Análny sex - na čo nezabudnúť

Vzhľadom k tomu, že análne hrátky sú menej častou praktikou, je okolo nich aj veľa nezodpovedaných otázok, dovolil som si preto na tie hlavné z nich nájsť odpovede. Ide o odporúčania, bez ktorých by ste sa nemali do oblasti análneho sexu vôbec púšťať.


Odporúčania pre análne hrátky

1. Baktérie z análnej oblasti musí zostať zase len v análnej oblasti

Ak sa dráždite vibrátorom v análnej oblasti, či už partnerka alebo partner, ako ho použijete inde, nezabudnite ho dôkladne vyčistiť. Rovnako tak penis alebo prst, ktorý bol v análnej oblasti, sa nesmie dostať do pošvy. Je možné v drogérii zakúpiť návleky na jednotlivé prsty a alebo samozrejme kondóm na penis. Použite je pri hrách s análnym otvorom a zložte si ich, ako sa vydáte smerom k pošve. Partnerka by mala trvať na tom, aby mal partner pri análnom styku kondóm, ak uvažujú, že budú pokračovať stykom vaginálnom (už bez kondómu alebo s novým kondómom). Obrátene by to nemal byť problém, ak nemá niektorý z partnerov nejakú pohlavnú chorobu. Rovnako tak sa vyvarujte toho, aby sa análny baktérie dostali do ústnej dutiny. Ak teda budete praktizovať techniky orálneho stimulovanie análnej oblasti (anilingus), dbajte maximálnej hygieny, inak si zahrávate so svojím zdravím (teda predovšetkým ten, kto potešenie dáva). Porušenie tohto odporúčania vám môže privodiť naozaj nepríjemné bakteriálne infekcie, ktoré sa len ťažko liečia (niekedy sa je nedarí vyliečiť vôbec). Niektorí ľudia si lámu hlavu nad tým, či je potrebné vykonávať pred análnym stykom výplach konečníka (klysma, klystír). Nie je to nutné, ale niektorým párom to môže pomôcť psychicky - odbúra sa strach z prípadných nečistôt, čo vedie k lepšiemu sústredeniu sa na samotný zážitok. V skutočnosti je len veľmi málo pravdepodobné, že by ste sa pri análnom sexe stretli priamo s črevným obsahom, konečník je totiž medzi jednotlivými stolicami prakticky prázdny. Samozrejme to platí len v prípade, že stolica je dostatočne formovaná (nie hnačkovitá) a že partner (ka) pred análnym sexom necítia veľkú potrebu.

2. Nezabúdajte mazať

Konečník, na rozdiel od pošvy, neprodukuje vlastné mazanie, treba vždy použiť lubrikačný gél na kožu okolo análneho otvoru aj na čokoľvek, čo do neho chcete vsunúť - prst, penis, alebo nejakú erotickú hračku ako napríklad vibrátor. Používanie gélu tak minimalizuje šancu na drobné fyzická poranenia v okolí alebo aj vnútri análneho otvoru. Vyberajte gély, ktoré nie sú z ropných produktov (tj obsahujúce vazelínu), škodí ako pokožke, tak aj prezervatívom. Útechou vám nech fakt, že drvivá väčšina gélov, ktoré bežne dostanete v lekárňach, supermarketoch alebo sexshopoch je na vodnej alebo silikónovej báze, čo je OK.

3. Čo strkať dovnútra?

Nestrkajte do análneho otvoru všetko, čo nájdete doma. Najskôr sa uistite, či je predmet pevne spojený s niečím, čo vám zaručí, že ho opäť budete schopní znovu vytiahnuť bezpečne von. Prsty a penis sú vhodné, ale dávajte pozor na niektoré erotické hračky. Nevkladajte žiadne vajcovité alebo guľovité predmety (vibrátory), zvlášť ak nemajú žiadny povrázok na vytiahnutie. Niektorí lekári dokonca neodporúčajú ani vibrátory, ktoré povrázky majú, pretože sa povrázok môže odtrhnúť. Problém je v tom, že pošva je taká "slepá ulička", veci sa v nej nemôžu stratiť. Riť je skôr začiatok dlhej cesty, na ktorú sa stratené predmety vydajú. Ak sa vám niečo podobné stane, nikdy nevyčkávejte, že predmet vyjde prirodzenou cestou sa stolicou von (nevyjde) a ihneď choďte na pohotovosť. Najbezpečnejšie hračky na zasúvanie do análneho otvoru sú špeciálne análne vibrátory, ktoré vyzerajú ako písmeno "Y" - jednu časť možno zasunúť dovnútra a druhá zostáva bezpečne mimo. Týmto spôsobom, nemôže nič náhodne vkĺznuť dovnútra. Ďalšie bezpečný vibrátor má úzku časť, ktorú vsúvate dovnútra a druhú časť plochou. Plochá časť má oveľa väčší priemer a nemôže sa dostať dovnútra. Dávajte pozor aj malé hladké vibrátory, po nagélované môžu ľahko vykĺznuť z ruky, obzvlášť pokiaľ ide o ruku sexuálne vzrušené osoby. Rozhodne tento bod nepodceňujte. Predmet, ktorý do konečníka raz bez problémov zapadne, naozaj sami nevytiahnete. Medzi lekármi potom (zbytočne) kolujú historky o tom, kto vylovil pacientovi zo zadku najkurióznejšie predmet. Vo výpočte sa nájdu intimspreje, zelenina všetkého druhu, ale napríklad aj 3 týždne v análku pokojne hnijúce tyčka salámy. Amatérismus sa tu nevypláca.

4. Je to bezpečné?

Nechránený análny sex, podobne ako vaginálny alebo orálny sex, je efektívnym nástrojom prenosu rozmanitých pohlavných chorôb. Ak vás na použitie kondómu neprinútili hygienické aspekty, hrozba nákazy by teda určite mala. Kondóm by nikdy nemal byť považovaný za 100% bariéru. V prípade análneho sexu je ešte o niečo častejšie jeho skĺznutiu alebo prasknutiu. Preto aj tu platí, že najbezpečnejšie je, sa s osobou, ktorej zdravotný stav nepoznáme, do análneho sexu vôbec nepúšťať. V porovnaní s vaginálnym sexom so sebou análny sex nesie dva ďalšie rizikové faktory.

Konečník chýba vlastný lubrikačný mechanizmy a jeho sliznica je navyše jemnejšie a náchylnejšie k poškodeniu. Preto oveľa častejšie dochádza k poraneniu - od okom nepostřehnutelných mikrotrhliniek až ku krvácaniu v dôsledku natrhnutie.

Konečník je bohato prekrvený, čo znamená, že v prípade (i drobného) poranenia je prenos infekcie oveľa ľahšie.

Týmto nepríjemnostiam je dobre predchádzať jednak použitím kondómu, množstvo lubrikantu a tiež partnerskú vernosťou. Pri análnom sexe postupujte maximálne jemne, opatrne a pomaly, nikdy nepřekonávejte prah bolesti a nepoužívajte predmety obzvlášť veľkých rozmerov (platí pre robertka i penisy). Pri dodržaní týchto jednoduchých zásad vám nehrozia žiadne zvláštne riziká.

Análny sex - na čo nezabudnúť


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky