky