Elixír lásky

Tak, ako si niekto praje poznať recept na elixír mladosti, iný by zasa rád na druhom okúsil elixír lásky. Je možné sa vydať do ríše tajov, kúziel, bylín, as neutíchajúcou trpezlivosťou skúšať. Sila elixíru lásky však nemusí tkvět len v nápoji ako takom.


Kvôli elixíru lásky sa nemusíte vydávať do sveta tajomna, kúziel, mágiou. Ostatne, to čo môže platiť na jedného, ​​už nemusí platiť na druhého. Univerzálny elixír lásky môže existovať, ale vždy je potrebné do neho pridať úplne originálne ingrediencie. Ingrediencie, ktoré z Vás budú vyžarovať, a budú na mieru určené Vášmu proťajšku.

Láska okolo nás

Čo je to láska? Je možné ju uchopiť, cítiť, bližšie pomenovať? Láska, ako taká, môže mať mnoho podôb. Lásku môžete mať doslova na dosah ruky, ale len tak okolo nej chodíte, Preplávate, a ste voči nej imúnny. Niektorí na lásku, na tú pravú lásku, čakajú celý život. Iní si užívajú lásky často, opakovane, ale napríklad len krátkodobo. Láska k nám môže nájsť cestu sama, ale dvere od nášho srdca si už sama neotvorí. Ak jej však podáme kľúč, vojde, a môžeme sa tešiť z jej prítomnosti. A to na tak dlhú dobu, ako my sami dovolíme, ale aj o ňu budeme bojovať.

Láska ako hosť

Láska je totiž len hosťom. Hosťom, ktorý môže, tak ako príde, aj odísť. Hosťom, ktorému sa u nás môže páčiť, az jedného dňa, týždňa, sa hneď stane mesiac, dva, tri, ale aj roky. Láska je zraniteľná, krehká, a môže sa doslova rozplynúť, ako para nad hrncom. Fúkať je dovolené, ale príliš veľký severák, by ju mohol rozfúkať do všetkých strán, a rozbiť na milión čiastočiek. Zlepiť ju potom dohromady, môže trvať večnosť. Zlepenia sa môže podariť, ale vždy tu bude menej, či viac viditeľná jazvička. Jazvička, ktorá nám pripomenie, že ani láska nie je nedotknuteľná a imúnny voči všetkým nástrahám.

Zamilovať sa je tak prosté

Niekto z nás sa zamiluje tzv na počkanie. Niekomu stačí málo, jeden pohľad, iskra v očiach, kúzlo osobnosti, a hneď sa onen "objekt záujmu" stane celým svetom. Láska sa skutočne môže zrodiť náhle, z ničoho nič. Láska na prvý pohľad existuje. Existuje však aj láska na druhý pohľad, či láska, ktorá potrebuje čas na dozretí. Nemožno povedať, že tá, či oná láska je lepšia. Každý totiž vníma lásku inak. Pre každého má láska iný význam, inú hĺbku. Častokráte láska na prvý pohľad, tak ako rýchlo vzplanie, aj rýchlo zhasne. A naopak láska, ktorá si dáva na čas, môže byť hlboká, dlhšie trvajúce, napríklad až na veky. V oboch prípadoch však výnimky potvrdzujú pravidlo.

Zamilovanie sa do druhej osoby

A ako sa zamilovávajú Vy sami? Spoznáte hneď, že máte pred sebou jedinca, ktorý by Vás mohol urobiť šťastnými? Spoznáte, že máte pred sebou jedinca, s ktorým by sa Vám báječne žilo v harmonickom zväzku? Alebo okolo dotknutej osoby chodíte dlhé mesiace, roky, kedy kamarátstvo, priateľstvo sa rozvinie v lásku, v celej svojej kráse? Každopádne zamilovať sa do druhého, môže byť o poznanie jednoduchšie, než potom dotknutú osobu, pokiaľ neopätuje Vaše city, "prinútiť", aby sa aj zamilovala.

Prinútiť iného sa zamilovať nie je jednoduché

Úplne diametrálny situácia je, ak by ste chceli, aby sa niekto do vás zamiloval. Láske naozaj nejde rozkázať. Pritiahnuť niečiu pozornosť určitým spôsobom je však možné. A práve spôsob, akým to urobíte, pre akú možnosť sa rozhodnete, môže do značnej miery ovplyvniť, či sa na Vás dotyčná osoba len pozrie, či už so záujmom, úkosom, prekvapujúce, pohŕdaním, alebo nezostane len u jedného pohľadu.

Možnosť kúpenie lásky za peniaze

Je možné si lásku kúpiť za peniaze? Do istej miery áno. Peniaze totiž hýbu svetom. Síce sa rado traduje, a hovorí, že za peniaze si nekúpite zdravie, ani lásku, ale tak úplne pravda to tiež nie je. Ak sú totiž peniaze, sú aj iné možnosti, ako spoľahnutie sa na určité medze. Vďaka peniazom je možné sa vymaniť z mantinelov, ktoré nás drží v určitej oblasti. A tak, ako zdravie, tak aj lásku je možné si kúpiť. V prípade zdravia sa jedná napríklad o podstúpenie platené liečby, operácie, zakúpenie lepších pomôcok a pod V prípade lásky je to trochu zložitejšie, kedy náprotivok určite privíta vlnu rozmaznávanie. Avšak aj vlna má svoj zákonitý odliv. A ak by ste v rozmaznávanie v podobe hmotných, finančných statkov poľavili, potom by možno došlo aj k odlivu lásky.

Prilákanie niečí pozornosti smerom k Vám

Ak by sme sa vrátili k predchádzajúcemu odseku, ako teda pritiahnuť niečiu pozornosť, respektíve pozornosť toho, o ktorého máme hlbší záujem? Možností máte prakticky nespočet, o to horšie je potom vybrať tú, ktorá Vás nesklame, neurobíte si hanbu, presne zacielite na "stred terča" apod Keď sú dvaja, môžu sa priťahovať svojou odlišnosťou, ale aj spoločnými záujmami. A tohto by ste sa mohli držať.

Nehrajte si na niekoho iného

Buďte však tým, kým ste. Nemá cenu si hrať niekoho iného, ​​kým by ste napríklad chceli byť. Jedného krásneho dňa sa totiž rovnako zbavíte Vašej masky, a odkryjete Vašu pravú tvár. A čím dlhšie budete zamaskovanie, tým dlhší čas na seba môžete nabaľovať informácie, veci, ktoré nemajú s pravdou moc čo do činenia. A odmaskovány by tiež mohlo znamenať koniec vášho vzťahu, o ktorý ste tak dlho stáli, usilovali. Vedzte, že nikto z nás nie je nudný, a každý je originálny. Nebolo by pre Vás príliš únavné, ťažké, sa stále držať, pretvarovať? Verte tomu, že druhý by spoznal, že sa niečo deje, niečo nie je v poriadku, ak by ste teda neboli skvelými hercami.

Spoločné záľuby stmeľujú

S druhým si môžete mať čo povedať, aj keď budete mať vyštudovanú inú školu, inak budete vychovaní, z iného počtu súrodencov budete apod Oveľa väčšie šance na uspění sa však dočkáte, ak Vás nebudú stmeľovať len "povrchovosti", ale aj Vaše záľuby, koníčky, či profesie. Pozor však na onú ​​spoločnú profesiu, kedy by sa naopak mohlo veľmi ľahko stať, že namiesto elixíru lásky namiešate Vy sami, alebo Váš náprotivok elixír zničujúci konkurencie. Je síce pekné, keď dvaja spolu trávia čo najviac času, ale pre vzťah, klopkajúce vzťah je tiež dôležité si od seba na chvíľu oddýchnuť, byť pre toho druhého vzácnymi. Zdieľať spoločnú domácnosť, ale tiež mať rovnakú prácu, alebo dokonca, keď budete v úlohe nadriadeného a podriadeného medzi sebou, či kolegami na jednom oddelení, môže byť obrazne povedané životu nebezpečné.

Nepodceňujte vplyv kamarátov

Nemôžete spustiť z Vášho náprotivku oči? Ste bláznivo zamilovaní? Napriek tomu Vám však k spokojnému šťastiu chýba už len máličko, a to "zbavenie" sa jeho nevhodných kamarátov, kedy máte pocit, že na neho majú neblahý vplyv? Pozor však, aby ste pri miešaní Vášho elixíru mladosti nemiešali príliš, a neprehnali to s ingredienciami. S kamarátmi je to podobné, ako napríklad s rodičmi. Keby ste sa chceli pustiť do priameho boja "kto z koho", nečudujte sa, že pre Váš náprotivok zvíťazí práve oni kamaráti. A to obzvlášť, ak sa jedná o najlepšiu kamarátmi, nie len rádoby priateľov. Ak chcete teda s Vaším milovaným popíjať elixír lásky v pokojnej atmosfére, prizvite niekedy na návštevu aj jeho kamarátov. Uvidíte, že snaha bude ocenená. A kto vie, ak Vás kamaráti nevideli v moc dobrom svetle, môže dôjsť k rozsvieteniu.

Elixír lásky


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky