Vedci objavili gén ovplyvňujúci sklony k orgiám a promiskuite

Genetici z Binghamton University tvrdia: Ak máte sklony k sexuálnym orgiám, túžite po sexe v trojici a striedaniu partnerov, máte špecifickú variantu génu DRD4. Podľa výskumu newyorských vedcov táto časť genetickej výbavy.


Totiž jej majiteľa núti k sexuálnym excesom v podobe orgií a promiskuity.

Podľa doktora Justina Garciu tento gén pre receptor dopamínu skutočne súvisí s chronickou neverou a túžbou mať neustále náhodný sex. Rovnaký gén bol pritom v minulosti vztiahnutý tiež k alkoholizmu, závislosti na hranie a záľube v brutálnych hororoch. Gen ale tiež súvisí s politicky liberálnym pohľadom na svet a otvorenosťou voči spoločenským novinkám.

"My sme zistili, že určitá alela (variant) génu DRD4 súvisí veľmi silno s vyhľadávaním náhodného sexu, orgiami a neverou

Motivácia podľa všetkého pramení zo systému potešenia a odmeny, pri ktorej dochádza k uvoľneniu dopamínu. V prípade náhodného sexu sú riziká veľmi vysoká, odmena značná a motivácia variabilné, všetky tieto elementy zaisťujú dopamínový Raus, "uviedol doktor Garcia ku svojej štúdii. Ľudia s "promiskuitný" variantom génu sú dvakrát častejšie neverní, vyhľadávajú náhodný sex a usporadúvajú sexuálne orgie. Stále ale túto predispozíciu môže modulovať do istej miery vplyv prostredia.

Vedci objavili gén ovplyvňujúci sklony k orgiám a promiskuite


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky