Zabijaci sexu - zoznámte sa

Na dverách ordinácií je možné vidieť nápis s názvom nerušiť. Rešpektovanie tejto žiadosti, výzvy, by sa nám mnohokrát hodilo aj v našom súkromí, kedy si chceme dopriať nikým a ničím nerušenú romantickú chvíľku len vo dvoch.


Lenže samo o sebe vyvesenia ceduľky s rovnakým nápisom na dvere od spálne, nám ešte nezaručí, že si budeme môcť užívať milostných hrátok, kedy si to prajeme práve my.

Aj plánované deti môžu naše plány prekaziť

Z vyššie uvedeného tak trochu vyplýva, že Tí, ktorí si vyžiadajú našej prítomnosť, pozornosť, nehľadiac na to, čo práve chceme, či si plánujeme, sú naše ratolesti. Aj keď môžete mať všetko do bodky naplánované, ako bude chod Vašej domácnosti a spoločný vzťah fungovať, až prídu deti na svet, môže byť realita úplne o niečom inom. Len ťažko môžete dopredu vedieť, či budú Vaše milé deti všetečné, budú z nich mudrci, či sa aspoň na chvíľu zabaví sama. A aj keby ste mali vzorná milé deti, ktorá nemusíte s vervou ťahať večer do postieľok, vstávať k nim niekoľkokrát za noc, tak môžete byť natoľko uťahaní, že na intímne chvíľky jednoducho nebudete mať dostatok vnútornej sily a ani chuti.

Využite chvíľky, kedy deti spinkají

Novopečené mamičky sa môžu dočítať rád, že je dobré ísť si oddýchnuť, keď ich milé deti tiež spinkají, tj sú ukladané na dopolednímu, popoludňajšiemu spánku. Večer už možno sami, alebo s partnerom padáte únavou, takže na sexuálne dobrodružstvo už nemáte energiu, a premáhanie by rovnako moc potešenie vo výsledku z milovania neprinieslo. Na večer, noc však čakať nemusíte, ak Vaše dieťa, či milé deti ešte spinkají cez deň. A tak namiesto toho, aby ste sa hneď vrhli na upratovanie, smejčení, varenie, apod, sa môžete "vrhnúť" jeden na druhého. A treba ostane chvíľka aj na následný krátky spánok, ako sa bábätko alebo batoľa prebudí.

Únava a lenivosť

S vyššie uvedeným súvisí nielen únava, ako taká, ale aj ďalší faktor, ktorý by sme mohli označiť za nemenej častého zabijaka sexu. Týmto faktorom je lenivosť. Sami si môžete siahnuť do svedomia a pátrať v pamäti, kedy ste sa nemilovali z dôvodu únavy, a kedy jednoducho len preto, že sa Vám nechcelo. Tak, ako môže byť hlad prezlečený smäd, tak mnohokrát aj únava je prezlečená lenivosť. Ak ste na začiatku vzťahu, tak ste tak nabudenie, že by ste mohli "lámať skaly" aj v noci, či skoro ráno. Zamilovanosť je natoľko silná, že bez ohľadu na Váš fyzický, zdravotný stav, sa musíte s náprotivkom vidieť, a nič, nikto Vám v tom nezabráni. Ako však dni, týždne, mesiace, roky plynú, tak odhodlanie a bojovnosť je pomaly na ústupe, a dostavuje sa potreba pokoja, pohodlia. Na druhú stranu, stále byť v strehu, a hnať sa za niečím, nejde. Skúste však aspoň niekedy onú "únavu" premôcť. Uvidíte, že Vás bude čakať sladká odmena, a Váš vzťah sa nebude len tak potácať sem a tam.

Dožadovanie sa sexu

A áno, všetko so všetkým súvisí. A tak môžeme plynule prejsť na dožadovanie sa sexu od Vás samotných, či naopak od Vášho náprotivku. To, že jeden z partnerov je unavený, alebo sa mu nechce, ešte nemusí druhá strana plne akceptovať a prijať. A tak sa môže sexu dožadovať, či už náznaky, alebo vyvíjaním menšieho, či väčšieho nátlaku. Avšak, tak ako láska sa nedá vynútiť, tak ani sex. Láska a intímne stránka spolu úzko súvisia. A nech už je za sexuálne abstinenciou únava, lenivosť, odlišné nároky na početnosť sexu, tak jeho dožadováním sa, vzťah, ako taký, nevylepšíte. Naopak môžete dosiahnuť presne opačného efektu, než ktorý by ste chceli. Čím úporněji budete do sexu náprotivok nútiť, čím viac na neho budete tlačiť, tým sa samotný sex stane svojim zabijakom, tj sex zabijete sexom. A samozrejme to platí aj opačne, keď Vás tlačí náprotivok do sexu. Vzťah dvoch ľudí je o spolupatričnosti, tolerancii, kompromisu. Nátlakom, vyhrážkami, vyhrážaním, sa však kompromisu a pohodovej atmosféry vo vzťahu nedočkáte.

Nevyhovujúce sexuálne praktiky

A u sexu ešte zostaneme, kedy, oprostíme ak sa od nátlaku k sexu, môžu byť ďalším zabijakom nevyhovujúce sexuálne praktiky. Sex môže byť nespútaný, vášnivý, ale aj vlažný, ako zľakol ryba, alebo agresívne. Prečo sa milujete, aby ste prežívali príjemné pocity so svojím náprotivkom, tešili sa zo vzájomnej blízkosti, alebo aby ste len dospeli k orgazmu za každú cenu, stoj čo stoj, nehľadiac na potreby, požiadavky druhej strany? Ako vlažný, tak agresívny sex nemusí byť práve tým pravým orechovým milovaním pre Váš náprotivok. Nemusí, ale môže. To, či môže, záleží na zhode Vás oboch. Ak jeden z Vás nie je stotožnený s praktikami, ktoré sa "dejú" pri Vašich milostných hrátkach, potom by sa od nich malo ustúpiť, a nájsť iné, ktoré prinesú potešenie Vám obom. Zabijakom sexu tak aj tu môže byť opäť sám sex, ktorý je "nesprávne" podané.

Nepáči vône

Každý z nás je špecifický svojou telesnou vôňou. Vôňou, ktorá je "na počiatku" čistá, ale s postupujúcim dňom sa s ňou miešajú ďalšie vône, podľa toho, kde sa pohybujeme, a ako intenzívne sa pohybujeme. To, že sa potíme, je úplne normálne, a bolo by skôr nenormálne, keby tomu tak nebolo. Lenže tričko načuchnuté potem, nemá už čo veľa spoločného s našou vlastnou vôňou. Ako ste si chceli pripomenúť Váš milovaný náprotivok, keď ste sa nevideli? Nebolo to náhodou tým spôsobom, že ste čuchali k jeho triku, ktoré ste mu požičali, či Vám ponechal? Práve táto vôňa vo Vás mohla vyvolávať príjemné mravčenie, žiadostivosť a túžbu mu / ju byť na blízku.

Príliš intenzívna vôňa parfumu

Vôňu potom môžeme "zabiť" oným spomínaným potem, alebo prehnaným použitím parfumu. Ako pot, tak "chodiace parfuméria" nepatrí zrovna k afrodiziakum, po ktorých máme väčšiu chuť sa milovať, skôr naopak. A aj keď umývanie sa patrí k základným hygienickým požiadavkám, pravidlám, je dobré na to nezabúdať. Rovnako tak, ako nepreháňať to s použitím toaletné vody, alebo parfumu.

Nedostatočná sebadôvera

Nemusíme "pitvať" jednotlivé čiastkové zabijakmi sexu. Vy sami totiž môžete byť vlastnými zabijakmi sexu. Len ťažko ovplyvníte, že deň nevystřídá ďalší deň. Len ťažko ovplyvníte, že práve Vám by sa nevyhlo starobe, ktorého sprievodnými faktormi sú aj zmeny na našom tele. To, že v mladosti sa môžeme pýšiť pevným, hladkým, sexy telom, berieme tak trochu ako samozrejmosť. Avšak neskôr sa už len ťažko zmierime s tým, že naše telo nie je také, ako tomu bolo pred nejakým tým rokom. A tak sa začínate čoraz častejšie zahaľovať do rúška temnoty. A ak by chcel Váš náprotivok na Vás pri milovaní vidieť, a pokúsi sa rozsvietiť, prijmete to s nevôľou.

Každý z nás starne

Neberte však Vaše telo vážne, aspoň po tejto stránke. To, že sa Vám trasie pozadí, keď Vás náprotivok po ňom potľapká, to že páni máte bruško, ako keby ste boli v deviatom mesiaci tehotenstva, nemusí byť pre prežitie uvoľneného, ​​príjemného sexu, nijako zásadný. Nie je však dôvodu, aby ste na Vaše "nedokonalosti", ktoré možno vnímate len Vy sami, a za nedokonalosti je považujete, poukazovali. Jedného krásneho dňa, by sa Vašich "chimér" mohol chytiť aj náprotivok, a začať Vás vidieť v inom svetle, než Vás doteraz videl. A to len preto, že si neveríte, sami seba nevážite.

Zabijaci sexu - zoznámte sa


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky