Podľahol som vlastné študentke - časť druhá

Bolo to koncom apríla. Študenti záverečného ročníka už do školy takmer neprichádzali a namiesto toho sa doma pripravovali na blížiace sa maturitu. Tiež Lauru som už nevyučoval, čo však neznamená, že sme sa prestali vídať.


SÚKROMNÉ LEKCIA LITERATÚRY

Bolo to koncom apríla. Študenti záverečného ročníka už do školy takmer neprichádzali a namiesto toho sa doma pripravovali na blížiace sa maturitu. Tiež Lauru som už nevyučoval, čo však neznamená, že sme sa prestali vídať. Pretože aj mne odpadla veľa hodín, trávil som viac času doma. A pretože Laura stále túžila konzultovať svoj esej o Petrarkovi, na ktorom jej tak záležalo, ale aj ďalšie literárne témy, navrhol som jej stretávať sa vždy v piatok dopoludnia u mňa v byte (že v tú dobu začína manželke dlhá smena, a môžeme byť teda sami, som jej zamlčal ...).

Naše schôdzky však nabrali nečakaný smer. Tak ako sme od kanonických spisovateľov typu Nerudu, Dickensa či Čapka (chrbtica vtedajších maturitných okruhov) stále častejšie zachádzali k "okrajovým", ale o to viac vzrušujúcim dielom Williama Blakea, Walt Whitman alebo Ladislava Klímu, tak sa aj naše hovory stáčali k témam osobného , až intímneho charakteru. Pri spätnom pohľade sa tomu toľko nepodivuji: s Laurou sme si boli aj cez vekový a profesijné rozdiel veľmi blízki, dobre sme si rozumeli, stávali sa z nás dôvernými priateľmi a ja stále viac zabúdal na povinnosti a zákazy, ktoré plynuli z môjho postavenia pedagóga.

Na všetky tie nádherné hodiny strávené v prítomnosti Laury až do smrti nezabudnem. Žiadna ľudská bytosť nikdy predtým ani nikdy potom nevygradovala moje emócie tak, ako to dokázala ona.

A pritom mal náš tajný vzťah čisto netelesná charakter a doteraz sa zaobišiel bez slovného vyjadrenia vzájomných citov. Dozvedel som sa, že sa nedávno rozišla so svojím priateľom kvôli odlišnému postoju k sexu, zverila sa mi s problémami v rodine aj so svojím odsťahovať sa do hlavného mesta a študovať tam. Aj ja som jej opísal bezútešný stav, v ktorom sa utápala môj zväzok s milujúci, ale mojim očiam aj môjmu srdcu už viacmenej ľahostajnú manželkou. Boli to nezabudnuteľné, úprimné chvíle, ktoré nám osud nadelí len niekoľkokrát za život a ktorým mal, ako všetkému, raz nadísť koniec.

VO SVETLE PETRARKOVÝCH veršov

Na konci mája už zostávalo len niekoľko dní na odovzdanie esejí a pár týždňov k maturitnej skúške. Nadišla aj naše posledné stretnutie venovaná trom Petrarkovým sonetům, ktorá však nakoniec nabrala úplne iný spád, než by som čakal ...

Laura zazvonila ako zvyčajne pred desiatou hodinou (manželka opúšťala byt vždy v deväť tridsať). Na sebe mala tentoraz veľmi krátku sukňu a nezvyčajne tesné tričko obopínajúce jej mladá, vzepjatá prsia. Vlasy mala sčesané do dvoch čiernych copov a na jej perách uzreli moje oči snáď prvýkrát rúž. To všetko naznačovalo, že sa schyľuje k čomukoľvek, len nie k nevinne prebiehajúcej hodine literatúry ...

Bol som práve v polovici svojho výkladu Petrarkovy poézie ako výrazu sváru medzi umeleckými a morálnymi stanovami stredoveku a čerstvo prebudeným vedomím ľudskosti, ktoré priniesol vek renesancie, keď mi zrazu Laura, sediaci vedľa mňa, siahla na rázporok. Pokračoval som vo výklade a pokúsil sa jej ruku odtiahnuť. Márne. Vzpierala sa a stále silnejšie krúžilo po mojej vzdúvajúce sa mužstvo. A ja jednoducho nedokázal odolať. Zabudol som na všetky zákazy, na všetky morálne aj spoločenská tabu a naplno sa poddal niekoľko rokov potlačované túžbe. Naše ústa a jazyky sa prepojili. Vôňa a chuť jej mladého, práve rozkvitnutého tela ma omračovala a doslova som cítil, ako mi krv prúdi do spánkov.

A tu ma ešte naposledy prepadla túžba ovládnuť sa, nepodľahnúť chtíč a uchovať náš cit v čistote. Avšak bolo už neskoro. Laura a jej mladistvá roztouženost sa nedali skrotiť. Za chvíľu som zacítil, ako mi rozopína nohavice a ako sa jej ústa a jazyk dychtivo zmocnili môjho údu. Horel som v objatí jej úst a slín a sotva som zadržal nutkanie ejakulovať jej do pusy.

Za chvíľu som si ju položil na stôl, odrhnul jej sukňu a nohavičky a začal jazykom brázdiť mladú kundičku, z ktorej sa vinula vôňa vzrušenia. Netrúfam si povedať, čí rozkoš bola silnejšia, ale viem, že som si žiadnu ženu nevychutnala jazykom tak ako vtedy Lauru. Boli sme úplne v zajatí rozkoše a vášne a nič na svete by nás nedokázalo od seba odtrhnúť.

Otočil som si Lauru chrbtom ku mne a poodhalil skvost, klenot, po ktorom som skryto prahol štyri roky svojho života. Odhrnul som sukienku a zbadal jej nádherný, pevný, snehobiely, okrúhly zadoček v celej jeho kráse. Úplne zmyslov zbavený som do nej zaboril svoju tvár a plnými sústami ujídal z jej dievčenské krásy. Takto nejako vyzerá neba, hovoril som si v tých chvíľach, ktoré nemali konca.

Potom som sa znovu vystrel, aby sa naše telá konečne preťali. Dnes vnímam úplne symbolicky, že k tomu došlo práve v tejto živočíšnej, akýchkoľvek duchovných ambícií úplne prosté sexuálnej polohe, v ktorej sa pária zvieratá. Tak sme sa ukájal aj my dvaja. Laura, lolita so svojou vztýčenou šijou, dievčenskými copy, sexy košieľkou, odhrnutou sukní a VYŠPÚLENÉ bielu zadkom, a Ja, starnúcej učiteľ literatúry s prešedivelými vlasmi, rozopnutú košeľou, uvoľnenými nohavicami as dlhými prstami, čo kŕčovito zvierali mladé pevné zadok, akoby tak chceli zachytiť vlastné utekajúci mladosti. V tomto rozpoložení sme teda dosiahli vrchol a potom sme prvýkrát a naposledy spočinul v horúcim objatí ...

Epitaf

Konečne nadišiel termín odovzdania esejí a ja sa pustil do opravovanie. Myšlienky mi ubiehali úplne inam a sotva som sa dokázal koncentrovať. Aj napriek hlbokú bolesť som pociťoval obrovskú radosť, keď som prečítal Laurina prácu, v ktorej zachytila ​​všetky hlavné motívy, ktoré v Petrarkových vyznaniach Laure zrkadlí otras kresťanských dogiem, ktorý sebou prinieslo renesančný prebudení človeka. Samozrejme som ju ohodnotil ako "výbornú". Tým som jej udelil svoju poslednú jednotku v živote.

U maturít som sa ospravedlnil na nevoľnosť, a tak ju vyskúšal niekto iný - jednoducho som sa po tom všetkom, čo sa stalo, nebol schopný vžiť do úlohy jej učiteľa a navyše som si bol istý, že o jej prospech nemusím mať akékoľvek starosti. Po úspešnej maturite nasledoval maturitnej večierok, kde sme komunikovali hlavne očami a len raz sme si našli chvíľku pre seba a prebrali skôr všeobecné záležitosti týkajúce sa jej budúcnosti a štúdií na vysokej škole. Obaja sme vedeli, že s našimi stretnutiami je koniec, aj keď to mne aj Lauru nesmierne drvili.

Vtedy som netušil, že tá krátka chvíľa bola poslednou príležitosťou, kedy som mohol Lauru na vlastné oči vidieť ... Až na druhý deň som totiž usúdil, že najlepším riešením, ktoré môžem urobiť, je celú záležitosť naraz stopnúť. To a mnohé ďalšie som vtesnal do dlhého e-mailu, kde som sa jej vyznal so všetkým, čo som k nej cítil, a kde som vysvetlil, prečo to takto musí skončiť. Dodnes poznám naspamäť všetky slová jej smutné repliky - posledné slová, ktoré medzi mnou a jej zaznela.

Autor tohto príspevku chce z pochopiteľných dôvodov zostať v úplnej anonymite, čo redakcia nášho magazínu plne rešpektuje a neuvádza, ako je zvykom, krstné meno, vek ani pôvod prispievateľa.

Podľahol som vlastné študentke - časť druhá


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky