Erekcie a psychika

Máte problémy s erekciou? Keď sa muži nedarí dosiahnuť erekciu, môže to mať niekoľko príčin. Okrem tých zdravotných spojených najčastejšie s obehovým systémom, môže za neschopnosťou dosiahnuť erekciu stať aj psychická stránka.


Ak má nejaký muž problémy s erekciou, podľa lekárov to môže byť spôsobené napríklad užívaním väčšieho množstva liekov, chorôb krvný obehovej sústavy, cukrovkou, vysokým krvným tlakom alebo obezitou. Zvlášť u starších mužov potom býva nedosiahnutia erekcie spôsobené nielen zhoršeným zdravotným stavom, ale aj nezáujmom o sex. Ak sa však nedarí dosiahnuť erekciu mužovi, ktorý je úplne zdravý, môže to byť spôsobené psychickými problémami.

Stres a erekcie

Asi každý z nás vie, čo je to stres. Keď je nejaký muž dlhodobo vystavený stresujícímu spôsobu života, napríklad veľa náročnej práci alebo problémom v osobnom živote, potom sa môže stať, že stále vzrastajúce napätie a stres u neho spôsobí znížený záujem o sex a tým pádom aj oslabenú alebo dokonca nulovú schopnosť dosiahnuť erekciu. Ak skôr sexuálne aktívny muž prestane javiť záujem o sex so svojou partnerkou a nie je to spôsobené vekom ani chorobou, potom to väčšinou znamená, že ho niečo trápi.

Na čo sa zamerať pri nedostatočnej erekcii?

Keď má muž z cukrovkou, vysokým krvným tlakom alebo chorobou krvný obehovej sústavy problém s erekciou, často to rieši tým, že si zakúpia prostriedok na podporu erekcie a myslí si, že má vyhraté. Správne by sa však mal najskôr snažiť vyliečiť svoju chorobu a potom uvidí, či problémy s erekciou ustúpili. Rovnako tak, ak je neschopnosť dosiahnuť erekciu spôsobená psychikou, mali by sme sa snažiť vyliečiť myseľ a nie len "zobať" zázračné pilulky. Problémom modernej medicíny je to, že sa snažia iba potlačiť symptómy ale bez účinnej liečby príčin. Keď si muž, ktorého prestal tešiť sex, vezme nejaký prostriedok na podporu erekcie, možno mu to pomôže k dosiahnutiu erekcie (symptómy budú potlačené), ale určite to nevylieči jeho dušu (nevylieči sa príčina problémov s erekciou). Na problémy s erekciou spôsobené či už pochroumaným fyzickým zdravím alebo psychikou by sme preto nemali nazerať len ako na vec týkajúcu sa čisto sexuálneho života, ale ako na celkový fyzický i psychický zdravotný stav človeka.

Ako sa zbaviť stresu?

Jediným skutočným liekom na problémy s erekciou spôsobené stresom a psychickým napätím je preto celkové uvoľnenie napätia, upokojenie mysle a znovunájdenie radosti zo života. A ako to dosiahnuť? Spôsoby liečby stresu a napätia môžu byť rôzne. Niekedy môže pomôcť zmena zamestnania alebo menšie pracovné nasadenie a alebo aspoň dlhší dovolenka, na ktorej si odpočinieme od úplne všetkého. Je možné tiež vyskúšať návštevu kúpeľov, sauny alebo začať športovať. Je známe, že pri saunovaní alebo fyzickej námahe, poťažmo športu, sa do tela vyplavujú tzv hormóny šťastia, ktoré nám pomáhajú udržiavať si dobrú náladu a lepšie tak zvládať stresové udalosti. Pre liečbu stresu sú tiež veľmi vhodné dlhé prechádzky a pobyt v prírode čo možno najďalej od hluku a zhonu modernej a uponáhľanej civilizácie.

Erekcie a psychika


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Re: Erekcie a psychika

Hela | 07.12.2015 19:51
Môj manžel používa už vyše dvoch rokov výrobky od značky Zerex, sú veľmi efektívne a vďaka zľavovým kupónom ešte aj ušetríte pár eur naviac :)
http://www.kuponyzdarma.sk/zerex-sk/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky