K boubelkám bocian nechodí?

Bohaté a dobre zarábajúci ženy by mali byť na pozore. Sú totiž najčastejšie podvádzanej, a to najmä vtedy, keď navyše ich choť naopak zarába veľmi málo a necháva sa vydržiavať.


Čím väčší rozdiel medzi platom manželky a manžela je

Tým väčšie je riziko, že dotyčný pán bude svoju úspešnú ženušky podvádzať. Najhoršia situácia je potom u mužov, ktorí zostávajú doma a ktorých ženy pracujú a živia rodinu. Tu je riziko podvádzanie päťkrát vyššia ako u mužov, ktorí pracujú, zarábajú veľa a živí svoju ženu. Podľa všetkého je u mužov živených ženami oslabená hrdosť a snaží sa ju vyrovnávať vyšším počtom mileniek.

Najmenšie riziko podvádzanie hrozí v prípade vyrovnaných platov u oboch manželov

Najvyššie, keď zarába žena viac ako muž, ale na pozore by sa mali mať aj ženy, ktorých muži zarábajú omnoho viac peňazí než ony. "Na jednom konci spektra, u mužov zarábajúcich menej peňazí než ich partnerky, je ohrozená ich pohlavný identita, pretože je narušené tradičné vnímanie mužov ako živiteľov rodiny. Na druhom konci, muži, ktorí zarábajú oveľa viac ako ich partnerky, mávajú povolanie, ktoré im ponúka viac možností pre podvádzanie, treba pretože pracujú dlhšie, cestujú a majú viac možností, ako si podvádzanie zabezpečiť, "tvrdí Christin Munsch z Cornell University v New Yorku.

K boubelkám bocian nechodí?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky