Tantra masáže Olomouc

Viete, čo je to Tantra? Slovo Tantra ste už pravdepodobne niekedy počuli, však viete presne, o čo sa jedná? Vo všeobecných predstavách je Tantra často mylne spájaná so sexuálnymi orgiami. Skutočnosť je však odlišná.


Málokto poriadne vie alebo tuší, čo je to vlastne Tantra. A keď už niekto o tantra niečo počul, bývajú jeho predstavy často veľa skreslené. Poďme si teraz o tejto starej indickej náuke povedať viac.

Čo je to Tantra?

Tantra je jednou z tradičných indických náuk. Hlavným cieľom Tantry je udržiavať človeka v dokonalom zdraví a to ako fyzickom zdraví, tak samozrejme aj zdravie po stránke duševnej a citovej. Tantra má tiež za úlohu rozvíjať a povznášať naše duchovné a mystické telo. A ako je to pomocou Tantry možné dosiahnuť? Tantra je starodávne indické umenie sexuality - to však neznamená, že kto prevádzkuje tantru, ten sa oddáva bezuzdným sexuálnym hrám. Tantra sa pomocou sexuality snaží o rast a povznesenie ľudského ducha, nie iba o fyzickú rozkoš. Na rozdiel od "západného" poňatie Tantry, ktoré býva často dosť skreslené a bohužiaľ prispôsobované komerčné využitie, je v pôvodnej Tantra ľudská sexualita považovaná za posvätnú a veľmi cennú. Podľa Tantry je sexuálna energia najsilnejšou energiou v nás. Ak sa za svoju sexualitu nebudeme hanbiť, alebo ju dokonca potláčať, môže sa pre nás stať veľmi cenným zdrojom vybudenie vlastného potenciálu, rozvoja ducha a mystického tela, čo je hlavným cieľom tantrických cvičení a meditácií.

Tantrická masáž

Jedným z postupov využívaných v tantra je tantrická masáž. Tantrická masáž je tradičným rituálom a je to tiež veľmi príjemný spôsob, ako na vlastnej koži spoznať a lepšie pochopiť, čo je to Tantra a ako funguje. Vďaka tantrickej masáži, ak je správne vykonaná, môžete vystúpiť z hraníc nášho vnímania sveta a plne sa oddať prítomnému okamihu. Tantrická masáž umožňuje uvoľniť a upokojiť svoje telo i svojho ducha a povzniesť sa do vyšších jemnohmotných sfér bytia.

Ako prebieha tantrická masáž?

Tantrickú masáž by mal vždy vykonávať skúsený masér či masérka, ktorý sa dokáže vcítiť do svojho zákazníka. Forma tantrické masáže totiž nie je pevne daná, ale masér či masérka masáž vždy prispôsobuje konkrétnej osobe, jej aktuálnemu stavu a telesnej konštitúcii. Každý sme totiž iný a každý tak máme trochu iné potreby. Ak masér pozná a ovláda tantrické princípy a techniky, dokáže masáž prispôsobiť potrebám konkrétneho zákazníka a pripraviť tak pre neho neskutočne príjemný, uvoľňujúci a povznášajúci zážitok. Tantrická masáž, to nie je len fyzický dotyk, ale aj duševné prepojenie medzi masérom a masírovanú osobou, duševné prepojenie medzi dvoma ľuďmi, komunikácií bez slov, splynutím dvoch duší. Cieľom tantrických cvičení a rituálov je premena pudové sexuálnej energie na energiu životné a následne na energiu duchovnú, k čomu slúži aj tantrická masáž.

Tantra masáže Olomouc


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Tantra masáže Olomouc

Šternberk 1 Uničov 1 Litovel Dub nad Moravou Horka nad Moravou Náměšť na Hané Bohuňovice Moravský Beroun Chudobín Troubelice Velká Bystřice Lutín Slatinice Velký Týnec 1 Hlubočky 3 Hlubočky 1 Cholina Tršice Dlouhá Loučka Těšetice