Recept na spokojné manželstvo

V rozpore so starým výrokom, že protiklady sa priťahujú, prinášajú psychológovia z USA ďalšie dôkazy o tom, že pre dlhodobé vzťahy a predovšetkým ich funkčnosť sú dôležité naopak zhody.


Teda konkrétne zhody v názoroch a víziách týkajúcich sa politiky a spoločnosti

Tieto zhody sú dôležitejšie ako vzhľad a osobnostné charakteristiky. "Vyšlo najavo, že ľudia kladú väčší dôraz na hľadanie partnera, ktorý je spriaznenou dušou s ohľadom na politiku, náboženstvo a spoločenské aktivity, než na hľadanie partnera, ktorý je ideálny z fyzického hľadiska či po stránke osobnostných rysov," tvrdí John Alford, autor štúdie z Rice University. Pri analýze porovnával jeho tím dokonalosť náprotivku v mnohých ohľadoch. Na stupnici 0 až 1, kedy 1 je ideál, potom hodnotili psychológovia u dlhodobých partnerov fyzické vlastnosti, osobnosť, názory a vízie. Kým vzhľad vyšiel v skóre len asi 0,1 až 0,2 na stupnici ideálu a osobnostné rysy v rozmedzí 0 až 0,2 bodu, ideológie, názory a vízie potom mali 0,6 bodu.

"Namiesto otázok, aké je tvoje znamenie, by sa ľudia mali hneď zaujímať, či ich náprotivok volia Obamu, či Palinovú. A keď odpovie náprotivok v rozpore s vašou preferencií, tak radšej odíďte, nemá to cenu, "tvrdia autori štúdie z Texasu.

Recept na spokojné manželstvo


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky