Ako zbaliť inteligentného muža?!

Keď má žena vymenovať vlastnosti ideálneho muža, väčšinou nevynechá to, že by mal byť inteligentný, bystrý a vtipný. Lenže pri výpočte vlastností ideálnej partnerky muži toľko na inteligenciu dôraz nekladú.


A aj keď ju zmieni, vyberajú si väčšinou ženy menej bystré

Prečo tomu tak je, sa pokúsili odpovedať odborníci pracujúci pre americkú televíziu CNBC. Podľa Johna Carneyho je príčinou tohto fenoménu modernej ekonomika vedomostí. "Menej inteligentný krásky majú viac príležitostí a viac motívov snažiť sa o chytré muža, než majú inteligentné ženy, ktoré sú od štúdií neustále príliš zamestnané a zameriavajú sa skôr na kariéru než vzťahy," myslí si Carney.

Podľa neho muži nerandí s menej inteligentnými ženami preto, že by priamo túžili po hlúpe kráske

Ale pretože chcú niekoho, kto má životné priority kompatibilný s ich prioritami. Priority inteligentné ženy sú ale väčšinou iné. Podľa Carneyho vzniká zaujímavý fenomén. Múdre ženy totiž túžia po chytrých mužoch, tí sú ale oveľa svobodomyslnější a sú ochotní žiť so ženou mimo skupiny svojho IQ, takže nejnevýhodněji sú na tom neinteligentny mužovi, o ktoré totiž nestojí nikto.

"V dnešnej ekonomike vedomostí inteligentní ľudia

Na rozdiel od neinteligentných ľudí, majú možnosť odvolania svojho vzťahu, takže keď sa chcú zamerať na kariéru, tak ten vzťah ukončí. V racionálnom svete randenia chytrí muži vyradí z výberu chytré ženy, pretože tie majú tiež možnosť odvolania. A muži o také ženy nestoja. Tak vzniká nadbytok inteligentných nezadaných žien a nadbytok menej inteligentných nezadaných mužov, "tvrdí Carney.

Ako zbaliť inteligentného muža?!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky