Ekologický sex ide do módy

Svet sexu sa mení. Sám akt samozrejme nie, ale tržby obchodov so sexuálnymi pomôckami ukazujú, že prístup k sexu prechádza zmenami. Vo Veľkej Británii sa v posledných rokoch veľmi darí erotickým butikom.


Napríklad obchod Coco de Mer, ktorý založila Sam Roddicková, dcéra majiteľky Body Shopu, nedávno otvoril druhú pobočku a tržby vzrástli o 70 percent. Butik Sh!, Ktorý sa zameriava hlavne na ženy, tiež otvoril druhú londýnsku pobočku a za tento rok má štyrikrát vyššiu tržbu než vlani

Čo tieto butiky spája je orientácia na etické a ekologicky vyrobený tovar. "Hovorím tomu` etická erotika

Ľudia si k nám chodia kupovať krásne, poctivo vyrobené hračky, ktoré neobsahujú škodlivé látky," vysvetľuje Sam Roddicková. Edinburghský sex shop Organic Pleasures je podľa denníka Metro v Európe prvým, kde sa dostanú len organické výrobky. Jeho zakladateľka Lucy Tanat-Jonesová vysvetľuje:

"Organic Pleasures som založila

Aby som ženám ponúkla alternatívu k lacno a masovo vyrábaným vibrátorom, ktoré sa predávajú vo väčšine obchodov. Takéto výrobky totiž často obsahujú ftaláty, čo je druh zmäkčovadlá umelej hmoty. U detských hračiek boli zakázané už v roku 2007, ale v erotickom priemysle sú stále povolené. " Ftaláty sú spájané s výskytom celého radu problémov od astmy až po predčasnú pubertu u dievčat a neplodnosť u mužov. "Ľudia, ktorí si kupujú bio jogurty a vajcia z voľného chovu samozrejme tiež chcú užívať organické lubrikanty," dodáva Tanat-Jonesová.

Erotické pomôcky bez ftalátov vás prežijú

Podnikateľka preto na koniec tohto roka chystá organické stimulujúce lubrikanty, biologicky odbúrateľné, balené v recyklovaných fľaštičkách na viac použití. Tiež sa snažia získavať čo najviac ingrediencií v mieste výroby. Roddicková pre zmenu podporuje hnutie fair trade a gumu na bičíky a vibrátory kupuje za dobrú cenu priamo od indických farmárov. Medzi jej najpopulárnejšie tovar ale patrí vibrátory z fúkaného skla.

"Toto nie sú hračky, ktoré by ste použili a zahodili

Sú pekné a vyrobené z tvrdeného skla, takže sa pri užívaní proste nerozbijú. Len by ste ich nemali hádzať na kamennú podlahu. Tiež sú neporézne, takže sa dajú dobre čistiť a sú veľmi hygienické. Sú veľmi elegantné. Môžete si potrebné hovoriť, že je to niečo, čo raz odkážete deťom, "žartuje Roddicková.

Ekologický sex ide do módy


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky