Ženy s vyššou hladinou estrogénu chcú viac milencov

Ženy s vyššou hladinou ženského hormónu estrogénu nielen vyzerajú a cítia sa krajšie, ale svoje pocity môžu prejaviť aj častým striedaním milencov. Estrogén nielenže ovplyvňuje plodnosť žien, ale tiež spôsobuje.


Že sa ženy obliekajú viac sexi a vyhľadávajú vzrušenie

Doktorka Kristina Durant z University of Texas v Austine so svojím tímom zistila, že ženy s vysokou hladinou určitého typu estrogénu, hormónu menom estradiol, sa cítia príťažlivejšie. "Ženy s vyššou hladinou estradiolu uviedli, že si radi zaflirtuje, budú sa chcieť páčiť alebo dokonca mať pomer s niekým, kto nie je ich primárny partner," tvrdí doktorka Durant. "Výsledky naznačujú, že existuje spojenie medzi plodnosťou a tým, čo je považované za telesnú krásu. Ženy, ktoré sú veľmi plodné, si častejšie začínajú vzťahy s mužmi, a keď sa im naskytne kvalitnejšie partner, začnú s ním chodiť."

Tím doktorky Durant testoval 52 študentiek vo veku 17 až 30 rokov, ktoré neužívali hormonálnu antikoncepciu

U všetkých vedci merali hladinu estradiolu, pretože hladiny hormónov sa u príslušníčok krajšieho pohlavia mení každý týždeň. Ženy tiež mali hodnotiť vlastnú príťažlivosť aj príťažlivosť ostatných kolegýň. "Ženy s vyššou hladinou estradiolu sa samy cítili príťažlivejšie a rovnako je hodnotili aj ostatní," vysvetľuje Durant. "Naše výsledky ukazujú, že veľmi plodné ženy dosť možno nebývajú spokojné so svojimi dlhodobými partnermi. Majú potom sklon k zoznamovanie sa s inými mužmi, ktorí im pripadajú príťažlivejšie," dodáva.

Ženy s vyššou hladinou estrogénu chcú viac milencov


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky