Človek je živočích s veľkým penisom kvôli ženskej vyberavosti

Kanadskí vedci priniesli tento týždeň závery prvého výskumu, ktorý vraj dokazuje, že sa ženám skutočne páčia muži s veľkými pyji. Páni, ktoré táto informácia zarmútila, môžu byť právom nahnevaní iba na ženy.


Podľa evolučných biológov sú totiž ony tými, ktoré rozhodli o tom, že budú mať samce druhu Homo sapiens sapiens v porovnaní s inými živočíchmi pomerne veľké penisy.

Človek je živočích s veľkým penisom kvôli ženskej vyberavosti

Človek ako druh má skutočne v pomere k telu veľa veľký pohlavný úd. Rozhodne medzi primátmi v tomto výrazne vedie. Evolučný biológovia všetko vysvetľujú prírodným výberom. To ženy, ktorým v praveku nebránilo vo výhľade oblečenie, mohli ľahko rozoznať medzi mužmi tie s veľkým penisom. A taký Nadsamec sa potom tešil priazni mnohých partneriek.

A mal viac potomkov

Potiaľ by teória bola skvelá, keby sa však veľkosť penisu dedila z otca na syna. A ono to tak jednoducho nie je. O veľkosti pohlavného údu svojho syna rozhoduje okrem iných faktorov predovšetkým matka. Na nej záleží, akú vysokú má hladinu pohlavných a iných hormónov počas tehotenstva, kedy dochádza u plodu k formovaniu a vývoju penisu.

Jedno je isté, ženám na veľkosti penisu záleží. A Kanaďania to preukázali. Prvýkrát sa na túto otázku žien priamo nepýtali, pretože mnohé ženy môžu tvrdiť vedome opak. Namiesto toho ich nechali anonymne hodnotiť rôzne postavy mužov, na ktorých boli viditeľné rôzne veľké penisy. Ženám sa najviac páčili vysokí muži s veľkým penisom.

"Naše výsledky naznačujú, že ženské preferencie sexuálnych partnerov mohli zohrávať významnú úlohu v evolúcii relatívne veľkého ľudského penisu. Pred existenciou oblečenie nezatažitelné penis mužov mohol byť veľkým lákadlom k pohlavnému styku, "tvrdí kanadskí autori.

Človek je živočích s veľkým penisom kvôli ženskej vyberavosti


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky