TIP na knihu: The Diary of Submisive - Sophie Morgan

V poslednom roku sa roztrhlo vrece s erotickými romány s tvrdšou tematikou (BDSM vzťahy). A viete, u koho majú najviac úspech? U žien! Napríklad trojdielny príbeh Fifty Shades of Grey (vyšiel tento rok v septembri v češtine ako 50 odtieňov šedej.


Viď naša recenzia) autorky EL James sa stal vo svete bestsellerom.

Ten spôsobil po celom svete taký rozruch, že sa aktuálne pripravuje aj filmové spracovanie. Najviac predajov zaznamenala táto knižka na elektronických zariadeniach - čítačkách elektronických kníh. Ženy sa najskôr hanbily za to, akú knižku čítajú, takže si ju objednali v podobe e-booku na Amazonu. Denník The Guardian označil túto knižku ako porno pre mamičky ("mommy porn").

Zaujala ma zmienka jedného z recenzentov (Deb Amorella) na Amazonu na 50 Shades:

"The Life of Christian and Ana is a walk in the park compared to the sexual life of Sophie" (Život Christian a Ana sú prechádzkou po parku v porovnaní so sexuálnym životom Sophie). Christian a Ana sú postavy romány 50 Shades of Gray. Pravdepodobne to nebude taká drasťárna, ako by som čakala po celosvetovom haló.

Recenziu 50 odtieňov šedej (čo by malo byť skôr "odtieňov Graya" - Gray je priezvisko jedného z hlavných hrdinov) vám prinesieme čoskoro. Dnes pre vás máme tip na knihu podobného žánru - erotického románu. Pravdepodobne sa zviezla na vlne záujmu o BDSM tematiku. Jedná sa o The Diary of Submisive autorky Sophie Morgan.

Knižku som nenašla v češtine, takže som si ju kúpila v origináli (angličtine) v nemeckom kníhkupectvo (zhoda náhod)

Autorka svoj román opisuje ako "päťdesiat odtieňov šedej v reálnom živote". Iste poukazuje na fakt, že toľko obľúbený román 50 Shades vznikol ako fan-ficton na pseudopohádku Súmrak od Stephenie Meyerovej.

Submisívny diár vyšiel 4. september 2012 - je to pomerne novinka

Je možné, že sa onedlho dostane aj k nám. Treba sa tak stane aj ďalším z nasledovníkov "odtieňov" od EL James: Barede to you od Sylvie Day, Pleasure \'s Edge od Evy Berlin ... Staršie román s podobnou tematikou Gordon od Edith Templetonovu sa toho už dočkal. V súvislosti s 50 Shades sa o ňom začína oveľa viac hovoriť.

Späť ale k našej knižke (The Diary of Submisive). Podtitul v preklade znie "moderné pravdivý príbeh o sexuálnom prebudení".

K príbehu:

Sophie Morgan (ako sama hovorí) nemala ťaživej detstvo plné utrpí od rodičov či svojho okolia. Práve naopak - mala veľmi šťastné dospievanie a jej rodičia ju vo všetkom podporovali. Teda v detstve nebude zárodok jej submitivity. Vďaka však niekoľkým mužom, že táto cesta je jej údelom - údelom poslušné subinka. Veľakrát útrpným, ale napriek tomu šťastným.

Sophie je novinárkou, ktorá postupne stúpa nahor v potravinovom reťazci v novinovom biznise. Potešilo ma, že Sophie je "grammar Fascist" - každého peskoval za pravopisné alebo gramatické prehrešky - to máme spoločné!

Ohľadom The Diary of Submisive môžem porovnať ako veľmi tvrdé zaobchádzanie si Sophie užila, pretože som:

1) ledascos zažila z BDSM praktík, 2) čítala ďalšie tvrdšie ero-romány (Povolanie domina, Hračka či Otrok) pozri sekcia Tipy a reportáže. Niektoré praktiky boli tvrdé (veľmi dlhé a trýznivé výprasky - spanking, bondage a ďalšie), ale celkovo išlo skôr o postupný fyzický a psychický tréning, ktorý v konečnom dôsledku nemal trvalé následky. Čo sa napríklad o príbehu z Otroka Sylvy Laureové nedá povedať.

Citujem The Diary of Submisive (v mojom preklade)

Naklonila som sa dopredu, otvorila jeho poklopec a jemne som mu vytiahla vtáka. Dala som si chvíľu na čas, jazykom som kmitala hore a dole po jeho dĺžke, predtým než som ho plne začala fajčiť. Akonáhle som to urobila, chytil ma za zátylok a začal ma tlačiť čo najhlbšie do mňa, aby som lapala po dychu. Bojovali sme o kontrolu rytmu. Snažila som sa ho zvládnuť a jeho tešilo, že s tým mám také problémy. Keď som po niekoľkýkrát zalapala po dychu, vytiahol ho von - prišla veľká úľava.

Koniec citácie

Diár je ideálny ako úvodný text do submisívny-dominantného vzťahu. Názor mojej zľahka submisívny kamarátky: Kniha vyzerá viac než dobre ... Po prvej kapitole ... Aj bez slovníka je to fascinujúce. Prebudenie submisivita Sophie Morgan začalo nevinne (pár vášnivých a tvrdších milovanie) a skončilo to ... Prečítajte si v The Diary of Submisive.

Knižku môžete kúpiť v internetovom obchode Amazon.com, alebo ju vyhlededat na Heureka.cz - Diary of a Submissive: A Modern True Tale of Sexual Awakening by Sophie Morgan - vydavateľom je nakladateľstvo Penguin.

TIP na knihu: The Diary of Submisive - Sophie Morgan


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky