Erekcia nie je len stavom tela, ale aj mysle

Kanadskí vedci došli k záveru, že väčšina mužov je schopná do určitej miery ovládať svoje fyzické a sexuálne vzrušenie. Tí, ktorí to dokážu, zvládnu aj svoje emócie. Vedci sa domnievali, že ak je jedinec schopný regulovať jeden typ emocionálne reakcie.


Dokáže to aj v prípade iného citového podnetu.

Pre svoj výskum použili 16 videonahrávok, z ktorých osem bolo erotických a osem komických. Účastníci výskumu mali zaznamenávať svoje vzrušenie a zároveň im bola prístroji meraná erekcie. Cieľom bolo zistiť, či sú muži schopní kontrolovať svoje sexuálne vzrušenie.

Ukázalo sa, že muži boli skutočne schopní potlačiť svoje vzrušenie, ak im to experti uložili, a to až o jednu tretinu

"Naše výsledky zodpovedajú predchádzajúcim teóriám, ktoré odhadovali, že schopnosť sa ovládnuť sa bude pohybovať medzi 26 až 38 percentami," tvrdí psychológ Jason Winter, vedúci štúdie z univerzity v Novej Kolumbii. Na výsledky nemal vplyv vek, sexuálne skúsenosti ani momentálny sexuálny potreba. Naopak vyšlo najavo, že tí muži, ktorí boli k výsledkom motivovaní, sa vedeli ovládať lepšie. Zároveň sa ukázalo, že tí, ktorí sa ovládali pri pornografických filmoch, zvládali lepšie svoje emócie aj u komédií.

"Najviac nás prekvapilo, že niektorí účastníci sa vzrušil viac práve v okamihu

Keď sa snažili svoje pocity potlačiť. Inými slovami, pri snahe svoje pocity potlačiť bolo ich vzrušenie väčšie, než keď erotický film len sledovali," hovorí Winter a dodáva: "Domnievame sa, že je tu spojitosť so vznikom úzkosti. je to, ako keď vám niekto povie, nech nemyslíte na bieleho slona. v tom okamihu sa ho v mysli nezbavíte. " Vedci si od svojho výskumu sľubujú využitie v praxi. Podľa nich pomôže vysvetliť správanie sexuálnych delikventov, ktorí majú zrejme zníženú schopnosť regulovať svoje psychologicko-sexuálny reakcie.

Erekcia nie je len stavom tela, ale aj mysle


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Erekcia nie je len stavom tela, ale aj mysle

Prostějov 1 Konice Plumlov Kostelec na Hané Brodek u Prostějova Prostějov 6 Určice Němčice nad Hanou Kralice na Hané Prostějov 4 Bedihošť Nezamyslice u Prostějova Klenovice na Hané Suchdol u Prostějova Hvozd u Prostějova Laškov Mostkovice Olšany u Prostějova Ptení Smržice