Intenzívny sex môže vymazať pamäť

Americká akadémia pohotovostnej medicíny publikovala prípadovú štúdiu ženy, ktorá utrpela stratu pamäti počas intenzívnej súlože. Päťdesiatštyriročná žena z Washingtonu prišla na pohotovosť s totálnou stratou pamäti a obavou, že má mŕtvicu.


Lekári ale zistili, že mozog nebol poškodený a ona trpí len "neškodnú" prechodnú globálnej amnéziou

Pacientka si nepamätala vôbec nič z uplynulých dvadsiatich štyroch hodín a podľa lekárov z nemocnice pri Georgetown University sa jej stav po čase vrátil do normy. Podobným výpadkom pamäti trpí asi päť zo sto tisíc osôb ročne. K prechodnej globálnej amnéziu (strate pamäti) pri súloži dochádza zrejme kvôli veľkému tlaku v bruchu, kedy sa neokysličená krv dostáva späť do mozgu a do častí, ktoré ovládajú pamäť.

"Nevieme toho o príčine moc

Pôsobí to vždy veľký rozruch, ale nie je to mŕtvice a nepôsobí to žiadne poškodenie mozgu. Je to takmer vždy neškodné, "tvrdí neurológ Sebastian Amerisa z Buenos Aires. Zároveň však všetci, kto utrpí náhlu stratu pamäti, nemajú váhať okamžite vyhľadať lekársku pomoc, pretože tento symptóm často sprevádza aj veľmi nebezpečnú mozgovú príhodu čiže mŕtvicu.

Intenzívny sex môže vymazať pamäť


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky