Holandské úrady práce pomáhajú nezamestnaným ženám nájsť bohaté ženíchov

Byť slobodná a bez práce nemusí byť veľký hendikep, ale naopak veľká výhoda. Holandské úrady práce totiž zaviedli novú službu pre slobodné a nezamestnané ženy. Nehľadajú im priam priamo prácu, ale ponúkajú pomoc pri hľadaní zámožného ženícha.


Ktorý by sa o danej postaral

Za 1 400 eur (asi 36 tisíc korún) sa môžu nechať záujemkyne skrášliť, omladiť, obliecť a získajú aj tipy týkajúce sa správneho balenia mužov. Žiadateľky o prácu v kurze prejdú celkovou premenou vizáže od vlasov a kozmetiky po oblečení, naučia sa správať v spoločnosti, pravidlá príťažlivosti a prezentovať sa správne. Na konci kurzu získajú registráciu v zoznamke Mens & relaţii s vlastnou fotografiou od profesionála.

Spoločnosť Mens & relaţii (Ľudia a vzťahy) tvrdia

Že dokáže nájsť dlhodobého partnera 75 percentám klientov. Úrady v severonizozemském Frízsku veria, že je to dobrá investícia, ktorá znižuje náklady štátnej pokladnice na výplaty nezamestnaným. "Snažíme sa takto dostať ľudí zo závislosti na sociálnych dávkach," vysvetľuje Radboud Visser zo spoločnosti Mens & relaţii.

Sociálne dávky vyjdú Frisk pokladňu na 650 eur (asi 17 tisíc korún) mesačne na osobu

Zatiaľ čo takto prispejú jediný krát 650 eur a majú šancu na pětasedmdesátiprocentní úspech. O kurz môže žiadať až 600 osôb na troch úradoch práce, záujem majú predovšetkým ženy, hoci pomoc je sľúbená aj mužom. Proti plánu však broja niektorí politici a časť verejnosti, ktorí požadujú okamžité zastavenie projektu.

Holandské úrady práce pomáhajú nezamestnaným ženám nájsť bohaté ženíchov


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky