Orgazmus posilňuje v ženách lásku, v mužoch chtíč

Ženská a mužská sexualita sa výrazne líši už na úrovni mozgu. Kým mužský mozog je pri sexe a orgazme stimulovaný väčšinou len v jednej oblasti, v ženskom je aktivované až tridsať rôznych centier.


Bohužiaľ aj po vyvrcholení ovládajú mužský a ženský mozog iné hormóny

A to vedie k rozdielnemu účinku. Ženy po orgazme zažívajú silný pocit pripútanosti a dôvery, teda sa ešte viac zamilovávajú. U mužov ale vyvrcholenie posilňuje predovšetkým túžbu po slasti. Ženský mozog je totiž po orgazme zaplavený hormónom oxytocínom, ktorý posilňuje pripútanie k druhému, dôveru, pocit spolupatričnosti a túžby byť s druhým stále. Mužský mozog je však zaplavený predovšetkým hormónom dopamínom. Je to hormón slasti vyvolávajúce tiež závislosti.

Muži tak s pribúdajúcimi orgazmy môžu chcieť stále viac a viac rozkoše

"To vysvetľuje, prečo je toľko mužov závislých na sexe," tvrdí sexuológ Arun Ghosh z Liverpoolu. Napriek tomu sa Ghosh pozerá na sex veľmi pozitívne. "Bez pochyby má sex blahodarný vplyv nielen na telo, ale aj na psychologické a sociálne aspekty človeka," dodáva uznávaný britský odborník s tým, že sa ľudia môžu sexu venovať tak často, ako im to vyhovuje.

Orgazmus posilňuje v ženách lásku, v mužoch chtíč


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Orgazmus posilňuje v ženách lásku, v mužoch chtíč

Nový Jičín 1 Kopřivnice 1 Frenštát pod Radhoštěm Studénka 3 Příbor Odry Bílovec 1 Fulnek 1 Štramberk Suchdol nad Odrou Mořkov Šenov u Nového Jičína Veřovice Kunín Jistebník Petřvald u Nového Jičína Tichá Lichnov u Nového Jičína Libhošť Hodslavice