Ako odhaliť (milujúceho) despotu?

Jeho láska je šíra ako lány kukurice v Rusku. Miluje vás tak, až to dusí. Spočiatku sa v jeho záujme a starosti o vaše blaho vyhrievate ako mačka na slniečku. Lenže časom začne byť váš spoločný život príjemný ako holenie tupou žiletkou.


Láskyplný despota, to je diagnóza

Najskôr vás očarí tým, koľko času a starostlivosti vám venuje. Pýta sa. A dokonca vás aj počúva. Nie je mu jedno, z čoho zaplatíte nájom, zaujíma sa o to, či jete dosť vitamínov, kam as kým chodíte a či ste tam nešla s odhaleným krkom, keď už je vonku taká zima ... Hovoríte si, haleluja, konečne mám chlapa! Nie malého sebestředného chlapca, ktorý sa v prvom rade sebecky stará len sám o seba a od vás automaticky očakáva, že mu budete fúkať na jeho boliestky ...

Tento starostlivý muž na to ide inak

Opradu vás svojou starostlivosťou, láskou a pozornosťou ako pavúk križiak. Putá, ktoré vám nasadzuje, sú sprvu nežná a príjemná, takže mu ruky do želiez sama strčíte. Lenže putá sú stále putá. Keď sa vám rozsvieti a budete chcieť ucuknúť, zrazu zistíte, že reťaz je príliš krátky. Milujúci despota sa dobytých pozícií nevzdáva. Nikdy. Myslí to s vami dobre, takže vás vo vašom záujme doma pokojne priviaže za nohu ku kuchynskému stolu. A v tých najhorších prípadoch vás pre vaše dobro i zfackuje.

Model v akcii

Priznám sa, že kolegyňu Magde sme jej priateľa kolektívne závideli. Zatiaľ čo my sme prešľapoval na električkovej zastávke v severáku a mraze, v ktorom sa aj otužilému grafikovi Pepovi lámala cigareta u úst, on elegantne pribrzdil svojim, Clarke pri ostrovčeku, otvoril dvere u spolujazdca a Magdu si naložil ako vzácny klenot. Všade ju vozil, všade vyzdvihoval, len povedala Hermiona takmer, že by niečo potrebovala, už to mala. Keby bol aspon škaredý ako starý vypĺznutý opičák! Lenže on nás popri starostlivosti provokoval aj svojim vzhľadom - vysoký, urastený, plecnatý, čierne vlasy, modré oči. Urobený Muž roka!

Prvé trhliny dostal hollywoodsky obrázok ich spolužitie až o vianočnú párty, kedy sa z Magdy po fľaši vaječného koňaku začali sypať postrehy

Ktoré modelovať imidž svätca narušili. Vzdorne zjedla druhý chlebíček s Vlasák a vysočinou, vyhlásila, že už preťahuje večierku, trúfalo si vypla mobil a pustila sa do rozprávania. Tak napríklad sa u nich doma sa presným časový režim vrátane večierky. Z práce hneď domov, nemusia sa predsa zdržovať nejakými pochôdzkami po meste, veď on ju vyzdvihne a na nákup zájdu rovno spolu. Potom príprava večere v parnom hrnci, pretože o zdravie sa musí dbať a Magda to s tými svojimi salámy a chipsy preháňala už dosť dlho. A potom zásadný bod večera - 22 hodín na budíku je signálom k zaľahnutie. To všetko s jediným cieľom, aby sa Magda dala do poriadku, "vyčistila" si telo a mohli spolu počať dieťa.

Pred príchodom svojho spasiteľa totiž novinárka Magda žila príliš bohémskym životom, teda podľa jeho názoru

Chodila po večierkoch, do noci písala a prekladala texty a do kanafasu ľahli do postele bohviekedy. A ako vie každé malé dieťa, ponocovania človeku nesvedčí. Magda túto starostlivosť vydržala trištvrte roka. Potom začala znova tajne prehĺtať antikoncepciu, vypínať si mobil a vzdorne chodiť aj na tlačovky konané po 17. hodine. A keď sa jej naskytla príležitosť odísť na pol roka na stáž do Bruselu, prehodnotila svoj vlažný vzťah k Európskej únii a svojmu nežnému tyranovi ušla za hranice.

Ako odhaliť despotu?

Patrí Ak niektorý zo spomínaných postupov do repertoáru vášho partnera, zvážte návštevu rodinného terapeuta, ktorý posúdi, či a nakoľko je vaša situácia nebezpečná. Nepodceňujte riziko, despota svoj nátlak časom stupňuje!
* Chce poznať váš presný časový program a odchýlky z neho nesie nevôlou. (Kde si bola tak dlho, keď v práci končíš v päť?!)
* Hovorí vám do toho, s kým, ako často a kde sa stretávate.
* Veľa žiarli, a to aj na vaše úspechy v práci.
* Má výhrady proti vašim kamarátkam či rodine a nepraje si, aby ste sa s nimi vídala.
* Obmedzuje vás vo vašich koníčkoch.
* Hovorí vám, čo si máte, alebo naopak nemáte obliekať.
* Nepraje si, aby ste chodila do práce. Veď vás predsa uživí ...
* Vystrel na vás ruku - aj jedna facka je domáce násilie. A väčšinou nezostane len pri nej!

Ako odhaliť (milujúceho) despotu?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky