Záruka dobrého vzťahu? Kvalitný sex!

Pre mnoho partnerov je sex zdrojom napätia, konfliktu a neuspokojenia. Vzťahy však krachujú najčastejšie práve kvôli nedostatočne docenené intimite. Pre kvalitu a trvania vzťahu predstavuje sex kľúčovú pilier lebo sexualita je súčasťou každého jedinca


A je typicky ľudskou vlastnosťou.

Historicky sa rôzne organizácie a hnutia snažili zo sexu urobiť hriech a niečo špinavého, pocit hanby je tak v ľudskej spoločnosti zakorenený dodnes. Sex je dnes mediálnym témou, ale väčšinou sa správy týkajú násilia, posadnutosti, ubližovanie, nevery, pedofília, detských tehotenstva či pohlavných chorôb. Podľa doktora Andrewa Aarona z Massachusetts je intimita ale kriticky dôležitá pre vzťah, pretože je dôležitá pre každého človeka. Križuje sa našimi osobnými, emocionálnymi, duchovnými i politickými životy, je to vlastnosť, ktorá z nás robí ľudské bytosti. Je nesmierne významná pre vzťahy, pretože ovplyvňuje jeho silu a pripútanie partnerov.

"Sex je najlepšie, keď je pravidelnou súčasťou života

Ako dýchanie či raňajky, najhoršie je, keď je to vec výročia či dovolenky. Sex by nemal byť niečo výnimočné, pretože je to prirodzenou súčasťou človeka. Na druhú stranu láska, ktorá sa so sexom prelína, je výnimočná vždy, "tvrdí doktor Aaron. Sex podľa neho posilňuje, udržiava a napráva vzťahy. Má potenciál liečiteľa a poskytuje emocionálne rast páru. "Prsteň je vyrobený z drahokamu a kovu. Drahokam má hodnotu, ale kov ho rámuje a udržuje v bezpečí. Vaša láska jeden k druhému je ako šperk, sex je ako kov. Sex poskytuje rámec pre to, aby ste sa mohli milovať úplne - myslí, telom i dušou, "dodáva Aaron.

Záruka dobrého vzťahu? Kvalitný sex!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky