Predčasná ejakulácia

Tak ako ženy pri milovaní koľkokrát potrápi suchosť pošvy, muži sa zase môžu zápasiť s predčasnou ejakuláciou. Zaujíma Vás, čím môže byť spôsobená predčasná ejakulácia, ako sa s ňou vysporiadať a liečiť ju? Potom určite čítajte ďalej.


S predčasnou ejakuláciou sa stretne de facto každý muž, a to predovšetkým v čase, keď začína so svojím sexuálnym životom. Tým, ako muž postupne nadobudne viac skúseností, získa aj oveľa väčšiu kontrolu nad svojou ejakuláciou. Avšak nie je výnimkou, že celá rada mužov sa aj cez skúsenosti, nemôže popasovať s predčasnou ejakuláciou. Dobrá správa však je, že problém môže byť minulosťou, chce to len vedieť, ako.

Pohľad na predčasnú ejakuláciu

Premýšľate, či aj Vás sa týka predčasná ejakulácia? Ako ju rozpoznáte? Pre lekárov predstavuje predčasná ejakulácia rýchle dosiahnutie vyvrcholenia muža. Ak dôjde k vyvrcholeniu do doby cca dvoch minút, kedy je penis muža v pošve ženy, možno hovoriť o predčasnej ejakulácii.

Príčiny predčasnej ejakulácie

Príčin, ktoré "môžu" za predčasnú ejakuláciu, môže byť celá rada, počnúc od genetických vlôh, po stres, negatívne predchádzajúci sexuálny zážitok, dlhodobú absenciu sexu, ale tiež až po zdravotné príčiny, ku ktorým patrí napríklad krátka uzdička predkožky u penisu.

Z toho vyplýva, že predčasná ejakulácia nemá jednotnú príčinu, a treba k nej pristupovať individuálne.

Liečba predčasnej ejakulácie

Čo sa týka samotnej liečby, tá je tiež rozmanitá. Záleží aj na Vašom prístupe, či najprv neskúsite "vypnúť" a prestanete sa až príliš sústrediť na Váš problém, viď nižšie. Vaše kroky však môžu smerovať aj do ordinácie odborného lekára. Ten Vám môže napríklad predpísať znecitlivujúce masť, ktorá sa používa zvonka na penis, konkrétne na žaluď. Výnimkou nie je ani predpísanie antidepresív. Možno Vás to prekvapí. Avšak, ako je známe, drvivá väčšina zdravotných problémov a chorôb, ak nie väčšina, je spôsobená nahromadeným stresom. Správny výber antidepresív Vám môže, spoločne so spomínanou masťou, pomôcť sa rozlúčiť s predčasnou ejakuláciou.

Je však potrebné mať na pamäti, že liečba musí byť dlhodobá.

Okrem medikamentov však tiež môžete vyskúšať špeciálne cvičenia, a to na svaly panvového dna, a tiež priamo cvičenia s penisom.

Pár rád, ktoré sa určite hodí

Predovšetkým sa snažte uvoľniť. Ak sa totiž všetka Vaša pozornosť sústredí na to, či opäť nad Vami "zvíťazí" predčasná ejakulácia, je viac než pravdepodobné, že k tomu aj dôjde. Možno nebudete myslieť na ejakuláciu vedome, ale podvedome, čo je snáď ešte horšie.

Odpovedzte si na otázku, aký vediete život. Ak patríte aj vy k jednotlivcom, čo sa prakticky nezastaví a sú v jednom kolotoči od rána po celý deň? Riešite častokrát stresujúca záležitosť, či už v súvislosti s prácou (reklamácie, audity, rokovania), alebo osobnom živote (deti, hádky, trávenie voľného času, hľadanie nového miesta ai)? Potom niet divu, že nahromadené napätie a stres sa "niekde" premietnu. Pokiaľ to len ide, neberte všetko "príliš vážne". Snažte sa tiež radovať z maličkostí. Možno by ste sa čudovali, ale každý deň Vás môže príjemne prekvapiť a potešiť Vás.

A čo Vaša partnerka, milenka, žena? Je chápajúce, milujúci? Alebo Vás naopak "zotrie", či zotrela, keď došlo k predčasnej ejakulácii? Aj v tom môže byť príčina ďalšie a ďalšie predčasnej ejakulácie. Nechcete sklamať Vašej polovičku, a tak sa snažíte, kosba môžete. Avšak, to sme v podstate opäť na začiatku problému - prílišná snaha, úplné sústredenie sa na problém a obavy z ďalšej predčasnej ejakulácie, Vás uvrhnú do kolotoča. Vďaka Vášmu prístupu, avšak tiež prístupu partnerky, je možné z kolotoča vystúpiť.

Predčasná ejakulácia


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Re: hodně rychly orgazmus

Lubor | 22.01.2013 18:59
proč mam rychly orgazmus.ani ne za minutu se udělam když se mi stopoří nebo zasunu

Re: Předčasná ejakulace

Marcel | 23.01.2013 13:09
Další praktické rady a tipy pro oddálení ejakulace najdete zde: http://www.gejsa.cz/rady-a-tipy-pro-muze.15/techniky-pro-oddaleni-orgasmu-u-muze.310.html

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky