Sexuálne polohy a ich riziká

Sex je súčasťou nášho života, zdá sa byť bežnou vecou, ale napriek tomu. Na ňom záleží to, k čomu sme tu predovšetkým. K rozmnožovaniu. Avšak oproti zvieratám, pre ktoré je to len pudová povinnosť spojená čisto s reprodukciou, človeka teší.


Na sex s príručkou?

Každý z nás, kto začal so svojím sexuálnym životom, bude súhlasiť s tým, že milovanie s niekým, koho považujeme za milovaného, ​​v stále rovnakej polohe môže byť síce stále krásne, ale skôr alebo neskôr sa v nás prebudí pocit, že niečo jednoducho začína chýbať. Nemali by sme preto dovoliť, aby náš sexuálny život pomaly a iste skĺzol k stereotypu. Aj s dlhodobým sexuálnym partnerom možné milovanie oživiť našej fantáziou, pretože tá je korením sexuálneho života. Ak si myslíte, že na to stačí len otvoriť nejakú príručku so sexuálnymi polohami, že je to teda jednoduché, tak verte, že ste na omyle. Nie je to jednoduché ani trochu. Základy možno v týchto príručkách nájsť určite, však to ostatné už je len na vás. Veľa totiž záleží na našom nadanie, inšpiráciu, na našej túžbe, na túžbe nášho partnera a vlastne aj na tej teórii. A ako sa hovorí - teória je teória, ale prax je väčšinou úplne iná

Sex je možná vec prirodzená

Či vrodená, ale tak ako tak - niekomu to ide hneď, niekto má jednoducho vrodený talent, niekto sa to naučí, inému nepomôže ani pravidelné štúdium teórie prekladané praxou. Je to rovnaké ako pri riadení auta, alebo učenie sa cudzích jazykov. Aj napriek tomu, že sex zas tak nič výnimočné nie je, ak na to jednoducho nemáte vlohy, len chcieť jednoducho nestačí. A čerpať vedomosti zo sexuálnych príručiek nie je tiež zas žiadne terno - sú každá iná, od iných autorov, od tých dobrých počnúc po tie zlé končiac. A väčšina je ich priemerných, osloví každého inak. Záleží opäť na každom z nás, ako veľmi sme ochotní odhodiť naše zábrany či stud. Ako veľmi sme temperamentný či vášniví, kam som schopní až zájsť, čo sa sexuálnych polôh týka.

Stereotyp v sexe ako zabijak vzťahu

Bohužiaľ - býva to krutá pravda. Stereotyp je nakoniec veľmi, veľmi únavný. A verte, že potom prestane baviť každého. Sexuálne príručky niekedy pomôžu, môžu byť inšpirujúce, napriek tomu - to najdôležitejšie je potrebné hľadať inde. Žiadne, ani sebešílenější sexuálne akrobacie váš upadajúce vzťah nenahradí. Pri erotické fantázii sa oživenie nájde samo, ale neskôr už je to horšie. Erotická nesmrteľnosť jednoducho neexistuje, síce možno úplný pás trochu pretiahnete, však rady pre oživenie skomírajícího vzťahu sieťovanými pančuchám, koženým korzetom, lakovanými čižmami a polohou ázijského kúpacieho kone sú síce dobre mienené - však v tej dobe už býva bohužiaľ neskoro. Ak je váš vzťah na vrchole, hľadajte, experimentujte, čo vám sily stačia. Záleží tiež na vašom partnerovi. Pretože ak je vaším partnerom niekto, kto je na rovnakej vlne s vami, túži po vás stále rovnako a je schopný stále objavovať vaše erotická nekonečna vašu fantázie - tak ďakujte Bohu za tento dar.

Sexuálne polohy, ktoré sú známe

Tieto polohy patrí medzi najobľúbenejšie a zároveň medzi najmenej rizikové či náročné. Môžu ich prevádzkovať ako sexuálne "nováčikovia", obľúbené sú aj medzi dlhodobými partnermi.

Misionárska poloha

Najčastejšie poloha pri milovaní, proste stará dobrá "klasika". Obaja partneri si vidia do tváre, môžu sa bozkávať - ​​čo je nepochybne výhoda. Vhodná je pre páry, kde je dominantnejší muž, je pri tejto polohe aktívny viac, než jeho partnerka. Žena ležiaca na chrbte však aktivitu môže vyvíjať tým, že pohybuje panvou v rytme mužových pohybov. Zmeniť polohu možno tak, že žena zmení pozície svojich nôh, objíme ho nimi muža okolo pása, tým umožní hlbšie prienik penisu. Nohy možno tiež položiť muži na ramená, ak je žena ohybná a nerobí jej to problém, môže si nohy pritiahnuť kolenami ku svojim ramenám. Tým dochádza k výraznejšej stimulácii Venušinho pahorku, klitorisu a ešte hlbšiemu prieniku penisu do vagíny.

Poloha zozadu

Poloha, ktoré niektorí hovoria ako "zvieracie". Žena kľačí na všetkých štyroch, muž do nej preniká zozadu. Táto poloha je pre mnoho párov najviac vzrušujúce. Mnoho žien o tejto polohe hovorí ako o polohe, kedy sa cíti ako ovládané silným mužom. Je obľúbená aj u žien dominantných. Pre mužov je vzrušujúce v tom, že má skvelý výhľad na ženin zadoček, a vidí dobre aj na prácu svojho penisu. Môže sa hrať s jej prsiami, či jej dráždiť iným spôsobom. Penis pri tejto polohe preniká hlboko, tým môže ženu dráždiť na najcitlivejších miestach pošvy, práve vďaka sklonu. Žena aj muž môžu obaja udávať rytmus podľa svojho, podľa nálady. Zmena v tejto polohe je polohy postojačky, kedy sa žena opiera o stenu alebo nábytok.

Na koníčka

Ďalší z obľúbených polôh. Táto poloha umožňuje žene, aby obkročmo nasadalo na mužov penis. Podľa názvu tak jej pohyby pri milovaní pripomínajú jazdu na koni. Tu je väčšina aktivít na žene. Sama si tak svojimi pohybmi môže určovať hĺbku i rytmus prieniku. Muži oceňujú vzrušujúce pohľad na ženinho prsia a voľné ruky k dráždenie klitorisu.

Postojačky

Poloha postojačky patrí už k tým skôr náročnejším sexuálnym "výkonom". Je vhodná pre milovanie v sprche alebo "rýchlovky" na neobvyklých miestach. Vyžaduje od muža pevnej paže a silná stehná. Všetka aktivita je teda na ňom. Milovanie v stoji si však môže uľahčiť tak, že si partnerku oprie o stenu, v prírode treba o strom. Samozrejme že ak nie je milenec dostatočne silný, dlho sa v tejto pozícii neudrží. Čo však vôbec nevadí, pretože začať polohou postojačky, môže byť vzrušujúcim zážitkom pre pokračovanie v inej polohe v posteli alebo v tráve, či na pláži ..

Poloha 69

Tiež známa sexuálna poloha, ovšem nejde priamo o sexuálny styk, tu sa partneri navzájom stimulujú orálne. Muž si ľahne na chrbát, nohy má mierne pokrčené a roztiahnuté. Žena pokľakne s opačne, teda hlavou k jeho nohám, pritom majú navzájom prístup k svojim pohlavným orgánom. Navzájom u nich prebieha orálny stimulácia, žena penis môže ľubovoľne láskať ústami, muž zase jazykom stimuluje ženin klitoris, môže používať aj prsty. Partneri sa môžu pridržiavať za zadok, či stehná a tlačiť sa k sebe. Je to veľmi vzrušujúca a príjemná poloha využívaná začiatočníkov aj pokročilými po celom svete. Poloha je však len pre tých, ktorým orálny uspokojovanie nevadí.

Riziká aneb sexuálne úrazy

Oblasti ľudskej sexuality je obľúbené tému vedeckých prác. V nich odborníci začínajú aj končia konštatovaním, že sex človeka baví, a rovnako tak ako pri každej ľudskej činnosti môže iv sexe dôjsť k telesnému poškodeniu. Niektoré vedú len k prechodnému obmedzenia erotických hrátok, iná k trvalejšie sexuálnej invalidite - sú aj známe prípady ozajstné smoly, ktorá skončila smrteľne. Ale nechcem zbytočne vyvolávať paniku či strach. Pre nás je potešujúce to, že väčšina týchto úrazov zo "sexu" je skôr zanedbateľná.

Riziká pre mužov

Muži väčšinou trpia drobnými trhlinkami predkožky alebo uzdičky penisu (príčina nedostatočné zvlhčenie, užšie predkožka), v prípade nepatrných zranenia sa zahojí sama, pri dodržiavaní bežných hygienických návykov. Komplikácie môže nastať v prípade, keď sa do týchto raniek zanesie infekcia, najmä neblaho preslávený vírus HIV - choroba AIDS poznáme všetci. Trhlinky ohrozujú aj milovníkov análneho sexu, pomerne obľúbené aj u heterosexuálnych partnerov. Tu je potrebná a nevyhnutná lubrikácia pomocou gélu. A úplne najlepšie je lubrikovaný kondóm.

Pri násilnej manipulácii s penisom môže dôjsť vo výnimočných prípadoch k prasknutiu väzivových puzdier toporivých telies

Tým sa krv dostane do podkožia. Riziko hrozí hlavne pri polohe "Na koníčka", kedy žena nešetrne a bezohľadne nesadne na stoporený penis, tým sa zvyšuje pravdepodobnosť tejto nehody. Tomuto úrazu sa všeobecne hovorí zlomenina penisu, ale o skutočnú fraktúru nejde. Avšak je to veľmi bolestivý úraz, pri ktorom vzniká objemná modrina, ktorú lekár nelieči sadrovou fixáciou, ale obklady, lieky proti krvácaniu a slovkom útechy. Na prvý pohľad tieto zranenia vyzerá pomerne hrozivo, ale väčšina je zhojená bez následkov - pri hojení je samozrejme potrebná sexuálna nespôsobilosť.

Ďalšie hrôza, ktorá môže na muža číhať je luxácia penisu

Odborne. Inak tzv "vykĺbenie penisu". Ani tak to nie je tak úplne správny názov, penis je nielen bez kostí, ale aj bez kĺbov. Tento jav patrí medzi kuriozity, avšak pri búrlivé a divokej súloži k nemu môže dôjsť. Nie je však úplne správny, pretože mužský pohlavný orgán chýba nielen kosti, ale pochopiteľne aj kĺby. Táto sexuálna nehoda patrí síce medzi kuriozity, avšak pri búrlivej súloži sa občas môže prihodiť. Jedná sa o odtrhnutie penisu od kože a jeho vkĺznutie pod lonovou sponu, alebo do miešku - akési "obrátenie penisu naruby". Tu už obklady ani slovka útechy nestačí, je potrebné nastúpiť k operačnému zákroku

Nakoniec ešte jedno riziko. Jemné pohrávanie s semenníkmi mnoho mužov určite rado uvíta - ale jedna stará ľudová múdrosť hovorí - všetkého veľa škodí. Aj tu sa môže stať, že trochu náruživejší partnerky môžu stlačiť partnerovho semenníky trochu viac - a dôjde k úplnému lámaniu. Aj toto riziko je skôr zriedkavé - ale možné.

Riziká pre ženy

U žien nie sú riziká sexuálneho zranenia tak pestrá. Väčšinou sa jedná o rôzne poranenia pošvy či už v pošvovom vchode, alebo v hĺbke, v oblasti takzvanej pošvovej klenby. Tržná zranenia majú väčšinou ostré okraje, vyzerajú ako rany rezné. Obvykle tiež docela krváca a vyžadujú ošetrenie u lekára. Napodiv k týmto poranením nedochádza pri prvom pohlavnom styku, skôr v prípade, kedy je značný nepomer medzi pošvou a penisom. Ženská pošva je síce značne pružný útvar (pri pôrode prechádza hlavička dieťaťa o priemere 9,5 cm), ale napriek tomu môže penis nadmerných rozmerov spôsobiť značné poranenia, najmä pri polohách "Zozadu", či iným, menej obvyklým či neprirodzeným. Niektoré ženy sú citlivejšie na bolesť pri styku, preto je dôležité, aby bol pri polohe "Zozadu" muž opatrný a snažil sa čo najcitlivejšie zasúvať penis do vagíny, zvlášť v prípade, že je jeho penis väčších rozmerov. V tomto prípade je najvhodnejšie, aby žena nemenila pozíciu svojich nôh a nechala ich voľne položené. Teda táto skutočnosť asi zasadí ranu tým, čo tvrdia, že čím väčšia, tým kvalitnejší sex.

Ďalším rizikom pre ženy môže byť pri divokom sexe a opäť v polohe "Zozadu"

Môže totiž dôjsť k vykĺznutiu penisu z pošvy, ktorý úplne prudko a nečakane prenikne do otvoru análneho - pre ženy, ktoré análny sex nepraktizujú, veľmi bolestivé, môže dôjsť aj k vážnejšiemu poraneniu v oblasti konečníka.

A čo sexuálne polohy pri tehotenstve? Sú tu riziká? V prípade, že je žena zdravá a jej tehotenstvo bez komplikácií, nie je potrebné sa obávať rizika iného, ​​než sú už tu uvedená pri obľúbených sexuálnych polohách. Snáď len pridám ešte polohy, kedy obaja ležia na boku a muž prenikne do ženy zozadu, alebo keď žena leží na boku a muž nad ňou kľačí - ďalšie polohy, pokiaľ nevyžadujú priamo akrobatické kúsky hadích žien - rozhodne bábätku neublíži.

Sexuálne polohy a ich riziká


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky